Ідеальне вирівнювання нігтьової пластини: секрет рівного манікюру

21 лютого 2025
Редакція

Рівненькі та гладенькі нігтики – це основа будь-якого вишуканого манікюру. Результат досягається ідеальним покриттям біогелем, каучуковим покриттям, акриловою пудрою та іншими видами матеріалів.

Вирівнювання нігтьової пластини – це насамперед косметична процедура для створення гармонійного вигляду. Причому робити це можна не тільки в салоні краси, але й вдома. Треба тільки трохи практики, якісні техніка та матеріали. 

Джерело: avdeeva.pro

Значення рівної нігтьової пластини

Окрім того, що охайний вигляд – це завжди гарно, є й інші причини, чому важливо вирівнювати нігтьову пластину:

  • На рівній поверхні колір лягає рівномірно та створює ефект дзеркального блиску.
  • Покриття тримається набагато довше.
  • Вирівнювання надає нігтям здорового вигляду, приховуючи нерівності та пошкодження. 

Причини нерівностей нігтьової пластини:

  • Природна форма.
  • Пошкодження.
  • Недостатній догляд.

Підготовка нігтьової пластини до вирівнювання

Гарний результат починається ще на стадії підготовки нігтя і кожен етап важливий:

  1. Гігієнічна обробка рук антисептиком.
  2. Зняття старого покриття спеціальною рідиною, фрезами або пилкою. При механічному знятті важливо користуватися потужною витяжкою, щоб пил не потрапляв у дихальні шляхи та не розлітався навколо. 
  3. Далі треба надати нігтям бажаної форми та видалити кутикули. Також важливо приділити увагу задиркам та птеригію, що наріс. Для початку пальчики тримають у теплій воді з мильним розчином. Потім птеригій та задирки знімаються щипцями, кусачками або ножицями. Розпарену кутикулу можна видалити таким же чином, або ще сухою зняти спеціальною насадкою при апаратному манікюрі. При цьому бажано додатково присипати її мінеральною пудрою, яка збереже насадку від швидкого забивання. Інший варіант роботи з кутикулою – обробити її ремувером для розм’якшення, а потім зняти ватним диском, безворсовою серветкою або зрізати. 
  4. Бафінг – легке шліфування поверхні нігтя для вирівнювання, прибирання жовтуватості, створення мікроподряпин, які допоможуть матеріалу краще зчепитися з нігтьовою пластиною. Але робити його треба швидко без зайвого ентузіазму.
  5. Обробка знежирювачем дозволяє видалити бруд та природну жирову плівку. Без цього зціплення матеріалів з поверхнею нігтя буде неповним, що призведе до відшарувань покриття.  
  6. Нанесення праймера для зціплення нігтя з подальшим покриттям. 

Важливі нюанси:

  • Використовуйте тільки продезінфіковані професійні інструменти для манікюру.
  • Якісні матеріали важливі для остаточного результату. 
  • Дотримуйтесь правильного виконання кожного етапу.
  • Вибір засобів та методів обробки залежать від стану нігтів.

Джерело: avdeeva.pro

Поради:

  • Перед манікюром не використовуйте креми для рук чи олії.
  • Якщо нігті слабкі, буде доречно перед вирівнюванням додатково зміцнити їх біогелем.
  • Щоб нігті завжди були здоровими і мали гарний вигляд, оновлюйте манікюр регулярно.

Методи вирівнювання нігтьової пластини

Є кілька способів:

  • Апаратний манікюр із застосуванням спеціальних фрез для видалення нерівностей та надання нігтю бажаної форми.
  • Матеріали для вирівнювання:
  • Каучукові бази з густою консистенцією. 
  • Бази з фіброю – дрібними волокнами.
  • Густі гель-бази дозволяють створювати додатковий об'єм. Особливо корисні на надміру вигнутих нігтиках.
  • Гелі для моделювання. Це може бути гель для вирівнювання з густою консистенцією, полігель – гібрид гелю і акрилу з пластичною текстурою або акригель – теж гібрид, але щільніший за полігель. 
  • Акрилова пудра.
  • Також допоможуть розв’язати проблему форми для нігтів. Вони прискорюють та полегшують процес моделювання.

Вибір способу вирівнювання нігтьової пластини в кожному випадку свій. Якщо нігті надто слабкі і тонкі, краще звернути увагу на каучукові бази або з фіброю. Сильно вигнуті нігті краще вирівнювати за допомогою гель-бази або гелів для моделювання. Якщо нерівності незначні, можна обійтися базовим покриттям. 

Майстри рекомендують новачкам починати з простіших матеріалів, таких як каучукові бази. Також важливо спочатку правильно підготувати нігтьову пластину. А якщо є проблеми з грибком або оніхолізисом (відшарування нігтя), краще відмовитись від домашнього манікюру і звернутися до спеціаліста.

Техніка нанесення густої бази

База має бути або густою, або середньої консистенції. Рідка розтікатиметься під кутикулу, чого не можна допустити.   

Нанесіть базу тонким шаром і дайте їй просохнути в лампі. Другий шар повинен наче створити легкий вигин. Поставте краплю в центрі нігтя в 1–2 мм від кутикули, і поступово розтягніть по всій поверхні. Дайте висохнути в UV/LED-лампі 30 секунд.

Після цього можна фарбувати кольоровим гель-лаком і покривати топом.

Покрокове вирівнювання з біогелем та акриловою пудрою

  1. Вирівнювання біогелем

Підготовлений ніготь покрийте тонким шаром бази і просушіть у лампі. Зверху нанесіть спочатку невелику кількість біогелю, просушіть, а потім поставте краплю в центрі нігтя і розтягніть її так, щоб утворився невеличкий купол. Майстри після другого нанесення перевертають руку нігтем вниз на 5 секунд, даючи біогелю прийняти правильну форму. Тільки після цього можна сушити його в лампі. 

Джерело: avdeeva.pro

2. Вирівнювання акриловою пудрою

Якщо нігті потребують додаткового зміцнення, акрилова пудра точно вирішить це питання. Працювати з нею дуже просто. Після того як підготували нігті для манікюру, нанесіть тонкий шар бази і просушіть її 30 секунд у лампі. Далі знову покрийте поверхню більш товстим шаром бази, роблячи акцент у центрі, та посипте зверху акриловою пудрою. 

Після сушки в лампі сухим пензликом стряхніть залишки пудри та покрийте ніготь ще раз тонким шаром бази і знову висушіть.

Тепер можна покрити кольоровим гель-лаком та нанести топ для манікюру.

Поради для досягнення ідеальних відблисків

Якою б досконалою не була техніка манікюру, якщо використовувати неякісні матеріали, результат не порадує. Саме тому майстри надають перевагу тільки професійним відомим брендам, які пройшли перевірку на практиці.

Перше правило – поверхня нігтя має бути ідеально гладенькою. Саме тому важливо попередньо її вирівняти. Далі акуратно нанесіть гель-лак тонким шаром, не торкаючись кутикул, але не забуваючи покрити бічні валики та кінчик нігтя, щоб запобігти відшаруванню. Тепер висушіть у лампі. Якщо треба зробити колір більш насиченим, зробіть ще один шар і знову на просушування. 

Головну роль у створенні ідеального блиску грає топ-покриття. Обирайте саме ті, що спеціально розроблені для довготривалого збереження ефекту дзеркального сяйва. Нанесення має бути обережним, уникаючи затікання. Після цього висушіть за рекомендацією виробника. 

Джерело: avdeeva.pro 

Важливий секрет майстрів – лампа для сушіння манікюру має бути куполоподібною, щоб світло рівномірно пропікало матеріал одночасно з усіх боків. Тільки так досягається найкращий блиск. Інші форми ламп з цим не впораються.

Після полімеризації топу легенько пройдіться по поверхні м'яким бафом. Так ви видалите дисперсійний шар і зробите блиск більш інтенсивним.

Поради для збереження блиску:

  • Кілька перших годин після манікюру уникайте контакту з водою та хімічними речовинами.
  • Завжди одягайте рукавички, коли прибираєте або миєте посуд.

Оптимальні режими сушіння та корекція покриття

Час сушіння залежить від виду покриття (гель-лак, акрил тощо) та типу лампи.

Ось кілька нюансів для розуміння процесу сушіння:

  1. Полімеризація – це вплив світла ультрафіолетового (УФ/UV) або світлодіодного (Лед/LED) на речовини в покритті, які при цьому змінюють свою структуру і стають твердими.
  2. Час сушіння залежить від: товщини і складу покриття та потужності лампи. Щоб визначити правильний час, читайте рекомендації часу полімеризації виробника.
  3. При недостатньому сушінні з’являться тріщини, зміна кольору та відшарування.
  4. Якщо пересушити, постраждає нігтьова пластина.

Практичні поради:

  • Дотримуйтесь інструкцій виробника матеріалів.
  • Використовуйте якісну і потужну лампу. 
  • Кожен шар покриття треба наносити тонким шаром.
  • Під час сушіння усі нігті мають рівномірно просушуватися в лампі.
  • Найкраща температура кімнати має бути в межах 22-25°C.

Види ламп:

  • В УФ-лампі потужністю 36-48 Вт час просушування триватиме 2 хвилини. При на 9 Вт час зростає до 4-6 хв.
  • Прилади CCFL – це покращена і найбільш безпечна версія УФ-лампи. Полімеризація в ній відбувається за допомогою люмінесцентних ламп з інертним газом, що не виділяють теплової енергії і є енергоощадною. Швидкість сушіння фотополімеру в межах 1-2 хвилин. 
  • У LED-приладі потужністю 12-45 Вт процес триває 10-60 секунд. 
  • Гібридні пристрої (UV/LED, CCFL/LED) справляються із сушкою за 30-60 секунд для бази та закріплювача і 10–30 секунд для кольорових лаків. Така лампа вигідна тим, що не перегрівається та швидко виконує свою функцію. Сьогодні вони найбільш популярні, оскільки є оптимальним вибором для роботи з усіма видами покриття, безпечні, мають тривалий термін роботи та економічні при споживанні електроенергії. Також не останній аргумент вибору саме цієї лампи – вона має мінімальний вплив випромінювання на шкіру та органи зору.

Коли потрібна корекція покриття:

  • Відшарування.
  • Тріщини.
  • Сколи.
  • Пожовтіння.

Поширені помилки:

  • Недостатня підготовка нігтя.
  • Перепилювання натуральної нігтьової пластини.
  • Використання занадто великої кількості матеріалу.
  • Недотримання терміну сушіння в лампі.

Перевірка рівня: як оцінити результат

Огляньте нігті при природному освітленні з усіх боків на рівномірність нанесення покриття. Також перевірте його на дотик – якщо провести пальцем по поверхні нігтя, вона має бути рівною, гладенькою, і в жодному разі не чіплятися за одяг або волосся.

Висновок та рекомендації щодо догляду

  1. Перші 24–48 годин намагайтеся уникати тривалого контакту з водою, особливо з гарячою.
  2. Захищайте руки від побутової хімії.
  3. Уникайте механічних пошкоджень покриття.
  4. Не забувайте про повсякденний догляд. Використання олії для кутикули допоможе нігтям відростати здоровими.
  5. Оновлюйте манікюр кожні 3–4 тижні.

Гарний манікюр – це не тільки презентабельний вигляд, але й здоров'я ваших нігтиків. Дотримуючись викладених правил, зможете насолоджуватися ідеальним манікюром протягом тривалого часу.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com