ігор астапенко - розмова про поезію

  1.  Основне джерело Вашого натхнення?

    Чесно кажучи, дуже не люблю це питання з двох причин: 1) його надто часто ставлять; 2) ніколи не знаю, як на нього відповісти. Універсального джерела натхнення немає, бо ж тоді можна легко зумисне настроювати себе на письмо, а це вже нечесно, як на мене. Єдине, що можу сказати, зазвичай пишу «хвилями», що перемежовуються з паузами. Але, щоби зовсім не тікати од відповіді, скажу так: життя надихає.

  2.  Улюблене місце на планеті Земля

    Я багато де був, і різні місця люблю по-різному. Наприклад, у Японії я би медитував цілу вічність, а в Німеччині щовихідних шаленів би разом із місцевими футбольними фанами в броварні. Є чимало прекрасних місць і в Україні, які я також відчуваю по-різному. Якщо говорити детальніше, то це забере чимало часу. Думаю, моє ідеальне місце на Землі – самотнє місце, не зіпсоване цивілізацією.

  3. Що подобається більше - писати чи декламувати вже написане?

    Писати. Творчий екстаз – це те, що кожного разу переживаєш як уперше. Але й до декламування я ставлюся більш ніж відповідально. Часто читаю сам собі тексти вголос, бо вважаю, що до публіки не можна йти з непідготованою «подачею».

  4. Хто є Вашим улюбленим автором-класиком?

    Одного назвати не можу. Але поетично-прозовий шорт-ліст можна: Вітмен, Кортасар, Грасс, Лорка, Еліот, Беккет, Фолкнер, Сартр, Кафка, Голсуорсі, Верлен, Йогансен, Плужник, Стус тощо тощо тощо…

  5. Хто є Вашим улюбленим автором-сучасником?

    Емма Андієвська.

  6. Література світу, яку Ви вважаєте найближчою до досконалості

    Вважаю, що визначати «кращість» літератури за географічним принципом неправильно. Звісно, є країни, які через низку причин мають кращі передумови для розвитку літератури, але я не думаю, що це працює універсально. Упевнений, десь у Танзанії чи Нікарагуа може жити геніальний автор, але про його існування ніхто не знає. Іспано-, англо-, німецько-, французькомовну літературу ми знаємо, першою чергою, через широке побутування мови у світі + авторитетний статус у світовому суспільстві. Для мене немає найкращої літератури за національною приналежністю.

  7. Література - це розвага, виховання чи співтворчість із читачем?

    Жодне з перелічених. Це покликання, спосіб життя, сенс, дихання. Це життя.        

     

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Краса та практичність: які матеріали використовують для оббивки м’яких меблів
Від того, наскільки вона буде практичною та міцною, залежатиме тривалість її «життя» та привабливого вигляду меблів, тож це варто враховувати, вибираючи диван чи крісло.
Читати більше
Чи можна займатися спортом під час місячних і як це впливає на організм
Останнім часом ставлення до особливостей жіночого організму змінилося на більш помірковане. Водночас оновились рекомендації щодо занять спортом під час місячних. Сьогодні ми розповімо про них.
Читати більше