Історія переходу на українську мову від Ігоря Кривошапа з Одеси

Мій перехід на українську мову був досить тривалим. Час, який минув після виникнення бажання до фактичного переходу, зайняв близько 5 років.

Почав спілкуватися виключно українською з 1 січня 2011 року.

Але початок цього "переходу" був у 2006-му.

Перш за все слід було звикнути до української мови всюди, цього я досягнув завдяки:
1. Українській локалізації в комп'ютері, телефоні.
2. Україномовній музиці (і лише україномовній).
3. Фільмам українською (і лише українською).
 
facebook.com
 
Друге - це наукова термінологія. Цього я досягнув завдяки синхронному перекладу конспектів лекцій (які в Одеському Політесі й досі викладають 100% російською), виконанню лабораторних, практичних і курсових робіт українською, синхронному перекладу того, що говорить лектор.

Третє - практичне спілкування. У мене особисто воно почалося по телефону через знайомство по Інтернету із дівчиною з-під Києва. Після того я почав спілкуватися українською з батьками вдома, згодом - із незнайомими людьми, а вже потім зі знайомими і друзями.

Для себе треба завжди знати свою відповідь на питання "Чому ти перейшов на українську?"

Згодом з'явилися нові знайомі та друзі, які вже ніколи не знали мене "колишнього" і справжнім компліментом було (коли цитуєш когось російською), що від мене їм так незвично чути російську!))

Майбутнє України лише з українською мовою - така історична справедливість, яка має перемогти!

Змінюймося на краще! Говорімо своєю рідною мовою, мовою нашої країни!

‪#‎ПереходьНаУкраїнську‬
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Фотокамера як зброя, або Інше обличчя війни
Якби не було війни, ті, хто загинув, могли б народити і виховати дітей, кохати, працювати, винайти, створити, нарешті, просто жити, бути щасливими й радувати своєю присутністю на землі рідних, близьких, друзів...
Читати більше
АПЕЛЬСИНОВИЙ МАРМЕЛАД ЗА РЕЦЕПТОМ ПАДДІНҐТОНА
​Трапляється так, що фільм дуже сильно припадає до душі. Після перегляду усю ніч сниться, як будуєш хижку на безлюдному острові, перебираєш таємничий мотлох на горищі або блукаєш Нарнією. Цього разу зі мною знову так сталось.
Читати більше