Інакше як можна пояснити той факт, що хакерська організація «Funcy Bear», яка «делает беременную голову» всім починаючи з журналістів і закінчуючи президентами з 2004 року, допустила витік власних даних. Більше того – компанія Suckerworks, що займається IT-безпекою, виявила схему злому поштових скриньок.
Отриману інформацію оприлюднило Associated Press. З березня 2015 по травень 2016 Funcy Bear проводили хакерські атаки на 4,7 тисяч аккаунтів. Серед них 545 українських – «взламували» Президента й його сина, Арсена Авакова, Сергія Лещенка, Представництво Ватикану в Києві. Найбільшої уваги надали кіберзлочинці виборчому процесу в США – у списку значились адреси 130 представників Демократичної партії. Додатково атаки відбулись на адреси екс-держсекретарів Джона Керрі, Коліна Пауелла, колишнього Верховного головнокомандувача сил НАТО Філіпа Бредлі, генерала армії США Уеслі Кларка. Навіть оборонні американські підприємства Boeing, Raytheon та Lockheed Martin не опинилися поза їхньою увагою. Щодо інших – то виділили наші комп’ютерні умільці деякі сирійські адреси, російських опозиціонерів - Михайла Ходорковського, а також Марію Альохіну з "Pussy Riot", Навального з командою.
Подібний «набір жертв», опрацьовані 19 тисяч посилань-шкідників, десятки поштових ddos-повідомлень та інтерв'ю із потерпілими привели до висновку, що до списку відбирались особи, яких Кремль хотів би "дискредитувати чи змусити замовкнути" (за словами експертів, залучених AP до досліджень). Угруповання неодноразово звинувачували у роботі на Головне управління розвідки РФ й до цього. Проте всі докази поки були непрямими. Отримані в ході цього дослідження дані вже мають вагу для пошуку причетності до протиправних дій Росії.
Раніше аналітики організації кібербезпеки CrowdStrike навели докази атаки «ведмедів» на українську артилерійську програму для здійснення розрахунків під час ведення бою – «Укроп», створену Ярославом Шерстюком. Спеціалісти в складі додатку виявили закладку «X-Agent» під назвою «Попр-Д30.apk», яку «Funcy Bears» використовували й раніше. При установці на телефон, дане розширення могло зчитувати дані мережі й GPS. За словами творця «Укроп»-у, сам додаток було скачано понад 9 тисяч разів, тож можна уявити, якої шкоди могли завдати хакери в разі невиявлення зараження.
Автор - Katrya
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.