«Нашого цвіту по всьому світу», або як український бізнес торує шлях Україні

21 березня 2019
Akme-Ukraine

Думка про те, що вся Україна в переддень виборів активно працює «на каденцію», а не на подальший розвій, достатньо однобічна: економіка має рухатися повсякчас, не зважаючи на  політичні івенти, якими б нагальними вони не були.

Одним із переконливих аргументів на користь цієї тези є участь українського бізнесу в одній із найбільш високостатусній і модерній виставці сільськогосподарської та харчової продукції GULFOOD 2019, яка відбулася 17-21 лютого 2019 у Дубаї. А через місяць,  20 березня у приміщенні Київської торгово-промислової палати вперше відбувся велелюдний тематичний звіт про результати Gulfood Briefing in Kyiv. На ньому не тільки й не стільки підбивали підсумки участі українських виробників у всесвітньовідомій виставці сільськогосподарської та харчової продукції GULFOOD 2019, що тривала 17-21 лютого у Дубаї, як підносили тренд «українське – значить гідне», чого все суспільство чекає вже тривалий час.

Провідні українські виробники харчової та сільськогосподарської продукції обговорили питання, які сприятимуть розширенню підприємницьких зв’язків з Об’єднаними Арабськими Еміратами, проаналізували перспективи «GULFOOD-2020» і привернули увагу до тих можливостей, які отримує і суспільство, і підприємці від подібних заходів.

Найвідоміші вітчизняні виробники продукції АПК  після слів Надзвичайного і Повноважного Посла ОАЕ Салема Ахмеда Аль-Каабі про те, що впродовж останніх років еміратсько-українські відносини демонструють позитивну динаміку, і досягли рівня стратегічного партнерства, і що вони потребують подальшого поглиблення, а також директора ДУ «Офіс з просування експорту» Андрія Демчука, керівництва Київської ТПП, інших  представників ділових фінансових кіл України і зарубіжних держав пересвідчилися у правильності обраного шляху. Так, за словами Надзвичайного і Повноважного Посла ОАЕ Салема Ахмеда Аль-Каабі, обсяги торгівлі товарами та послугами за результатами 2018 року досягли показника в 1 млрд. дол. США, а арабська сторона виявляє інтерес до збільшення поставок українських продуктів харчування, інгредієнтів, а також у супутніх послугах.

А втім трохи історії. Що нас обрадувало найперше, так це поширення ідеї про значну роль малого й середнього бізнесу в піднесенні суспільного розвитку. Ми були учасниками минулорічної прес-конференції, на якій презентували GULFOOD 2018. Кількість її у

часників була не порівняно меншою за цьогорічну. Проте, як зазначили організатори, рівень участі у заході саме представників малого й середнього бізнесу стала визначальним чинником його успіху. Ми – журналісти – також доклали зусиль. Будемо щиро сподіватись, що значна кількість учасників на звіті стане поштовхом для подальшого збільшенні ролі МСП в економічному зростанні країни.

А й справді. GULFOOD 2019 став маркером, який чітко окреслив Україну узнавану від малознаної;  впевнену і переконливу через отримане визнання гідним гравцем на міжнародному ринку від нерішучої через невпевненість у своїх силах, як будь-який початківець. І так приємно, що зроблено серйозний крок від  неголосного «наше» - до чіткого й виразного «зроблено в Україні».

Що ми повинні осмислити як результати GULFOOD 2019? найвпливовіша щорічна виставка харчової промисловості та напоїв  Gulfood із безпрецедентною кількістю відвідувачів, експонентів і бізнес-операцій, проведених протягом чотирьох днів виставки, засвідчила успіх українських виробників. Як зазначили представники Київської торгово-промислової палати, маємо економічний прорив, хоч і локальний, але у зовнішньо-економічній і торгівельній сферах. На щастя, цього разу слово «прорив» пишемо без лапок і прихованої іронії. Ми всі разом, консолідовано й без зайвого ажіотажу прокладаємо міст у арабський світ. Більше, ніж 100 експортерів представили 32 українські компанії на національному стенді, який традиційно організував і презентував Центр підтримки експорту при Київський торгово-промисловій палаті.

Вас цікавить середня кількість встановлених контактів? 3000 контактів,  отриманих кожною українською компанією на колективному стенді за кілька днів виставки. Візьмемо до уваги практику досвідчених експортерів, які зазначають, що ефект можливий від 3% напрацьованих контактів.  Вражає? Розуміємо, бо такі цифри не можуть не вражати, тому Gulfood – це прибутковий інструмент продажів для компаній, які готові до експорту.

Варто сказати, що теплі слова звучали на адресу усіх учасників виставки, її організаторів, а також офіційних представників - виконуючої обов'язки міністра аграрної продукції та продовольства України Ольги Трофімцевої, яка презентувала на Gulfood Innovation Summit конкурентні переваги українського ринку, експортну стратегію й інвестиційні можливості.

Та успіхи не будуть причиною для перепочинку, бо хоч у 2019 році Україна значно збільшила коло експорту своєї сільськогосподарської продукції, відкрила 85 нових ринків, а втім, тільки постійний рух вгору та участь у крупних  міжнародних  виставках-форумах, на яких присутні учасники продуктового ринку з усього світу спроможні дати ефект: наростити експортні поставки,  заключити довгострокові контракти, вивести економіну к «великий світ». Це стало ключовим месиджем Президента Київської ТПП Миколи Засульсього, який підкреслив, що саме Київська Палата приділяє значну увагу стратегічному  розвитку міжнародного співробітництва і просуванню продукції під брендом “Made in Ukraine” на світовий ринок.

За результатами брифінгу Міністерство аграрної політики та продовольства України, Офіс з просування експорту України та Київська торгово-промислова палата домовились працювати на збільшення обсягів українського експорту та популяризацію бренду «Made in Ukraine» у світі.

Тепер наша черга внести свої долю у розбудову економіки країни – підтримаємо й привітаємо вітчизняних виробників, надихнемо новачків і побажаємо їм успіху в «GULFOOD-2020».

Фото взято з ресурсів

https://www.ukrinform.ru/rubric-economy/2645537-ukrainskie-eksportery-polucili-novye-vozmoznosti-posle-vystavki-gulfood.html
http://kiev-chamber.org.ua/uk/17/1680.html
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

5 подарунків меломану: речі, з якими не прогадаєш
Музика для меломанів – найліпший подарунок. Та якщо ви нічого не тямите у сучасних треках або не знаєте точно вподобання особи, для котрої вибираєте презент, зупиниться на техніці або враженнях.
Читати більше