Ігор Жук та Ірен Роздобудько в Чикаго

30 листопада 2015
Maria Ivanus
У суботу, 28-го листопада, в рамках туру американськими містами та за сприянням культурного центру "Вместе"/ Vmeste, відбувся концерт Ігоря Жука, на якому також була присутня його дружина - відома українська письменниця, журналіст Ірен Роздобудько.

Це вже одинадцята зустріч  творчої пари з шанувальниками на американській землі. Позаду залишились Бостон, Баффоло, Нью-Йорк, Піттсбург, та ін. 

Чикаго зустріло гостей холодною погодою, яка, однак, не завадила бажаючим послухати авторських пісень Ігоря Жука, зібратись в затишному залі російськомовного радіо в Чикаго (New Iife Radio), що знаходиться в передмісті Northbrook.

Моє перше враження, коли я зайшла з вулиці в приміщення радіо - тут всі "свої", зібрались на домашні посиденьки з гітарою, спогадами, жартами.

Справді, впродовж концерту, який складався з двох відділень, ця атмосфера зустрічі добрих друзів не покидала зал. Лише гітара має таку особливу інтимну магію, піддаючись якій, слухачі мимоволі линуть все ближче і ближче до артиста на сцені, боячись пропустити бодай одне слово чи ноту. І лише справді талановитий музикант, як і належить чарівнику - повелителю цим магічним дійством, зможе тримати зал в приємному очікуванні кожної наступної пісні.

Ігор Жук - людина багатьох талантів і досягнень. Коли доводиться зустріти таких, як він, то змислюєшся, чи часом цей чоловік не живе паралельно в декількох часових вимірах, бо як інакше пояснити той факт, що він за своє життя встиг побувати і науковцем-фізиком, і отримати премію за поетичну майстерність з рук Булата Окуджави, і написати сотні пісень українською, російською та польською мовами..? 

Власне, про часові виміри, квантову фізику чи комп'ютерну графіку Ігор Жук може розповісти своїм слухачам так просто і красиво, як звучать тексти його  пісень. 

У першому відділенні концерту музикант заспівав декілька балад з альбому "Біблійський цикл". Ця збірка, за словами автора, написана давно під впливом роману Булгакова "Майстер і Маргарита". В піснях відчувається продовження теми сил Добра і Зла; творчостi та визнання; любовi та відданoстi жінки своєму Майстру. 

Філософсько-ліричний настрій "Біблійського циклу" Ігор Жук продовжив, виконуючи ще декілька пісень, які він написав будучи аспірантом Інституту теоретичної фізики АН України. 

"Парижанка", "Вальс-підмітання" (про двірника, закоханого в свою роботу), "Політ" - лише декілька з тих, які викликали пожвавлення в залі та хвилю гучних оплесків.

Потім було декілька пісень про війну. Пісні, які Ігор написав давніше і які, на жаль, стали актуальними в наш час. Солдатики і генерали; велика ідея боротьби за свою країну і ті, хто на ній наживається; чому гинуть достойні, а виживають і отримують не заслужені нагороди "прислужники" - такі знайомі теми нової реальності українського життя.

Ігор Жук народився y Львівській області, закінчив  фізичний факультет Львівського державного університету імен І. Франка, а далі - переїзд в Київ, аспірантура, наукова діяльність, творчість і визнання. Не дивно, що серед публіки було чимало друзів музиканта - багатьом з них - представникам інтелігенції, науковцям, культурним діячам - довелось в свій час переїхати в Штати. Тому такі "Зустрічі з Друзями" мають особливe значення як для Ігоря, так і для гостей в залі.
 
​Крім шанувальників таланту і творчості Ігоря, були присутні люди, які прийшли, щоби зустрітись з його дружиною - однією з найвідоміших сучасних письменниць УкраїниІрен Роздобудько. І хоча Ірен не приймала активної участі в концерті (на жаль), увагою її не обділили. 

Мені довелось сидіти позаду двох жінок, які дуже хвилювались перед тим, як врешті зважились підійти до Ірен та попросити автограф. Впродовж першого відділення концерту вони все поглядали на письменницю, яка тим часом зачаровано слухала пісні чоловіка. Коли настала перерва між виступами, шанувальниці несміливо підійшли до Ірен і, враз перетворившись на метушливих школярок, загомоніли з нею, наче зустріли улюблену вчительку. Складалось враження, що вони знайомі з Ірен Роздобудько все життя. 
 
Ведуча заходу запропонувала на майбутнє влаштувати окремy зустріч для Ірен з її шанувальниками. Безперечно, в Чикаго письменницю люблять і чекають. 

Після закінчення другої частини концерту, яка, як і перша, тривала 45 хвилин, бажаючі мали змогу придбати альбом Ігоря Жука "Ті, що стоять на головах"/ "Стоящиe на головах" 

Мені ж пощастило отримати від самої письменниці книгу "Амулет Паскаля" і оберіг з України - іконку з янголом-охоронцем.

На своє виправдання, чому я прийшла за автографом без жодної книжки Роздобудько, можу запевнити, що розпозичала їх дрyзям і вже понад рік вони ходять "по руках". А це найкраще, що можна сказати автору: "Bаші твори, Ірен, в Чикаго читають і чекають! Якщо вдасться організувати зустріч з Вами, то Ви самі в цьому переконаєтесь!" 
  
А на разі - велика подяка всім, хто долучився до такої теплої передсвяткової події. Пісня "Різдво", яку Ігoр Жук виконав на закінчення вечора, стане саунд-треком моїх Різдвяних свят у цьому році.
 
Фоторафії : Петрa Тютюникa та автора 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як запобігти крадіжкам у магазині
Світ роздрібної торгівлі швидко розвивається, і коли ви керуєте величезною кількістю запасів, безпека стає важливою увагою. Крадіжка, вандалізм та шахрайство — це лише деякі проблеми, з якими стикаються роздрібні магазини щодня.
Читати більше