«Всіх на карантин»: що чекає непідконтрольний Донбас і до чого тут коронавірус?

29 лютого 2020
IntoNation.Kyiv

Жителі багатостраждальних непідконтрольних регіонів Донецької і Луганської областей наздогнала невтішна новина - перевірки на блокпостах «лінії розмежування» будуть доповнені новими умовами. Як саме, розбиралася IntoNation.

Що відбувається?

27 лютого на всіх контрольно-пропускних пунктах в'їзду-виїзду (КПВВ) на Донбасі почали вимірювати температуру людям, які перетинають лінію розмежування з боку непідконтрольною українській владі території.

Оперативно-військове управління Східного регіонального управління Держприкордонслужби України повідомляє, що прикордонниками посилені заходи контролю на КПВВ. Заходи посилення спрямовані на недопущення поширення на контрольовану територію коронавіруса. Тому обов'язкова температурна перевірка проводитиметься у всіх контрольних пунктах в'їзду-виїзду в районі операції Об'єднаних сил.

«Прикордонники разом з медичними працівниками перевірятимуть температуру у людей, які прямують з тимчасово окупованої території України. За результатами температурного скринінгу громадяни, які погано себе почувають, будуть направлятися в заклади охорони здоров'я», - повідомили в управлінні.

Як наголосили, за результатами температурного скринінгу громадяни, які виявляться хворими, будуть направлятися в заклади охорони здоров'я, хоча поки жодного випадку зараження коронавірусом не зафіксовано.

Як планують боротися з інфекцією?

Заступник начальника управління організації та розвитку медичної допомоги населенню департаменту охорони здоров'я Донецької облдержадміністрації Олександр Педенко заявив, що медичні установи Донецької області будуть забезпечені всім необхідним обладнанням для оперативного і точного визначення зараження коронавірусом.

«Це пульсоксиметри, дихальні ручні апарати, інфузійні насоси, пересувні апаратні штучної вентиляції і кисневі концентратори», - заявив Педенко.

За його словами, обладнання буде розподілено практично за всіма підконтрольними Києву містами Донецької області. До них відносяться Костянтинівка, Мирноград, Маріуполь, Волноваха, Слов'янськ, Краматорськ, Бахмут, Селидове та Курахове.

Педенко також заявив, що на поточний момент в Донецькій області не зареєстровано жодного випадку зараження вірусом.

Реакція української влади

Голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко закликав жителів області не впадати в паніку, запевнивши, що Донеччина повністю готова до можливого виникнення вогнища епідемії.

«Лікарні обладнані всім необхідним і підготовлені до можливого прийому пацієнтів; лікарі навчені необхідного алгоритму дій», - заявив Кириленко.

Крім того, керівник області також назвав три нескладних правила на період до ліквідації можливої ​​епідемії:

• Перше: не панікуйте і не поширюйте чутки. Помилкова інформація часто шкодить більше, ніж будь-який вірус.

• Правило друге: захворів - сиди вдома! Не треба наражати на небезпеку себе та оточуючих.

• Правило третє: не займайтеся самолікуванням. При появі симптомів звернися до свого сімейного лікаря. Він знає, як діяти.

Що роблять в «ЛДНР»?

Влада самопроголошених республік також не сидить на місці і намагаються сприяти у виявленні і ліквідації можливої ​​епідемії коронавіруса на своїх територіях.

У соціальних мережах повідомляють, що на КПП «ДНР» сепаратисти здійснюють пропуск людей в медичних масках. На КПП під Горлівкою жінку з високою температурою представники збройних формувань «республіки» повели в невідомому напрямку. Найімовірніше, тепер їй доведеться пройти карантин, поки місцеві лікарі не будуть засвідчені, що жінка не несе епідеміологічну загрозу.

Крім того, за словами місцевих, представники «ДНР» вимірювали температуру людей, які слідували на підконтрольну українській владі територію. Тих, хто не пройшов температурний контроль, розгортали з забороною на виїзд.

На непідконтрольній території Луганської області ситуація ідентична. Прибуваючи з Китаю жителі проходять обов'язкових двотижневий карантин.

За словами головлікаря Луганської республіканської санітарно-епідеміологічної станції Дмитра Докашенко, в період карантину люди проходять обстеження, і в разі, якщо у них не буде ніяких клінічних проявів, люди зможуть повернутися до нормального життя.

Також, Докашенко повідомив, що місцеві лікарі застосовують всесвітній метод дослідження полімеразної ланцюгової реакції для оперативного виявлення коронавіруса.

Нагадаємо, спалах коронавірусу відбувся на території Китаю, а число підтверджених випадків зараження коронавірусів в материковому Китаї досягла 79 251 осіб.

Автор - Владислав Юнонський

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com