Імміграційна реформа 2015

23 березня 2015
Оксана Сахнюк
Одним із напрямків імміграційної реформи, яка була оголошена Президентом 20 листопада 2014 року, було надання дозволу для батьків громадян США і держателів грін карти знаходитися в США без загрози депортації
(Deferred Action for Parents of US Citizens and Lawful Permanent Residents). Ця програма також дозволяє батькам громадян США і держателів грін карт, які на сьогоднішній день знаходяться нелегально в країні, подати клопотання про надання дозволу на працевлаштування на 3 роки і поновлювати цей дозвіл кожні 3 роки.

Імміграційна реформа для батьків не надає для них ніякого імміграційного статусу

Слід зазначити, що імміграційна програма для батьків не передбачає надання для них якогось імміграційного статусу або створення передумов для отримання грін карти. Якщо ваше клопотання про відстрочення депортації буде затверджене, ви зможете легально знаходитись на території США протягом строку дії дозволу без загрози депортації. При цьому ви зможете отримати дозвіл на працевлаштування (а пізніше і Social Security Number), який матимете можливість поновлювати кожні 3 роки.

Хто має право отримати дозвіл на знаходження в США без загрози депортації?

Ви зможете отримати дозвіл на знаходження в США без загрози депортації і дозвіл на роботу при дотриманні наступних умов:

1. Постійно проживали на території США з 1 січня 2010 року до сьогоднішнього дня.
2. На момент проголошення імміграційної реформи (20 листопада 2014 року) знаходились в США.
3. Не маєте імміграційного статусу з 20 листопада 2014 року.
4. Маєте дочку або сина, які є громадянами США або особами, які мають посвідку на проживання (грін карту) незалежно від віку або їхнього сімейного статусу.
5. Успішно пройшли criminal background check (не були притягнуті до кримінальної відповідальності за вчинення злочину, серйозного правопорушення, або трьох чи більше проступків; не створюєте загрозу для національної безпеки і не належите до категорії осіб, які підлягають терміновій депортації).

Коли подавати документи? 

Початок прийому клопотань про відстрочення депортації та отримання дозволу на роботу було заплановано на травень 2015 року. Але одразу ж після оголошення цієї реформи, 26 штатів подали позов до федерального суду в Техасі проти адміністрації Президента про визнання імміграційної реформи неконституційною.
 
Основний аргумент, який висувають штати проти незаконності програми відстрочки депортації для батьків, є перевищення повноважень Президентом при прийнятті імміграцйної програми для батьків. Відповідно до Конституції США, тільки парламент наділений правом приймати законодавчі акти і визначати внутрішню політику держави. Президент же належить до виконавчої влади і зобовязаний виконувати закони, які пройшли в парламенті. Так як імміграційна реформа не була затверджена в установленому Конституцією порядку парламентом, вона не має ніякої юридичної сили, а тому Президент не мав права запроваджувати її на практиці. Адміністрація Президента відстоює іншу позицію і вважає, що Президент був уповноважений запровадити імміграційну реформу, так як голава виконавчої влади має право на власний розсуд визначати коло осіб, які становлять загрозу для національної безпеки і підлягають негайній депортації.
 
Федеральний суд в Техасі вислухавши аргументи двох сторін, видав ухвалу, яка тимчасово призупинила дію цієї імміграційної реформи до тих пір, поки суд не винесе рішення про легітимність впровадження цієї реформи в імміграційну систему.
 
На даний момент USCIS очікує остаточне рішення суду щодо конституційності імміграційної реформи і не розглядає клопотання про надання дозволу для батьків знаходитися в США без загрози депортації.

Остерігайтесь шахраїв, нотаріусів і так званих імміграційних консультантів, які спонукають вас до подачі імміграційних петицій зараз і обіцяють вам надання дозволу на працевлаштування в найкоротший проміжок часу. 
 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

3 найкращі способи позбутися болю у спині
Поєднання таких способів лікування запобігає проведенню оперативного методу, допомагає зменшити зайве застосування таблеток, надає тривалий вплив, що запобігає виникненню та рецидиву захворювання. 
Читати більше