Здійснити мрію без грошей? Можливо!

12 квітня 2013
Lilia Kolesnyk

Щоби дати собі раду, не обов’язково потрібні гроші – можна скористатися звичайним обміном. Скажімо, розраховуючись власними творіннями за необхідні речі. Художник Михайло Тимчук, наприклад, щомісяця "платить" однією зі своїх картин за житло. І не лише він.

Цю ідею успішно втілює і молодий художник Сергій Баловін, який уже давненько пише портрети в обмін на їжу, одяг, побутові речі чи засоби для зв’язку.
 


На даний момент Сергій мандрує українськими містами із арт-проектом "Натуральний обмін". Ідея дуже проста: художник їздить по світу і пише портрети людей, обмінюючи їх на харчі або якісь корисні в дорозі речі. Щоби завітати до нового міста, йому потрібно небагато – всього лише місце для ночівлі, їжа і квиток до наступного пункту призначення.

Сергій розповідає, що навчився зовсім обходитися без грошей, так як отримує все необхідне у подарунок за портрети, які він створює всього за 5-10 хвилин. А дарують йому багато чого: від гамбургерів до ноутбуків, причому вартість подарунку не має значення для Баловіна. "Цінність подарунку відносна. Іноді звичайна пляшка води може бути ціннішою за, скажімо, флакон дорогих парфумів," – розповідає художник.

Митець каже, що такий спосіб життя йому подобається: "Один день я живу в студентському гуртожитку, інший – у величезний квартирі чи 5-зірковому готелі. Щодня – нові міста, різні люди: студенти, підприємці чи художники. В них завжди є чому повчитися."

"Взагалі я дуже багато чому навчився за час проекту. Наприклад, толерантності. Я почав значно терплячіше ставитися до людей. Майже зовсім розучився ображатися," – розповідає художник. "Я й далі продовжую вчитися малювати, оскільки вважаю, що ще не досяг того рівня, щоби заявляти про свою майстерність. Тому завжди попереджаю, що ідеальної схожості на портреті може й не вийти :)"

Далі Сергій Баловін вирушить до Молдови і Туреччини, а в планах – об’їхати весь світ, не витративши при цьому ні копійки.

Як бачимо, різні види обміну стають "модними" все більше і більше. А й справді – чим не варіант, якщо він допоможе вирішити побутову проблему чи навіть здійснити свою мрію? А ви як вважаєте?

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Який матрац обрати при болю в спині
Турбота про власне здоров’я завжди має бути в пріоритеті, особливо, якщо справа стосується стану спини. Для відновлення сил та здорового стану хребта й м’язів дуже важливо правильно відпочивати, користуючись усіма перевагами сучасних якісних матраців.
Читати більше
З чого почати навчання гри на гітарі
Вивчення нового музичного інструменту розширює кругозір та допомагає відкрити в собі нові таланти. Бажання освоїти гітару на початковому рівні легко реалізувати навіть при самостійній роботі, без звернення до викладачів. Розглянемо первинні етапи, що передують впевненому відтворенню кількох улюблених мелодій.
Читати більше