XI Міжнародний фестиваль ковальського мистецтва “Свято ковалів-2013”

14 травня 2013
Oksana Melnyk

Гадаєте, що ковальська майстерність передається тільки від діда-прадіда, і самостійно цьому практично неможливо навчитися? Або ж, що ковалі тільки сидять по майстернях, і не виходять на світ Божий? Тоді ви помиляєтесь. У Івано-Франківську пройшов уже XI традиційний щорічний фестиваль “Свято ковалів”, а ми у свою чергу з цікавістю розглядали представлені експонати та спілкувалися з професіоналами своєї справи.

Довідка: Фестиваль заснований ще у 2001 році, і щорічно проводиться до Дня міста. Подія збирає в одному місці провідних майстрів ковальського ремесла з усієї України та зарубіжжя. Програма фестивалю включає демонстрацію ковальської праці, ярмарок кованих виробів, численні майстер-класи з різних технік кування, виступи музичних гуртів, презентації спеціалізованих видань.
 


Хоча ковані вироби і не з дешевих, та ми переконались на власні очі, що вони збирають навколо себе багато поціновувачів мистецтва вогню і металу. Ковальство – справа нелегка і не кожному під силу. Нам не вдалось знайти жодного майстра, який би успадкував ремесло. Виявилося, що одних ковальська майстерність зацікавила ще років десять тому, хтось мав семирічний досвід, та були й такі, що почали займатись цим рік-два тому, і за цей час вже досягли певного успіху.

Ковалі поділились, що ідеї для своїх виробів вони беруть з власної уяви, або ж їхня робота є синтезом побаченого. Спочатку малюють ескіз, після чого беруться за метал. На виготовлення середньої за розміром скульптури йде мінімум 3 дні. Були презентовані великі композиції, наприклад столик на чотири персони і стільці до нього, на виготовлення яких автор витратив два місяці.

Майстри приїхали на фестиваль, щоб “себе показати”, і щоб знайти партнерів, обмінятися думками та досвідом. Познайомитися було з ким, адже цього року у столицю Прикарпаття прибули майстри ковальського мистецтва зі США, Туреччини, Великобританії, Ізраїлю, Литви, Росії, Білорусії, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Фінляндії, Швеції. Ковалі з місцевої майстерні зізналися, що їм пощастило на фестивалі познайомитися з дизайнером, який в подальшому допоможе із розробленням ескізів.

“Свято ковалів” тривало три дні, і перетворило центральну частину міста на величезну кузню, де всі гості могли не тільки побачити справді унікальні вироби з металу, але й придбати різноманітні сувеніри або замовити ексклюзивну річ безпосередньо у майстрів.

На протязі фесту учасники-ковалі працювали над виготовленням елементів, якими буде прикрашений міст Закоханих, що на місцевому озері, а також над збірними елементами “Позитив”, якими, як нас запевнили організатори, буде прикрашена одна із вулиць.

Традиція дарування громаді міста спільної композиції заснована ще у 2006 році і з того часу місто отримало наступні скульптурні композиції:

“Букет майстрів” виготовлено у 2006 році і урочисто встановлено в 2007.

У 2008 було відкрито композицію “Великоднє сонце”.

“Дерево щастя” розмістили в центрі міста у 2009. Тут і людина-оркестр, і дитяча гойдалка, і жар-птиці та дивовижні квіти — все з металу.

2010 року кожна делегація викувала свій елемент до загальної скульптури під назвою “В рамках ковальських традицій”. 
 

 
На фестивалі в 2011 році українські та іноземні ковалі працювали над новою скульптурою — «Коло Ковальських Кілець», що являла собою карусель, центр якої оздоблений символічними кільцями — від кожного учасника, міста, країни.

В 2012 з нагоди 350-річчя Івано-Франківська відкрили “Арку дружби”. Оскільки 350 років тому на території міста проживали українці, поляки, євреї і вірмени, тому й відповідно скульптуру прикрасили найбільш характерними для національностей рослинами: калиною —для українців, волошками і маками — для поляків, гранатами і трояндами —для євреїв, виноградом — для вірменів.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Який матрац обрати при болю в спині
Турбота про власне здоров’я завжди має бути в пріоритеті, особливо, якщо справа стосується стану спини. Для відновлення сил та здорового стану хребта й м’язів дуже важливо правильно відпочивати, користуючись усіма перевагами сучасних якісних матраців.
Читати більше
З чого почати навчання гри на гітарі
Вивчення нового музичного інструменту розширює кругозір та допомагає відкрити в собі нові таланти. Бажання освоїти гітару на початковому рівні легко реалізувати навіть при самостійній роботі, без звернення до викладачів. Розглянемо первинні етапи, що передують впевненому відтворенню кількох улюблених мелодій.
Читати більше