Інсталяція "ТРАВМА": "Травмоване" суспільство чи суспільство унікальних людей?

17 листопада 2017
Редакція
Цього року відбудеться перша презентація серії інсталяцій "ТРАВМА" митця Лери Літвінової про те, що стосується кожного: про толерантність, відмову від дискримінації та стигми. Кожен з арт-об’єктів серії "ТРАВМА" присвячений темі людей, які мають важкі захворювання або фізичні особливост,і та унікальності їхнього досвіду у сучасному суспільстві.

Мистецтвознавець Леонора Янко каже: "Тема інсталяції Лери Літвінової, насправді, є більш широкою, ніж проблематика фізичних хвороб. Вона про співчуття, а також про "травми" душевні та духовні, що є невидимими, але від того не менш потребують уваги".
 
Перший арт-об'єкт із серії "ТРАВМА" площею 30 квадратних метрів дозволить поринути в ідеалізований світ у стінах інсталяції та залишитись наодинці з почуттям легкості усамітненності та світла.

"ТРАВМА" – це дискурс з питань взаємовідносин у суспільстві, це питання до кожного: чи бачимо ми людину перед собою, незважаючи на броню страху, невігластва та упередження? Тяжка хвороба, фізіологічні особливості нагадують тест з лакмусовим папірцем, який викриває наявність толерантності та якості відносин.

Сучасне суспільство схильне до таврування "не таких, як всі" людей. Розглядаючи поняття "таврування" або "стигми" як соціального або культурного процесу, поняття стигматизації виступає як суто моральна проблема суспільства. Митець задає питання про відкритість людини до сприйняття іншої особистості з її специфічними рисами будь-якого характеру, адже унікальність людини в її не ідеальності.



Перша інсталяція з серії "ТРАВМА" буде презентована 1 грудня у всесвітній день боротьби зі СНІДом, в галереї Американського дому в рамках відкриття виставки "B POSITIVE" та присвячена проблемі боротьби зі СНІДом.

Лера Літвінова коментує з приводу першої презентації арт-інсталяції "ТРАВМА": "Інсталяція складається з майже 200 вертикальних білих тростин висотою до 3 метрів, що виростають з землі, створюючи відчуття прогулянки лісом зі стрункими деревами. Підніміть голову, і ви побачите унікальну вершину кожної з них. Тростини піднімаються так, наче вони є людьми. Стигматизація за будь-якої ознаки призводить до дискримінації, а дискримінація – до знецінення індивідуума. Знецінення людини – є ознакою травмованого суспільства. Таким чином я підкреслюю, що ми всі однакові та всі різні водночас. Тростини візуалізують ритмічний рух, який робить суспільство, і нагадує тих з нас, хто став опорою для інших людей".

Інсталяція "ТРАВМА" - це відвертий діалог з глядачем з приводу змін, які відбуваються у суспільстві. Адже проблема ВІЛ та її вирішення найбільшим чином підкреслює питання, чи прагнемо ми до позитивних зрушень.

Виставка триватиме з 1 по 30 грудня в Американському домі.
Відкриття почнеться о 18:30.


Приєднатися до проекту і продемонструвати підтримку і солідарність людям, які живуть з ВІЛ в Україні, може кожний, відвідавши виставку. 
 
Адреса: м. Київ, вул. М. Пимоненка, 6, Американський дім.
Вхід вільний.
З собою мати паспорт або посвідчення водія.


Контакти організаторів:
www.llitvinova.com,
e-mail:
leralitvinovagallery@gmail.com
тел. 050 033 33 17
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com