І що ви бачите?

31 липня 2017
Olga Melyn
Уявіть: Ви в галереї сучасного мистецтва, перед Вами картина виконана в стилі абстрактного живопису, яку Ви безуспішно намагаєтеся зрозуміти, коли до Вас нечутно підкрадається її творець і питає "Ну як Вам?" - Ваші дії?

У такій цікавій ситуації Ваш мозок готовий розірватися – "А що тут скажеш – якась мазанина", проте не все так трагічно, адже це все гра.

Все мистецтво росте та процвітає на людській психології, особливо це видно в течії абстрактного живопису, ідеологію якого легко пояснити на прикладі психологічного трюку, коли задають питання і відповідь на нього має бути - перше, що прийде в голову, без обміркування варіантів. Художники всіх течій та стилів з допомогою живопису висловлюють свої переживання, думки та прагнення, просто одним для цього потрібно все деталізувати, іншим - зобразити так, як це відбувається у їхній голові.

Зізнаюся з власного досвіду, не так це легко - працювати над абстрактною картиною: що там писати, як там писати і в якій послідовності, коли вважати ту картину закінченою???? Та голова може тріснути в усіх можливих напрямках під час роботи!!! І результату не буде! А взагалі, як розібрати коли і як той результат настає?Деякі художники знайшли вихід з цього парадоксу або просто схитрували – вони почали брати за композиційну основу пейзаж і розмивати його до того моменту, коли залишилися лише кольорові плями, проте в їхньому зображенні вже була якась логіка. Картини, в яких можна було вгадати морські краєвиди, поля, дерева і архітектуру – просто захоплювали мозок глядачів. Це перетворилося на гру – "вгадай що там зображено?", призом в якій була доза дофаміну, яку глядач отримував після кожної наступної відповіді, що й змушувало шукати нові деталі в картині, де їх нема, допоки фантазія не казала - стоп.

Зіграємо?! І що ви бачите?
 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Керамічна плитка для кухні на фартух: 10 важливих нюансів
Щодня ми проводимо на кухні велику частину свого часу. Тут відбувається приготування їжі, її споживання та просто спілкування за чашкою чаю. Тому варто розумно влаштувати робочий простір на кухні.
Читати більше
Неймовірна промо-акція на навушники від преміального бренду Bang&Olufsen!
Bang&Olufsen — це не просто навушники преміум-якості. Це максимальний комфорт, це повна свобода, це глибокий звук… А ще це справжній витвір скандинавського мистецтва дизайну, з його особливою вишуканістю і неповторністю.
Читати більше