Інтелігенція та інтелектуали

19 грудня 2017
Марина Чиянова

Пану Микиті Євстіфєєву - Сміливцю серед обізнаних. З товариською повагою та дружньою зацікавленістю.

Якщо це бодай якоюсь мірою залежить від нього та його законодавчої компетентності, я прошу його внести дату 17.12.2017 у список важливих для української соціальної науки днів - день створення терміну "кросінкультурованість". Аналогів у Google станом на сьогодні не знайдено.

Once again I`ve coined a term.

 
Обгрунтування антиконституційності "Закону про соцмережі".

Відповідно до закону чи відповідно до життєвої практики?

Я майже завжди перетинаю дорогу вчасно.

Я докладаю зусиль, аби за умов хаосу впорядковувати мову та мовлення.

Дієвість цього законопроекту в плані захисту суверенітету та гідності України викликає у мене чималі сумніви.

Прошу читачів не вважати висловлювання за снобізм.

Комерційна активність ЗМІ, в тому числі онлайн-ЗМІ, є одним з чинників розвитку держави як такої. Комерційна активність ЗМІ, тим більш незалежних ЗМІ - це показник підвищення показників України в міжнародному індексі людського розвитку, який є важливим для повної євроінтеграції.

Наразі ми маємо суперечливу ситуацію.

ЗМІ багато, а фахових ЗМІ серед них мало.

Бібліотек вистачає, а актуальності за певних умов годі й шукати.

Людина медійна (тобто a priori письменна, освічена) в Україні, а, можливо, і ще в певних країнах, ділиться на два "підвиди" - Homo televisicus та Homo Interneticus.

Homo librarius - це смисловий корінь, від якого і походять дві попередніх категорії.

Потенційно руйнівний та логічно сумнівний травневий законопроект - чинник розвалу інфомереж (і "народних", і "спеціалізованих") та ймовірний фактор зниження Індексу Людського Розвитку - чи не єдиного показника економіки, який підносить та виділяє Україну в світовій спільноті. Наразі в цьому Індексі ми посідаємо впевнене 9-е місце серед усіх країн світу, і це почесно.

"Людина медійна" - це особистість, яка обирає Знання як одне з ключових слів у списку своїх життєвих пріоритетів протягом 3 чи більше років, вміє користуватися від 3 до 10 онлайн-інструментів та мінімум 20% своєї уваги приділяє країні народження.

"Людина медійна" інстинктивно тяжіє до розширення своєї медіаприсутності.

"Людина медійна" - особистість, чия діяльність має як реальний, так і віртуальний компонент.

"Людина медійна" виступає творцем (генератором контенту) або споживачем, та ці показники змінюються з часом. Можна виділяти "роки споживання" та "роки творчості" в онлайн-біографії такої особи.

"Людина медійна" у 21-у сторіччі - це особистість із яскравим баченням життя та здатністю або створювати нові медіаресурси, або вносити "вічні цінності" до списку необхідних надбань.

"Людина медійна" може мати в своєму комунікативному житті та психологічному профілі таку рису, як "кросінкультурованість", яка не є буквальною копією космополітизму, а є частиною навчального процесу та результативної самореалізації.​Кросінкультурованість - це обізнаність з кількома культурними парадигмами водночас при збереженні вірності своїй державі.

Кросінкультурованість - компетентність, розвитком якої серед української молоді таємно або явно займались/займаються, скажімо, британські, італійські, французькі, румунські, китайські, чеські, польські, грузинські, індійські, американські, бельгійські, нідерландські посланці/бізнес-експати/журналісти/викладачі/активісти.

Утримаюсь від незграбних коментарів щодо Росії та її самопроголошеної "геополітичної та промислової величі". З економічної точки зору ця велич, ймовірно, ледь-ледь поширюється на дві основні столиці РФ. Новосибірськ я суб'єктивно додам до списку наукоємних міст із часткою українського населення та значною часткою лібералів.

З точки зору логіки та далекоглядності саме кросінкультурованість поколінь Y та Z в Україні та українській діаспорі є їх культурною перевагою.

Вони не суперечать парадигмі та настановам національної гордості.

Наскільки мені відомо, кросінкультурованість як особистісна риса /напрацьована компетентність притаманна від 5 до 10% української (за jus soli) молоді й частково перетинається з характеристикою "пасіонарність".

За якою ознакою обчислюється показник кросінкультурованості?

Це кількість оригінальних, наукоємних, нонконформістських, глибинно-аналітичних, яскраво-ерудиційних, лінгвістично новаторських постів авторизованого користувача соцмереж на тлі інших постів за умов наявності послідовних трендів у розміщенні цих постів.

Кросінкультурованість вносить свої корективи в медіа-світ.

Кросінкультурованість важлива як один з компонентів сучасних медіа.

"Молодь" - всі особи від 14 до 35 р. + низка нонконформістів, які мають соціальний авторитет та внутрішню молодість за умов відсутності репресивної активності протягом 10 років.

17.12.2017 Одеса
___________
Статистика міжнародних інформагентств.
Конституція України.
Журнали про культуру, в тому числі онлайн-журнали.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Таємниці національного імені: Україна
Таємниця походження імені "Україна" непокоїла багато поколінь як вітчизняних, так й іноземних учених. Звідки, коли і, головне, чому саме така назва закріпилася за однією з найбільших сучасних країн Європи?
Читати більше