Історія племені маорі

Протягом століть народ, про який ми будемо зараз говорити, а саме маорі, був одним з найбільш агресивних та войовничих на землі. Його виняткова жорстокість поєднувалася з підступністю, холоднокровністю і хоробрістю. Проте сьогодні з розвитком цивілізації жахливі звичаї, у тому числі й канібалізм, відійшли в небуття, але культура та самобутність маорі вражає і досі.

1. Слово «маорі» вживається у двох значення: по-перше, — це корінний народ Нової Зеландії, який тут проживав ще до прибуття європейців, а по-друге, так називають мову цього відокремленого народу. Мовою маорі слово «maori» означає «природні» або «нормальні».
2. Хоч в Новій Зеландії мова маорі, як й англійська, має статус державної, більшість корінних мешканців спілкуються англійською.

3. За даними перепису населення в Новій Зеландії в 2013 році, число маорі сягало 600 тисяч людей, а це близько 15 % населення в країні.

4. Народ маорі, як не дивно, не змогла зламати навіть англійська колонізація, і хоч сьогодні вони прекрасно інтегрувались в сучасне суспільство, усе ж змогли зберегти свою культуру та звичаї.

5. Предки сучасних маорі до 1769 року були порівняно ізольовані на островах Північної та Південної Нової Зеландії, що дало їм можливість розвинути унікальну полінезійську культуру. Проте менш ніж за століття після прибуття європейців чисельність маорі та їхня культура різко змінилася.

6. Чорною плямою в історії цього екзотичного народу є канібалізм. Так, у 1809 році 66 пасажирів та членів екіпажу корабля «The Boyd» вбили і з'їли агресивні представниками народу маорі. Це була «уту» (помста) за те, що одного тубільця висікли батогом, коли той відмовився працювати в рейсі судна з Австралії. Сьогодні цей випадок знаменитий як найбільш криваве масове вбивство в історії Нової Зеландії.

7. Дуже велике враження в давнину на ворогів, а сьогодні в основному на туристів викликає Kapa Haka (Капа Хака) — стародавній танець, який традиційно виконували маорські воїни на полі бою. Буквально термін перекладається як «сформувати лінійку» (kapa) і «танець» (haka). Пісня та рухи виконавців символізують гордість племені, його силу та єдність.

8. Однак найбільш унікальним та видовищним атрибутом культури маорі є Ta Moko (Ta Моко) — мистецтво татуювання. Та Моко є неповторним відображенням культурної ідентичності маорі. Колись татуювання були ознакою соціального рангу, знань та навичок, а сьогодні таким чином дуже часто показують родовід та особисту історію.

9. Традиційне привітання чи прощання у маорі за звичаєм відбувається не рукостисканням, а дотиком носом до носа.

Джерело.

Зображення — pinterest.com.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Ігри для дітей англійською: користь чи шкода
Безліч досліджень присвятили тому, як відеоігри впливають на розвиток дітей. Існує багато різновидів ігор. Деякі просто розважального характеру, інші ж є складним викликом, змушуючи мозок працювати.
Читати більше
Вага стоїть на місці: у чому причина і як виправити ситуацію
Схуднення — тривалий процес. Спочатку вага йде швидко, але рано чи пізно з'являється проблема: на вагах, попри дієту та інтервальні тренування, тримається одна і та ж цифра. Нижче пропонуємо вивчити, як подолати цю проблему.
Читати більше