Коли Фібі Файло повернулася у світ моди в 2009 році, її дебютну колекцію для Céline критики одностайно хвалили. І не дарма: тоді її любов до мінімалізму, яка відобразилася в одязі, вважали ковтком свіжого повітря для всієї індустрії. Дещо все ж залишилося за кадром - в оглядах пропустили той факт, що багато з представленого вже бачили. Однак ім'я цієї дизайнерки загубилося в історії, але її роботами надихаються і зараз: мова йде про Бонні Кашин.
Цікаво, що вплив Бонні можна простежити майже безпомилково. Колекції від Tom Ford, Chloé і навіть Balenciaga (часів Ніколя Жескьера) так чи інакше успадкували дизайни Кашин, але її ім'я, як і раніше, знайоме лише історикам та любителям вінтажу.
fw-daily.com
Зараз Стефані Лейк, власниця архівів Бонні Кашин і її близька подруга, веде
сторінку в Instagram, де вказує на подібності робіт наших сучасників з дизайнами Кашин. Зокрема, нещодавно шуму наробила новина про кейп Calvin Klein з весняно-літньої колекції 2018 року, схожого на кейп від Кашин з показу, який відбувся рівно 40 років тому. Також "попався" популярний бренд сумок Mansur Gavriel: їхні сумки-торби цілком могли бути запозичені у Бонні.
fw-daily.com
Насправді Бонні Кашин вдалося обігнати моду свого часу - вона одягала Марлен Дітріх, яка пізніше продавала її одяг в універмазі Liberty в Лондоні та Hermès в Парижі. Сама Бонні виграла стільки fashion-нагород, що знайшла їм абсолютно прозаїчне застосування - як підпірку для дверей.
Вона була індивідуалісткою, яка працювала більше як промисловий дизайнер, ніж творець люксового жіночого одягу. Її вироби відрізнялися прагматизмом, якоюсь прив'язкою до реальності - це було свого роду антидот для фривольності 50-х, того часу, коли вона зробила собі ім'я.
Серед найбільш новаторських винаходів Бонні - металеві деталі на одязі: застібки-блискавки, кнопки, латунні засувки. Дизайнер черпала натхнення в культурі Східної Азії, в древніх, елегантних костюмах, які вона трансформувала в сучасні. Зі східних образів Кашин взяла й ідею нашарування і в результаті створила образ, який міг адаптуватися під мінливу погоду. Це рішення було революційним в ту пору, коли дами змінювали сукні мало не щогодини.
Навіть її бізнес-модель була на диво чіткою. Бонні Кашин утримувала лабораторію, в якій вона створювала прототипи моделей, підписувала контракти і працювала за унікальною системою. Замість того, щоби безпосередньо контролювати виробництво одягу або присвоїти своєму імені ліцензію, вона шила одяг для певних фірм, які вказували ім'я Бонні Кашин поруч з ім'ям бренду.
Співпраця із Sills & Co. призвела до створення її знакового подолу спідниці, обробленого шкірою. Одного разу Кашин навіть запросили створювати спортивний одяг для Hermès - Бонні відхилила цю пропозицію, дізнавшись про те, що її одяг продавали в їхніх бутиках без вказівки її імені на бірці.
fw-daily.com
Незабаром сталася знакова подія. В кінці 50-х представники компанії з виробництва сумок Gail Leather Products зв'язалися з Кашин і запропонували їй створити для них абсолютно нову лінію. Вона дебютувала в 1962 році під назвою Coach.
Бонні працювала з Coach до 1974-го, і дизайн сумок викликав у неї не менший інтерес, ніж робота з одягом. Вона з великим захопленням створювала сумки для того, щоби просто "переносити речі", не прагнучи надати їм статусності або декоративних функцій. Кашин вдалося перетворити зручність в розкіш, поєднуючи своє модерністське бачення з вміннями майстрів бренду. Це і зробило вироби Coach успішними.
На початку 50-х років Кашин все ж завела власну марку і займалася її розвитком до 1985 року. Бонні доводилося спостерігати, як багато дизайнерів безсоромно "позичали" крій і деталі її виробів. Один з прес-релізів Saks Fifth Avenue розповідає про те, що широкі дощовики, металеві застібки, манера нашаровувати кілька речей одну на іншу і такі деталі, як величезні кишені та обробка шкірою, копіювалися повсюдно вже тоді. Кашин іронізувала, кажучи, що таким маркам потрібно старатися набагато краще, щоби повторити її вироби. Пред'явлення їм претензій не закінчилося б нічим: ім'я Бонні Кашин не мало ліцензій і не було зареєстрованим - ця позиція дизайнера була безкомпромісною.
Що стосується Coach, то марку прославили саме дизайни Бонні, за чиїми лекалами (хоч і осучасненими) створюють сумки і зараз. Примітно, що згідно з контрактом будь-який скетч або виріб Кашин були її власністю, а сам бренд зараз тільки пишається своїми витоками.
Але заслуги Кашин виходять далеко за межі моди. Ще до запуску своєї лінії одягу вона шила костюми для кінострічок і театральних вистав: саме за це вона отримала звання наймолодшого дизайнера, який підкорив Бродвей. Маючи малий бюджет, Бонні створювала вбрання, яке впевнено конкурувало з шовками американських зірок того часу. Для кінокомпанії Twentieth Century Fox Бонні шила костюми, які з'явилися у більш ніж 60 фільмах.
fw-daily.com
Кадр з фільму "Лаура": актриса Джин Тірні у сукні від Бонні Кашин
Говорячи про Бонні, Стефані Лейк завжди цитує її слова:
"Мода відбувається прямо зараз. Мода - це прийняття. Мода - це популярність. Більша частина моєї роботи - це антимода. Весь мій одяг - це майбутнє, але поки що цього не розуміють".
Майбутнє вже настало, а вплив Бонні Кашин на сучасну моду складно переоцінити!
Джерело: fw-daily.com
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.