Інструменти вайрвокера

27 лютого 2015
Оксана Трухан
Для того, щоби працювати з дротом, окрім шаленої фантазії, нам знадобляться деякі інструменти. Щастя наше, що wire wrapping не вимагає такої кількості спеціальних штукенцій, як класичне ювелірне мистецтво. Деякі ви можете навіть знайти вдома. Як ні, то доведеться купувати. Але я раджу шукати їх в магазинах для рукоділля або для ювелірів. Тому що інструменти в будівельних магазинах не мають такої якості та точності. 
 
Умовно я розділила інструменти на декілька груп, за важливістю для нашої справи.

І. Найнеобхідніші інструменти, навряд чи без них обійдемось:


1 - круглогубці, потрібні нам для закручування дроту. При купівлі зверніть увагу - губки мають щільно прилягати одна до одної. 
2 - плоскогубці, мають гладку внутрішню поверхню і загнуті тонкі носики.
3 - кусачки, бокорізи - потрібні для перерізання дроту. Важливо - з одного боку вони мають давати рівний зріз, а не гострий. 
4 - кусачки великі, для відрізування товстого дроту від 1,3 мм. Це щоб зберегти ваші маленькі дорогі бокорізи №3 цілими якамога довше.
5 - лінійка
6 - надфиль, сталевий, пів-коло. Можна придбати цілий набір надфилів різних форм, але цей універсальний. Потрібен для обробки кінців дроту.
7 - велика голка "циганка" - для того, щоб підправляти плетення.

II - Дуже корисні, бажано придбати:


1 - молоток зі сталевою ручкою, потрібен для розплющування дроту. Суцільна конструкція такого молотка добре вбирає вібрацію, тому він мій найулюбленіший.
2 - молоток з дерев'яною ручкою. Трохи шумний, але має один бойок як кулька - тож ним добре робити текстуру.
3 - молоток гумовий, киянка. Потрібен для того, щоб м'яко вирівнювати деталі, не залишаючи на них слідів.
4 - шперак, має дуже зручну гладку поверхню для того, щоб відбивати на ній дріт. Можна скористатись чимось схожим, підошвою від старої праски, наприклад. 
5 - ще одні плоскогубці, з рівними губками. Зручно мати 2 пари, особливо коли розкриваєш кільця.
6 - штангенциркуль з дисплеєм. Бажано мати в хазяйстві для вимірювання діаметру дроту та каблучок, і для порівняння симетричних деталей.

ІІІ - Скоріш за все знадобиться:

 
Газова горілка, або горілка-насадка на балон, і газ до них. Знадобляться вам, щоби робити кульки на кінцях дроту. Або для пайки. 
 
Купувати краще з широким соплом. Чорна - то горілка, що заправляється. Слідкуйте уважно, щоб вона була добре заправлена. Бо першого разу я недостатньо додала газу - полум'я є, потрібної температури нема. Мідь довго не хотіла плавитись. 
 
Краще за все - насадка на балон, бо газ іде без затримки скільки потрібно. 
 
Не раджу купувати ось таку маленьку Micro Torch - маленьке сопло, температура недостатня для міді, хіба що для срібла:
Дошка для пайки з вогнестійкої тирси і пінцет - це якщо знадобиться щось паяти, зручна, легка, дешева:
 

ІV - Суттєво полегшує життя вайрвокера, але не є обов'язковим:

 
Гравер або бормашина з гнучким валом та різні насадки до неї. Ця машинка може суттєво прискорити процес шліфування та полірування, зробити отвори, наприклад. Взагалі, потужний мотор у господарстві - річ корисна.

V - Корисні речі, може й знадобляться:

 
Давчики для закріплення кабошонів - специфічний інструмент.
 
Ножиці по металу та лобзик - для роботи з листовим металом, а не дротом.
   
Ригелі - для того, щоб гнути на них каблучки.
 
Лещата - щоб закріплювати деталі.
 
Фінагель -  зручна дошка для випилювання лобзиком.  
Віджиг - дошка з отворами і набір циліндрів. Зручненько вмощуєте їх в отвори і можете гнути дріт за малюнком. Але сама я цим інструментом не користуюсь, вистачає круглогубців. Тому що якось замало можливостей він надає - за задумом наче вже й час згинати деталь, а циліндр розташований далеко.
 
Я дала огляд тих інструментів, що маю сама. Як бачите, нічого занадто складного або за шалені гроші для плетення з дроту не потрібно.

Український блог про мистецтво плетення з дроту wire wrap art - wirewrapua.blogspot.com
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як мінімийка і відпарювач зроблять плитку ідеально чистою
У боротьбі з побутовим забрудненням, особливо коли справа доходить до плитки на подвір'ї, у ванній кімнаті та на кухні, сучасні технології пропонують рішення, які не тільки ефективні, але й легкі у використанні.
Читати більше
Як вибрати ідеальний металошукач: чому варто звернути увагу на Термінатор 3
Дізнайтеся все про металошукач Термінатор 3: від унікальних характеристик до порад при купівлі. Ця стаття розкриває переваги Термінатора 3 та його аксесуари, що робить його ідеальним вибором для шукачів скарбів усіх рівнів.
Читати більше