І що ви бачите?

31 липня 2017
Olga Melyn
Уявіть: Ви в галереї сучасного мистецтва, перед Вами картина виконана в стилі абстрактного живопису, яку Ви безуспішно намагаєтеся зрозуміти, коли до Вас нечутно підкрадається її творець і питає "Ну як Вам?" - Ваші дії?

У такій цікавій ситуації Ваш мозок готовий розірватися – "А що тут скажеш – якась мазанина", проте не все так трагічно, адже це все гра.

Все мистецтво росте та процвітає на людській психології, особливо це видно в течії абстрактного живопису, ідеологію якого легко пояснити на прикладі психологічного трюку, коли задають питання і відповідь на нього має бути - перше, що прийде в голову, без обміркування варіантів. Художники всіх течій та стилів з допомогою живопису висловлюють свої переживання, думки та прагнення, просто одним для цього потрібно все деталізувати, іншим - зобразити так, як це відбувається у їхній голові.

Зізнаюся з власного досвіду, не так це легко - працювати над абстрактною картиною: що там писати, як там писати і в якій послідовності, коли вважати ту картину закінченою???? Та голова може тріснути в усіх можливих напрямках під час роботи!!! І результату не буде! А взагалі, як розібрати коли і як той результат настає?Деякі художники знайшли вихід з цього парадоксу або просто схитрували – вони почали брати за композиційну основу пейзаж і розмивати його до того моменту, коли залишилися лише кольорові плями, проте в їхньому зображенні вже була якась логіка. Картини, в яких можна було вгадати морські краєвиди, поля, дерева і архітектуру – просто захоплювали мозок глядачів. Це перетворилося на гру – "вгадай що там зображено?", призом в якій була доза дофаміну, яку глядач отримував після кожної наступної відповіді, що й змушувало шукати нові деталі в картині, де їх нема, допоки фантазія не казала - стоп.

Зіграємо?! І що ви бачите?
 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як вигідно придбати якісне взуття
З моменту впровадження інтерактивних систем онлайн-шопінг користується небувалим попитом. Адже ви економите багато часу, якого й так завжди не вистачає. Як вдало придбати речі, щоб не виникало проблем, — читайте далі.
Читати більше
Сторінка із життя в діаспорі: історія небайдужої українки
Діаспора досі залишається невід'ємною частиною України. У всьому світі живуть безліч людей, які за своєю і ні волею були змушені покинути домівки. При тому вони не перестали бути українцями, вірними синами й доньками своєї землі. Про одну з таких людей — далі.
Читати більше
Неймовірно точні висловлювання Фройда про людське існування
Погляди Фройда на природу людини були новаторськими для його часу, і протягом усього життя дослідника не припиняли викликати резонанс в науковому співтоваристві. Інтерес до теорій вченого не згасає і в наші дні.
Читати більше