Вікторія Ліснича: «Тільки пліч-о-пліч можна створити щасливе майбутнє і навчати цьому треба починати змалечку»

24 травня 2018
Ольга Криволап

Завжди бути оберегом для кожного: допомогти, підтримати, зарадити і будь що знайти вихід із складної ситуації. Кредо, а радше життєва позиція успішної жінки з незалежним мисленням, працьовитої, вимогливої передусім до себе, і вірою у те, що добро завжди перемагає – Вікторії Лісничої – голови ГО «Міжнародна дипломатична рада в Україні», голови ГО «Святиня-Берегиня». 

Управління - це позитивна комунікація з людьми

Накопичений досвід Вікторія Ліснича вважає особливою цінністю: медичний, юридичний, управлінський, депутатський. Численні проекти, над якими вона працювала, на її думку, варті, тільки тоді уваги, якщо вони спрямовані на допомогу людям. Її навіть не зупиняють перепони, які чинятьcя ззовні. Якось Вікторії Миколаївні довелось, будучи на посаді начальника Управління охорони здоров’я, захищати від звільнення 12 лікарів і давати опір рейдерському захвату лікарні, яку все ж таки вона разом із командою однодумців відстояла. 

Працювати із зацікавленими людьми, небайдужими до долі інших – одне задоволення, – наголошує Вікторія Ліснича, – у них є розуміння важливості, постійно виникають нові ідеї, неординарні рішення, а відтак народжуються і успішно реалізовуються різні проекти, у тому числі і соціальні, яким я віддаю перевагу.

Моє життя – це постійний рух і неодмінно розвиток, а нові проекти – нові знання і досвід

Реалізовуючи різні проекти, Вікторія прагнула передусім зробити щось особливе для тих, хто потребує цього найбільше, психологічно замкнений у собі, й позбавлений найнеобхіднішого – уваги, спілкування, професійної самореалізації. Працюючи на посаді заступника міністра культури, вона організувала художню виставку маловідомих українських митців, що відбулась у штабі ООН в Кенії. Це був доволі клопіткий процес, оскільки бюджет був надзвичайно обмежений. Для реалізації Вікторії довелось шукати меценатів, домовлятись, швидко приймати миттєві рішення. І це не єдиний мистецький захід, який влаштувала Вікторія Ліснича. Вона є натхненницею, реалізаторкою та підтримкою цілої низки культурно-просвітницьких платформ і благодійних акцій України та закордону. 

«Для мене культурна й духовна сфери завжди були дуже цікаві та близькі, і я докладала чимало зусиль, щоб ретельно вивчити та дослідити усі їхні тонкощі, розвивати і презентувати історичне надбання, яким багата країна».

Посада заступника Міністра відкрила для Вікторії й інші турботи, вона ретельно досліджувала та аналізувала проблеми і потреби культурних закладів країни, заглибилась у музейну справу. Тож, коли їй запропонували стати директором заповідника Києво-Печерської Лаври не вагалась. «Новий проект – нові знання і досвід» – переконана Вікторія. Результати наполегливої праці стали помітними майже одразу, розповідають її колишні колеги: введення дзвіниці в експлуатацію готували до Євро-2012. Це була клопітка праця, яка зайняла 7 місяців. До того дзвіниця  простоювала на реставрації багато років. Для цього жінці доводилось буквально жити на роботі. Вона зі своїми заступниками приїжджали на роботу о шостій годині і заходили в Успенський собор, і працювали до півночі.
«Люблю цю святу землю. Вона сама обирає людей, які на ній працюють», - згадує Вікторія.

Після роботи у заповіднику Вікторія Ліснича стала першим віце-президентом Європейської економічної палати торгівлі, комерції та промисловості в Україні і її вітали з призначенням 42 країни світу.

Потім народилась ідея ГО «Міжнародна дипломатична рада», яку заснували дипломати і запропонували Вікторії як ефективному комунікатору та дієвому лідеру очолити її. Згодом стала співзасновницею компанії «Ти і Право», була запрошена Головою наглядової ради Міжнародного торговельного дому «Пего». Брала участь у перемовинах «Україна-Іран» за нафту (про поставку нафти в України без Росії). 

«Моє життя – це постійний рух і постійний розвиток, і куди далі заведе доля, відомо лише Всевишньому», – емоційноділиться Вікторія. – Я готова включатись у проекти націлені на розвиток культури і бізнесу в державі. Мені важливо, щоб країна ставала процвітаючою, помітною і цікавою до міжнародної співпраці.

Але всі її успіхи були б неможливими, якби не друзі-однодумці, команда професіоналів, які завжди поруч і готові оцінити та аналізувати ризики, включатись у процес і головне – досягати результатів.

«Дружна команда – це глибоке розуміння потреб, бажань, професійних і особистих цілей один одного. Це ті люди, про яких треба дбати в першу чергу, відкидаючи ілюзії і сумніви, гідно винагороджувати. Бо найкращі працівники мають знати, що про них піклуються, їхню роботу належно і достойно оцінюють, ними дорожать».

Міжнародна дипломатична рада в Україні налагоджує культурні місточки між країнами

Об’єднувати професіоналів із різних сфер діяльності навколо важливих міждержавних проектів Вікторія Лісничавважає надважливою місією Міжнародної дипломатичної ради в Україні. 

«Ми налагоджуємо дипломатичні місточки між країнами завдяки культурним та соціально важливим проектам. І тільки разом ми - сила».

До численних акцій і проектів Міжнародної дипломатичної ради долучаються депутати, бізнесмени, громадські діячі, видатні особистості культури і мистецтва, представники Європарламенту, дипломати. 

ГО «Міжнародна дипломатична рада в Україні» було проведено та підтримано низка важливих проектів. Передусім був започаткований «День дипломатії та економічного розвитку в Україні» за сприяння міжнародних компаній та дипломатичних представництв у 2014 році, проект «Народна дипломатія», Форум з питань інвестицій у сферу охорони здоров’я України (UkrainianHealthcareForum ’15), підтримана Програма адаптації сиріт і дітей з особливими потребами «Подушка добра». Громадська організація долучалась до акцій для дітей із зони АТО «Діти за майбутнє України», Безстрокова благодійна акція на підтримку захисників України – «Єднаймося», програми адаптації переселених родин «Нове життя», «МАКАРІВ FEST», співпрацювала з Всеукраїнським проектом «Книжка на Схід». А заради об’єднання жіночої бізнес-спільноти країни Вікторія Ліснича підтримала міжнародний Форум BusinessWoman 2018.

Важливо наповнити життя дітей радістю!

Найприємніше працювати над дитячими проектами, розповідає Вікторія, – бо малеча це завжди «щира радість, відкритість, відвертість, чисті емоції».

«Діти повинні відчувати любов, турботу, що вони небайдужі дорослим, бачити їхні добрі вчинки. Таким чином у кожному з них, - впевнена Вікторія Ліснича, накопичується душевне тепло, яке допомагає зростати їм по-справжньому сердечними і чуйними людьми». Отже на фестивалі «Діти за майбутнє України» організаторам вдалось неможливе – зібрати довкола дітлахів різних соціальних верств і, окресливши ціль, «розуміння заради добра» залучити до командної участі у різних конкурсах і вікторинах. 

«Тільки пліч-о-пліч можна створити щасливе майбутнє і навчати цьому треба починати змалечку. Саме змалечку – радіти усмішці і життю, намагаючись робити спочатку маленькі кроки до власного згодом великого успіху».

У проекті реалізованому на Сході України, разом з Всеукраїнським проектом «Книжка на Схід»учні шкіл Донецької та Луганської областей спілкувались за допомогою телемосту із школярами Києва і Чернігова. Також команда ГО відвідала з майстер класами, літературними зустрічами та дитячими книжечками школи, навчальні заклади, інтернати, дитячі бібліотеки. 

«Кожен досвід особливий, – згадує Вікторія, – але, коли ти бачиш ці оченята, які горять очікуванням чуда, то емоції зашкалюють. Я думаю, що наше майбутнє в дітях. Є те, що ми можемо і маємо зробити краще, ніж попереднє покоління – об’єднуватись для того, щоби діти були щасливі. І вони, в свою чергу, будуть примножувати щастя». 

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Краса чи практичність: на що звертати увагу при виборі столового посуду?
За обіднім столом збирається вся родина — це місце, де ми ділимося своєю радістю, розповідаємо історії та смакуємо домашню їжу. І саме тут дрібниці набувають особливого значення.
Читати більше