«ЗАЛІЗНА ЛЕДІ» УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ: ОЛЕНА ТЕЛІГА

18 травня 2018
Vyshybolka

Ми звикли думати, що Бабин Яр в Києві є місцем трагедії єврейського народу, проте, це і місце загибелі більш ніж тисячі українських патріотів. Серед тих, хто був застрелений у Бабиному Яру нацистами, героїв, які померли з молитвою за Україну, була і Олена Теліга - поетеса, яку зараз називають "найважливішою жінкою в українській літературі ХХ століття".

Олена Теліга разом з чоловіком Михайлом

Олена Теліга загинула за свій безумовний патріотизм та безкомпромісність, поставши криваву крапку не тільки в своєму житті, а також в житті власного чоловіка, який пішов заради коханої жінки на смерть, хоч і не мав цього робити. Михайло Теліга – інженер та бандурист, не числився в ворожому списку нацистів, але добровільно назвався письменником і був заарештований разом із дружиною.  


Тепер вулиця в Києві, яка була останньою дорогою Олени Теліги і пролягає біля зловісного Бабиного Яру, названа на її честь.

Та чому ми називаємо її безкомпромісною? Бо вона знала, шо йде останній раз до редакції, де її вже чекали... Знала, та все одно хоробро вирішила йти, хоч була повідомлена заздалегідь та мала час виїхати за кордон. Тим більш про це прохали її друзі, але на це вона відповіла: "Існує більш високий порядок речей! Повинен бути той, хто свідомо дивиться в очі смерті і не відступає".

У 1941 році в Києві Теліга очолювала Союз письменників та була редакторам літературного тижневика "Літарви", який ніс чимало проукраїнських ідей. Коли в 1942 році почалися масові арешти українських активістів, Теліга відмовилася співпрацювати з нацистами, за це і лишилася життя.

Один з наглядачів поетеси, вражений мужністю Олени Теліги, сказав: "Я ніколи не бачив чоловіка, який так героїчно помер, як ця прекрасна жінка".

Та нам у спадок залишилась творчість цієї мужньої жінки, непохитної українки з чуйним серцем та залізним характером. Зображення Олени Теліги прикрашають серію футболок від українського бренду Vyshybolka. Проект має назву "Гордість України", мета якого - нагадати про відомих діячів України, яких знають і поважають у всьому світі, але забуті в нашій країні.

Всі товари бренду Vyshybolka представлені в магазині UaModna.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Про синтетичний і натуральний пух
Складно собі уявити осінь чи зиму без теплої куртки чи пуховика. Чи не так? Щоб бути впевненим у тому, що верхній одяг для холодної погоди не лише виглядає стильно та оригінально, а й тепло, обов'язково варто звертати увагу на те, що у нього всередині.
Читати більше