"Окуляри і кролик-гном": завантажуйте й читайте!

19 січня 2018
Olena Kolyada

В Україні готують дитячу книжку в електронному форматі для безкоштовного розповсюдження. "Окуляри і кролик-гном" адресовано читачам 10-12 років. Автори проекту сподіваються популяризувати серед юних читачів якісну сучасну українську літературу, знайомити їх із цікавими дитячими й підлітковими письменниками та робити книжки для дітей і підлітків доступнішими в складних економічних умовах

На зустрічах із письменниками у школах і бібліотеках діти й підлітки часто запитують: "Де взяти ваші книжки?", "Чи можна завантажити щось в інтернеті?"

На жаль, у дітей не завжди є змога купити новинку чи знайти її в бібліотеці. Але письменникам дуже хочеться, аби юні читачі знайомилися з їхніми книжками, читали якісну сучасну літературу.

Одного дня, після багатьох таких запитань, дитячі письменниці Оксана Лущевська і Валентина Вздульська, відомі також як популяризаторки якісної дитячої літератури, задумали створити книжку для безкоштовного розповсюдження. Вони запросили для роботи над збіркою оповідань 12 сучасних українських дитячих і підліткових письменниць.

Вирішено було зосередитися на сучасних актуальних темах дівчачої культури, що хвилюють читачів 10-12 років. Упорядниці вже мають успішний досвід роботи над подібним проектом – збіркою "Чат для дівчат" ("Видавництво Старого Лева", 2016) для читачів 12-14+ років.

Спеціально запрошені авторки – Саша Кочубей, Галина Ткачук, Аня Хромова, Таня Стус, Олександра Орлова, Альона Ярова, Валентина Захабура, Наталя Ясіновська, Ольга Купріян, Оксана Лущевська, Маша Сердюк та Надія Біла – написали по оповіданню для нової книжки. Вони надали свої тексти безкоштовно, охоче підтримавши цей проект із популяризації читання. Ілюстрації до збірки створила художниця Марія Гермашева.

Підготовку видання безкоштовно виконало видавництво "Братське", серед іншого відоме в Україні за якісною серією українсько-англійських книжок-картинок ("Скільки?", "Монетка", "Гойдалка під кленом" та ін.)."Окуляри і кролик-гном" – це добра нагода поміркувати про нашу подібність і відмінність, побачити, що світ кожного з нас цікавий, неповторний і водночас часто впізнаваний. Ми переживаємо подібні ситуації або читаємо про них у книжках. І читаючи, хвилюємося й усміхаємося разом із героями.

Невдовзі книжку можна буде завантажити для читання в кількох найпопулярніших електронних форматах на сайті видавництва "Братське".
 


Окуляри і кролик-гном [Текст] : оповідання / Упорядники: Оксана Лущевська, Валентина Вздульська. – Київ : Братське, 2018.

Анотація

Ти зростаєш. Мрієш про кролика й гостей на день народження. Нарікаєш, що тебе ніхто не розуміє. Ходиш хвостиком за старшою сестрою. Соромишся. Сердишся. Вигадуєш. Вчишся. Дурієш. Сумуєш. Дружиш. Радієш. Шукаєш... Довкола – величезний світ, і ти лише починаєш його для себе відкривати, як відкривають його герої цих дванадцяти оповідань. Їм від 10 до 13 років, вони живуть в українських містах. У чомусь вони геть схожі на тебе. Радій і переживай разом з ними!

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Гайда до Італії: що треба знати перед мандрівкою у країну пристрастей
Надворі в повному розпалі літо - саме час планувати, куди ж поїхати у відпустку. Пропоную добряче обдумати варіант з темпераментною Італією, місцем пасти, оливок та постійного натхнення. Якщо ви вже задумалися, прочитайте 10 речей, які потрібно знати про один з центрів світової моди. А може, ви побували вже у цій колоритній країні? Гайда ділитись враженнями!
Читати більше
#AmericanOutliers: нестандартні полотна аванґардистів пройдешнього століття
Про прагнення бути бунтівниками і творцями свого світу, необмежені світогляди, культурно-естетичні виклики аванґардистів ХХ століття. Незвичні рішення, багатство кольорів - усе це про тих, кого суспільство не могло довгий час прийняти.
Читати більше