СЛУШНА Інфографіка. 

Мета інфографіки - зацікавити користувача з одного погляду, сфокусувати увагу на головному. Серед потоків різноманітної, і, часто протирічної інформації, така ціль відповідає потребам користувачів - швидко знайти відповіді на свої питання. Але чи завжди вона доречна? Що, буває, ховається за яскравими картинками? Що ми хочемо донести  через сучасні технології інфографіки?  Спробуємо відповісти на ці питання.

Кому потрібна інфографіка? Всім! Але як я говорю своїм студентам - всім, значить – нікому. Тому ми вирішили виокремити цільові аудиторії і зробити першу інфографіку щодо наших потенційних читачів.

  • Викладачі – для пояснення різноманітних понять, процесів, проблем, дискусійних питань тощо,
  • Студенти – для представлення результатів навчання та досліджень;
  • Дослідники - для моделювання, обробки інформації, представлення результатів;
  • Керівники – для розробки й представлення стратегії; моделювання ; аналізу; прогнозування; звітності;
  • Аналітики всіх масштабів (від особистого зростання до аналітики великих даних).
  • Оратори всіх масштабів (від чоловіка і жінки в сім'ї до політиків) для посилення думки, доказів, формулювання проблеми.

Інфографіка може бути реалізована за допомогою різних інструментів – фломастерів і паперу, електронних таблиць, різноманітних програмних додатків. Ми будемо розповідати про технології, але все починається з ідеї, проблеми, олівця та аркуші паперу.

 Нещодавно прочитана книга Гретхен Рубін "Проект щастя", що надихнула мене і мою подругу на наш проект містить геніальну фразу «Є проблема? Сформулюйте її». Ми додамо до цього свої варіанти.

«Є ідея? Сформулюйте її. Перетворіть на цілі, програми і проекти, візуалізуйте так, щоб було всім зрозуміло.»

 «Є проблема? Сформулюйте її. Перетворіть та конкретизувати на цілі та дії. Не шукайте винних, а думайте «що робити? З ким і як?».

Коли не потрібна інфографіка.

  1. Коли не сформульована ідея, проблема, потреба у візуалізації.
  2. Коли все просто і зрозуміло.
  3. Коли достатньо таблиць або словесного опису.
  4. Коли аудиторія не готова до сприйняття інфографіки.

Не забуваємо  про головне  – інфографіка повинна бути доречною та слушною!

Таке смачне слово слушність нещодавно прийшло в наш лексикон, і не дуже часто використовується серед моїх знайомих і колег.

Слушність – це доречність, сенс, своєчасність і правильність. Слушно – це так повинно бути на даний момент для нас і нашої аудиторії.

Ще одне смачне для нас слово – візуалізація.  Я завжди любила вимальовуватися ідею, проблему, план, залежності тощо. Мені повезло з вчителями і в школі, і в інституті. Перший досвід інфографіки я одержала на уроці хімії, коли Раїса Абрамівна малювала нам (обов'язково на одну сторінку) план-конспект уроку.  Це те - що подивився, кинув погляд - і згадав або зрозумів, або зміг далі творити.

Моє захоплення ментальних картами привело до поняття цільової візуалізації.  Це те, що чітко відповідає на питання «Навіщо?». Цільова інструкція як ментальна карта, цільовий план досліджень, головна ідея – в центрі. Ментальна карта є одним з найкращих прикладів візуалізації. 

Ось і наш приклад ментальної карти – кому потрібна інфографіка – простий і зрозумілий.

Але ж все ж таки, з чого почнемо?

… З діаграм і графіків. Надихнула на це давня книжка Дж. Желязни «Говори на мові діаграм», досвід роботи з таблицями під час викладання аспірантам інформатики та комп’ютерної техніки і… особистого досвіду – люблю вимальовувати свої проблеми, ідеї, мрії…

Задача:  Визначити та візуалізувати,  що я вмію і чим я люблю займатись і як це допоможе мені розставити пріоритети в нагальній проблемі закінчити розпочаті проекти.

Одразу захотілось намалювати профіль – типу тесту Белбіна. І я його зробила. Але що це дає? Та майже нічого. А ось порівняльна гістограма, та ще з різними кольорами – це вже щось. 

І хоча вірші писати мені не треба, але те, що я люблю їх писати і вмію – тішить мою душу (аналогічно для Галі – вишивати…).

Ну, що розпочали? Чекайте нових дописів… А ми – питань та відгуків…

Про авторів.

Олена Коваленко – інженер, економіст, викладач, керівник та учасник багатьох ІТ-проектів, член співтовариства ІТ-директорів, тренер, поет.

Галина Снігур – інженер, керівник ІТ-служби бібліотеки, учасник багатьох ІТ-проектів.

Ми схожі в своєму захопленні життям, різноманітною творчістю.  Вже багато років ми працюємо в тандемі «ідея - графічна реалізація» і тепер вирішили створити книжку «Слушна інфографіка».

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com