Художник Тарас Шевченко

9 березня 2017
Редакція
Тарас Шевченко — багатогранний геній та одна з найяскравіших постатей українського образотворчого мистецтва середини ХІХ століття. Він проявив себе як художник-живописець, офортист, майстер рисунка, акварелі, сепії та гравюри, пробував себе в скульптурі та різьбі...
 
Тарас Шевченко є одним з перших українських мистецтвознавців, погляди якого зберігають свою силу і в наш час.
 
Образотворча спадщина Шевченка дуже велика: нині відомо понад 1000 портретів, пейзажів, історичних, міфологічних та жанрових композицій. Він зробив великий внесок у розвиток побутового жанру і став його основоположником в українському мистецтві.
 
lovelylife.in.ua
Селянська родина, полотно/олія 1843 рік
 
Особливе визнання мали його офорти, за них у 1860 році рішенням ради Петербурзької Академії мистецтв його було обрано академіком з гравірування на міді. У 1844 році він виконав серію офортів під назвою "Живописна Україна", в яких зобразив сцени із життя і побуту простого українського народу, його історичного минулого, а також мальовничі краєвиди рідної України: "Судня рада", "Старости", "У Києві", "Видубицький монастир" та ін. У цих роботах Шевченко показав свою велику художню майстерність, яка виявилась в умінні легко оперувати світлотінню, досягати прозорості тонів.
 
Мистецька спадщина Шевченка довгий час знаходилась у приватних колекціях і не була доступна широким масам. Люди, до яких потрапили роботи художника, часто не уявляли собі їхньої цінності. Більшість картин і малюнків зберігаються в Національному музеї Тараса Шевченка, але чимало робіт художника знаходиться у Львівському Національному музеї ім. А. Шептицького, у Росії та Казахстані.
 
lovelylife.in.ua
Селянське подвір’я, акварель 1845 рік

  lovelylife.in.ua
Портрет Миколи Рєпніна, полотно/олія 1848 рік

  lovelylife.in.ua
В Лихвині, туш/перо, 1859 рік

  lovelylife.in.ua
Портрет Пантелеймона Куліша, полотно/олія

  lovelylife.in.ua
Портрет Катерини Абази, акварель 1837 рік

  lovelylife.in.ua
Дуб, офорт/акватинта 1860 рік

  lovelylife.in.ua
В гаремі, акварель 1843 рік
​​
 
lovelylife.in.ua
В гаремі, акварель 1843 рік

  lovelylife.in.ua
Портрет Євгена Павловича Гребінки, акварель 1837 рік

  lovelylife.in.ua
Портрет дівчини з собакою, акварель 1838 рік

  lovelylife.in.ua
Вірсавія, офорт/акватинта 1860 рік

  lovelylife.in.ua
Марія. Малюнок за поемою О. С. Пушкіна "Полтава", акварель/бронза 1840 рік​

  lovelylife.in.ua
Циганка-ворожка, акварель 1841 рік

  lovelylife.in.ua
Катерина, полотно/олія 1842 рік
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як не померти на самоті: 5 книг радикального чтива
Герої цих книжок зустрічають привидів свого минулого та відкривають таємниці, які люди ховають один від одного і від усього світу. А все для того, щоб не бути самотніми, почавши говорити про своє, спільне, і знайти справжнє умиротворення і щастя.
Читати більше
Проєктування дерев'яних бань з басейном: усі «за» та «проти»
Чи потрібен у дерев'яній лазні басейн, що потрібно знати при виборі проєкту, переваги та недоліки проєктів лазень із зрубу із внутрішнім басейном, де можна ознайомитися із сучасними проєктами.
Читати більше