Ігри для дітей англійською: користь чи шкода

11 червня 2021
Редакція

Безліч досліджень присвятили тому, як відеоігри впливають на розвиток дітей. Існує багато різновидів ігор. Деякі просто розважального характеру, інші ж є складним викликом, змушуючи мозок працювати.

Однак не всі ігри однаково підходять для дітей: деякі впливають погано. Навчальні ігри й навіть відеоігри можуть допомогти швидше освоїти англійську й поліпшити загальне розуміння мови, адже, як правило, більшість ігор озвучені англійською. Ряд досліджень свідчить про те, що відеоігри є хорошим доповненням до традиційних методів вивчення мови.

Але якщо намагатися вчити англійську лише по іграх, користі буде небагато, адже потрібен додатковий фундамент у вигляді гарного лексичного запасу і знання азів граматики. Але, наприклад, поєднуючи курси англійської з іграми, можна вивчити більше, ніж за допомогою лише традиційних вправ за підручником.

Позитивний вплив ігор

Командна робота

Більшість відеоігор проходять в онлайн-режимі, у них беруть участь геймери з інших країн. Взаємодіючи з іншими людьми, дитина вчить нові слова і вирази. Крім того, усе це командна робота: мовні навички формуються під час вирішення конкретних завдань. У цьому плані деякі відеоігри є різновидом когнітивної методики навчання англійської.

Контекст

Ігри проходять в реальному часі, більшість з них динамічні і вимагають від гравця швидкого прийняття рішень у короткий проміжок часу. Так, діти вчаться швидко приймати рішення, що важливо у сферах життя, як-от спорт або медицина, коли в стресових ситуаціях від людини вимагають знайти правильне рішення за лічені секунди.

Люди швидше вчаться і сприймають більше інформації в ситуаціях, наближених до реальних, навіть у тих, що створені у відеоіграх і навчальних іграх. Таке занурення в контекст частково схоже на досвід поїздки за кордон, під час якої волею-неволею доводиться говорити новою мовою. Відеоігри надають і контекст, і фідбек, у такий спосіб школяр застосовує знання, отримані на уроках у класі.

Вправи за підручником, вікторини, тести — усе це пов'язане зі стресом, що врешті може позначитися на прогресі в навчанні. Як підсумок, школяр може відчувати себе ізольованим від інших, більш успішних однокласників. Але відеоігри дозволяють зменшити стрес, дітям може сподобатися вивчати англійську або іншу мову в ігровій формі. За інформацією The Washington Post, відеоігри допомагають зменшити прояв депресії та безсоння.

Когнітивні здібності

Відеоігри можуть допомогти дитині виробити певний рівень точності своїх дій — навчитися швидко все прораховувати і враховувати всі параметри. Це важливий аспект, саме тому навіть солдатам і лікарям радять грати у відеоігри, щоб відточити вміння швидко приймати рішення. У поєднанні з англійськими уроками відеоігри можуть допомогти студентам покращити навички читання, сприйняття мови і навіть навички говоріння, адже гравці переписуються і перемовляються між собою в ході ігор. Вчителі відзначають, що навчальні ігри і навіть відеоігри допомагають студентам досягти більш високих результатів.

Справа в практиці. Навчальні ігри вимагають застосування лінгвістичних навичок, як-от читання, письмо та сприйняття на слух.

Коли певні дії повторюються багато разів, у мозку створюються нові зв'язки — так ми набуваємо нових навичок. Відеоігри не сполучені з острахом допустити помилку, і студенти можуть вільно практикувати мову й розвивати свої лінгвістичні та когнітивні здібності.

Небажаний вплив відеоігор

Але є і зворотний бік медалі. Незважаючи на певну користь, відеоігри не замінять традиційне навчання мови. Без навчання в класі або під час занять онлайн, граючи у відеоігри, дитина запам'ятовує тільки певні фрази або слова, які не несуть в собі практичну користь.

Відеогра — не структурований урок

Для ефективного навчання потрібні базові блоки знань (як-от граматика і лексика), згодом на цей фундамент нашаровується все більше нових знань. Відеоігри можуть тільки доповнити або розширити наявний запас знань, зміцнити те, що вже є.

Здоров'я

Ігри не несуть в собі структурних знань, а служать лише доповненням, хоча в ряді випадків, й істотним. Однак є і безсумнівна шкода, до якої можуть призвести відеоігри.

Якщо діти проводять багато часу з комп'ютером, це може небажано позначитися на їхньому здоров'ї, оскільки так менше фізичної активності, діти менше проводять часу з однолітками. М'язи можуть слабшати, до того ж численні дослідження показують, якщо безвідривно дивитися на екран, це може небажано позначитися на зорі.

Успішність

Діти отримують задоволення від відеоігор, і таке приємне проведення часу різко контрастує з типовим шкільним днем. Через що школяр може віддати перевагу відеоіграм замість інших справ. Як наслідок, успішність може знизитися. Замість того щоб виконувати домашню роботу, школяр може грати в ігри, що врешті веде до низької успішності.

Поведінка

Багато відеоігор містять сцени насильства, расизму, лайок тощо. А діти можуть сприймати все буквально і повторювати подібну поведінку як приклад.

Більше про вивчення англійської дітям можна дізнатися з нашого блогу.


 

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Краса та практичність: які матеріали використовують для оббивки м’яких меблів
Від того, наскільки вона буде практичною та міцною, залежатиме тривалість її «життя» та привабливого вигляду меблів, тож це варто враховувати, вибираючи диван чи крісло.
Читати більше
Чи можна займатися спортом під час місячних і як це впливає на організм
Останнім часом ставлення до особливостей жіночого організму змінилося на більш помірковане. Водночас оновились рекомендації щодо занять спортом під час місячних. Сьогодні ми розповімо про них.
Читати більше