«ЗАЛІЗНА ЛЕДІ» УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ: ОЛЕНА ТЕЛІГА

18 травня 2018
Vyshybolka

Ми звикли думати, що Бабин Яр в Києві є місцем трагедії єврейського народу, проте, це і місце загибелі більш ніж тисячі українських патріотів. Серед тих, хто був застрелений у Бабиному Яру нацистами, героїв, які померли з молитвою за Україну, була і Олена Теліга - поетеса, яку зараз називають "найважливішою жінкою в українській літературі ХХ століття".

Олена Теліга разом з чоловіком Михайлом

Олена Теліга загинула за свій безумовний патріотизм та безкомпромісність, поставши криваву крапку не тільки в своєму житті, а також в житті власного чоловіка, який пішов заради коханої жінки на смерть, хоч і не мав цього робити. Михайло Теліга – інженер та бандурист, не числився в ворожому списку нацистів, але добровільно назвався письменником і був заарештований разом із дружиною.  


Тепер вулиця в Києві, яка була останньою дорогою Олени Теліги і пролягає біля зловісного Бабиного Яру, названа на її честь.

Та чому ми називаємо її безкомпромісною? Бо вона знала, шо йде останній раз до редакції, де її вже чекали... Знала, та все одно хоробро вирішила йти, хоч була повідомлена заздалегідь та мала час виїхати за кордон. Тим більш про це прохали її друзі, але на це вона відповіла: "Існує більш високий порядок речей! Повинен бути той, хто свідомо дивиться в очі смерті і не відступає".

У 1941 році в Києві Теліга очолювала Союз письменників та була редакторам літературного тижневика "Літарви", який ніс чимало проукраїнських ідей. Коли в 1942 році почалися масові арешти українських активістів, Теліга відмовилася співпрацювати з нацистами, за це і лишилася життя.

Один з наглядачів поетеси, вражений мужністю Олени Теліги, сказав: "Я ніколи не бачив чоловіка, який так героїчно помер, як ця прекрасна жінка".

Та нам у спадок залишилась творчість цієї мужньої жінки, непохитної українки з чуйним серцем та залізним характером. Зображення Олени Теліги прикрашають серію футболок від українського бренду Vyshybolka. Проект має назву "Гордість України", мета якого - нагадати про відомих діячів України, яких знають і поважають у всьому світі, але забуті в нашій країні.

Всі товари бренду Vyshybolka представлені в магазині UaModna.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Сучасні українські фільми: добірка 2023 року
Український кінематограф попри всі труднощі продовжує розвиватися. Розважає, смішить і змушує задуматися. Про такі картини сьогодні піде мова. Зібрали для вас 5 фільмів 2023 року, котрі радимо до перегляду.
Читати більше
Жіночі джинси для будь-якого типу фігури: як обрати ідеальний крій
Для більшості жінок джинси — це базовий елемент гардероба, з яким за умови вибору правильного крою, можна створити десятки образів. Однак некоректний вибір розміру, посадки чи фасону здатний спотворити навіть ідеальну фігуру.
Читати більше