Мій американський щоденник або Нотатки на полях

17 жовтня 2017
Колена Харт

Після року очікування на візу ми, нарешті, в літаку — летимо через широкий Атлантичний океан в напрямку омріяного багатьма континенту, який Колумб колись відкрив випадково. Що там на Західній півкулі? Які люди живуть у Сполучених Штатах Америки? Чи зможемо ми — дві українки 29-ти та 4-х років — згодом почуватися там як вдома? Чого нам взагалі варто очікувати від життя в імміграцїї? 

Перша думка, що промайнула в голові в аеропорту ім. Джона Кеннеді в Нью Йорку — тут УСЕ інакше! Навіть після двох років перебування в США я досі знаходжу речі, які мене дивують, часом шокують, а часто просто збивають з пантелику. 

По-перше, всі міри й величини відрізняються від звичних для нас показників метричної системи: температура повітря сягає 90 градусів за Фаренгейтом, відстань вимірюється в милях, а не кілометрах, продукти в супермаркеті зважують у фунтах і т.д.— список можна продовжувати. 

По-друге, вибір продуктів харчування в тутешніх магазинах вражає! Пам'ятаю, як я вперше прийшла до Walmart (аналог нашого Ашану). Від кількості снеків, соусів, етнічної їжі (в основному латиноамериканської та азіатської) в мене просто перехопило подих. Близькість Сполучених Штатів з країнами Латинської Америки сильно відчувається у відділі продажу овочів та фруктів. Наприклад, банани коштують дуже дешево, а манго доступніше за ціною, ніж персик. 

Третьою дивиною для мене став простір. Американці живуть, так би мовити, горизонтально, а не вертикально (за виключенням Нью-Йорка). Всі будівлі (магазини, кафе, бізнес центри, дитсадки) одноповерхові. Винятками у нашому районі є школа та лікарня — у них цілих три поверхи. Таке не економне використання площі призводить до крайньої необхідності американців мати авто і користуватися ним з дитинства і до глибокої старості (водійські права тут можна отримати з 16-ти років). Інакше важко дістатися з пункту А в пункт Б, адже відстань між ними може сягати кількох миль. 

Сюрприз номер 4: Сполучені Штати — справжній рай для чотирилапих друзів людини, особливо собак! Тут сім'я не сім'я, якщо в ній не живе принаймні одна хвостата істота! В середньому 2 собаки на одну родину вважаються за норму, однак я часто бачу ентузіастів з трьома, а то і чотирма домашніми улюбленцями. Часто здається, що собак тут обожнюють більше за дітей. Батьків з дітьми на прогулянці я бачу не часто, а от "собачників" — постійно. До слова, у нас в сім‘ї також живуть дві собаки, є двоє дітей, однак дітям все ж приділяється більше уваги, ніж найкращим друзям людини. 

П‘ятим відкриттям для мене стало усвідомлення того, що всі американці вірять у СПОРТ, наче в Бога. Його ще часто уявляють у вигляді "святої Трійці" — американського футболу, бейсболу та хокею (баскетбол трохи менш популярний). Тут навіть жінки носять футболки з іменами гравців та емблемами команд, за які вболівають. Восени починається сезон американського футболу і вулиці стають порожніми у вихідні — всі або біля екранів телевізора, або на стадіонах — вболівають. 

І, нарешті, моє найголовніше спостереження за два роки перебування в Штатах. Американці завжди намагаються бути чемними. "Тримати обличчя" в будь-якій ситуації для них дуже важливо. Вони часто перепрошують, дякують, пропускають вперед і таке інше. Вони з легкістю дарують штучні посмішки і питають: "How are you doing?" (Як ваші справи?), зовсім не цікавлячись вами. Це у них виходить автоматично і нещиро. До цього було звикнути найтяжче. Спочатку така поведінка викликала у мене протест, проте згодом я почала звикати і також чемно відповідати так, як в Америці заведено. 

Зрештою, when in Rome — do like Romans do...
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Що можна дізнатися про себе на основі власних сексуальних фантазій
Наші сексуальні фантазії відображають, принаймні частково, особистісні риси та особливості. Доктор філософії Джастін ЛейМіллер, вивчаючи сексуальні фантазії понад 4000 американців для своєї книги, виявив, основні п'ять факторів особистості. А саме...
Читати більше
УКРАЇНСЬКІ РОБІН ГУДИ
В історії України відомо чимало славетних імен народних месників та благородних розбійників, які намагались відновити соціальну справедливість, грабуючи багатих та роздаючи награбоване бідним. То чиї це імена та що відомо про цих персон?
Читати більше