Хрещення Київської РУсі "очима" українського художника Артура Орльонова

28 липня 2017
Редакція
Понад 1000 років тому на Русі відбулася масштабна релігійна "революція". 28 липня 988 року князь Володимир запровадив у Київській Русі християнство. Розвиток писемності, архітектури, живопису, скульптури, музики - усе це наслідки цієї події. 
 
ukraineartnews.com
 
Коли згадуєш, хто з художників закарбував цю визначну подію на своєму полотні, відразу в голову приходять імена лише російських митців: Віктора Васнєцова, Івана Еггінка, Андрія Іванова та Михайла Шанькова. А ось хто з українців зміг створити справжній шедевр цього великого дійства?

Три роки тому в Острозькій академії освятили справжній витвір українського живопису - картину "Хрещення України-Русі" відомого українського художника-баталіста Артура Орльонова. Митець зобразив 33 визначних постаті, які пов'язані зі знаковими подіями в історії України.У центрі полотна — князь Володимир Великий, основоположник християнства Київської Русі, тримає на руках маленьку дівчинку, що символізує нашу державу. Також там присутні й князь Василь-Костянтин Острозький, і першодрукар Іван Федорович, і гетьман Петро Конашевич-Сагайдачний. Зверху над цими велетами української культури зображена Божа Мати з українським рушником в руках. А позаду Діви Марії видніються постаті Героїв Небесної сотні, які загинули за долю України.
 
ukraineartnews.com
 
Спочатку було 150 кандидатів, які потенційно могли б з'явитися на картині. Утім, проконсультувавшись із науковцями, громадсько-політичними діячами, автор зупинився саме на тридцяти трьох персоналіях — знаковому сакральному числі, яке називають віком Ісуса Христа.
 
ukraineartnews.com
 
Сам Артур Орльонов зазначив, що приблизно 30% всієї роботи зайняло кінцеве написання картини. Адже робота над ідеєю, ескіз картини, підбір матеріалів - ось що найскладніше. Майстер прагнув передати кожну деталь якнайправдивіше і тому постійно консультувався з істориками.

(via)
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com