Хто бреше українцям про кількість загиблих військових в боях на Донбасі?

15 липня 2015
UAPOST.US
З початку проведення антитерористичної операції і по 1 лютого 2015 року на Донбасі загинули 1750 українських військових, включаючи бійців добровольчих батальйонів. Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони, передає УНІАН.

9 березня 2015 року, в ексклюзивному інтерв'ю Першому Національному телеканалу України, Президент України Петро Порошенко повідомив, що за час АТО на Донбасі загинуло 1549 силовиків. З них 1232 – представники ЗСУ, 99 – МВС, 132 – Нацгвардії, 63 – ДПСУ, 7 – СБУ, 16 – ДСНСУ. Також Президент України заявив, що з 15 лютого, дати оголошення повного припинення вогню на виконання Мінських угод, загинули 64 військових (з них 51 – ЗСУ, 11 – НГУ, 1 – МВС, 1 – ДПСУ, 1 – ДСНСУ)
 

plus.google.com

7 червня 2015 року на своїй сторінці у Facebook радник Президента Юрій Бірюков повідомив про те, що в АТО загинули 1723 українських військовослужбовців, з них 1368 осіб - зі Збройних сил України. При цьому п.Бірюков категорично заперечує той факт, що влада спеціально в кілька разів занижує дані щодо втрат. За словами радника Президента, загиблих військових більше, ніж в офіційній статистиці, але не радикально.

Загиблих військових більше, але не радикально…

Директор департаменту соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України Валентин Федічев в ефірі програми Шустер Live 10 липня повідомив, що за час проведення антитерористичної операції на Донбасі загинули 1930 військових Збройних сил України.

В той же час волонтери називають зовсім інші цифри, які радикально відрізняються від офіційних даних МО.

Так, активісти Максим Попов, Ярослав Тинченко, Герман Шаповаленко і Сергій Коваленко створили і опублікували в Інтернеті "Книгу пам'яті", в якій розміщені неофіційні дані про загиблих в ході російсько-української війни українських вояків. У ній можна знайти фотографії та коротку інформацію про загиблих Героїв, дізнатися про місце й обставини смерті, дані про нагороди, а також про місця поховання. На даний момент в Книзі повідомляється про 2340 загиблих воїнів з ЗСУ, Нацгвардії, СБУ, МВС, Держприкордонслужби, територіальних батальйонів та інших служб.

25 червня Народний депутат від "Блоку Петра Порошенка", уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемільов назвав кількість загиблих військових, яка в рази перевищує офіційні дані. Під час зустрічі з активістами української громади в Римі Джемільов заявив, що за півтора року загинуло близько 6 тисяч українських військових.

"Якщо зараз загальна кількість втрат серед українських вояків 5-6 тисяч загиблих, то у росіян в два з половиною рази більше. Ми своїх воїнів ховаємо з почестями, а вони своїх заривають, як собак", - сказав Джемільов.

Дивно, чи не так, що дані, які озвучує уповноважений Президента України, аж в 3 рази перевищуюють ті, які називає сам Президент? То хто з них бреше – Президент Порошенко чи представник Президента Порошенко? І чому хтось з них бреше? Цікаво також, кому саме брешуть - українцям, які живуть на батьківщині, чи діаспорі? Питань більше, аніж відповідей...

Ну і наостанок – трохи цифр від закордонник джерел. Ще 8 лютого газета Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung (FAS) повідомляла, що німецькі спецслужби оцінюють можливу кількість загиблих в результаті війни на сході країни в 50 000 тисяч чоловік. "Джерела в спецслужбах стверджують, що офіційні дані носять односторонній характер, вони занижені й тому не викликають довіри. Так, після важких боїв нерідко повідомлялося не більше ніж про десять загиблих, хоча насправді їх число набагато перевищувало оприлюднені цифри", - повідомляє німецька преса.

А наприкінці липня французьке видання Nations Presse повідомляло власні дані про кількість загиблих у конфлікті на Сході українських громадян. Журналіст видання каже, що "з початку конфлікту Київ втратив 10 тис. солдатів загиблими, в два рази більше поранених і до 50 тис. залишилися інвалідами, не здатними продовжувати службу".

То хто нам бреше?


Автор: Дмитро Снєгирьов
(via)
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Жорсткі топери: з якого матеріалу виготовляються та кому підійдуть
Якщо ваш диван з часом пом'якшав та деформувався, ви стали відчувати дискомфорт під час сну та перестали висипатися, не поспішайте з ним прощатися. Розгляньте можливість купівлі жорсткого топера, здатного повернути дивану колишній комфорт та зручність.
Читати більше