Заварне тісто — вид тіста, який отримав свою назву від способу приготування. При приготуванні заварного тіста борошно з'єднується з киплячою водою, сіллю і жиром і вариться або запарюється. Заварена маса змішується з великою кількістю яєць.
Заварне тісто готується без цукру, має прісний смак і різноманітне застосування. Таке тісто готується без будь-яких розпушувачів.
Особливістю заварного тіста з пшеничного борошна є наявність великих пустот всередині виробів, які заповнюються кремом або іншою начинкою.
Вважається, що заварне тісто придумав в 1540 році Понтареллі, кухар Катерини Медичі і лукаво назвав свій твір паштет в Panterelli. З роками первісний рецепт видозмінювався, а з ним і назва: тісто стало іменуватися паштет Popelini, пізніше - паштет з більш Popelin. Зазвичай "попеленам" надавали форму жіночих грудей - так, принаймні, здавалося палким італійцям. Приблизно в 1760 році французький кондитер Жан Авіс створив булочки "шу".
Ось як готували паштет(pate a choux) в той час:
"Відварити картоплю, розім'яти, додати яйця іложкою сформувати кульки, схожі на качанчики капуст, випікати."
Геніальний Жан Авіс, безсумнівно, знайомий з ідеями своїх попередників, просто замінив картопля завареним борошном і отримав незвичайні булочки. Чому саме булочки? Справа в тому, що Жан, про якого Карем писав: "прославлений Авіс, майстер заварного тіста", в той час працював головним кондитером в кращій кондитерської Парижа на вулиці Вів'єн, і поставляв свої шедеври до столу великого французького дипломата Талейрана. Згодом і сам Карем доклав руку до поліпшення заварного тіста свого вчителя, яке стали називати точно так само - паштет з заварного, тобто "тісто для капустяних качанчиків". Бідний Пантереллі і французьке картопляне пюре пішли в небуття. А тісто "шу" - "для капустяних качанчиків" - навпаки, увійшло в історію.
Відомі нам вироби із заварного тіста
Профітролі - невеликі (менше 4 см в діаметрі) кулінарні вироби французької кухні з заварного тіста з різними начинками (як солодкими,так і несолодкими) : заварний крем,салат,гриби,м'ясо та інші.
Еклери - це вишукані нащадки профітролей. Назва еклер походить від французького слова Clair (блискавка). Еклери завжди готуються з солодкою начинкою.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.