Х Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» 
оголошує тему і кураторів

28 листопада 2019
Аня Остапчук

Десятий Книжковий Арсенал відбудеться 20–24 травня 2020 року. У фокусі ювілейного фестивалю —ОПТИМІСТИ СКЕПТИКИ. Куратором фокусної теми став літературознавець, кандидат філологічних наук Ростислав Семків.

Ось як Ростислав Семків окреслює фокус-тему Х Книжкового Арсеналу: 

«Помітили? Щойно хтось довкола нас висловить оптимістичний прогноз на майбутнє, як одразу знайдуться готові йому заперечити. Ну, який оптимізм? Хіба ми бачимо перед собою добрі перспективи? Постійно сподіватися на краще — це щось наче по-дитячому, наївно. Скептиків зараз точно значно більше, ніж оптимістів. І тенденція також не оптимістична: ряди скептично налаштованих постійно поповнюють ті, хто ще вчора був певен, що вихід з будь-якої ситуації є. Що це? Черговий спад історичного циклу, після якого почнеться новий підйом нашої віри в можливості людського розуму, творчих сил та розважливості? Чи таки найглибша точка дна, під яким відчуваємо ще глибше дно? Кажуть, оптимісти просто погано поінформовані, але як рухатися до мети, якщо ти певен, що її не осягнути? Можливо, обидві партії — і кумедні оптимісти, і безсилі скептики — це ностальгійні привиди з минулого? Щось на кшталт галасливо-бадьорих фізкультурників, за якими спостерігають зацьковані інтелектуали зі своїх кухонь? Чи до карикатурності вдаватися рано і є сенс, як у енергійних експериментах, так і в мудрій та зваженій критиці усіх подібних починань? Оптимісти або / і / також / ніколи / не скептики. Хто ми тепер?»

Щодо цього Ростислав Семків міркуватиме разом із кураторською командою
Х Книжкового Арсеналу. До неї увійшли:

Сергій Жадан, куратор письменницької програми, 
Ольга Жук, кураторка програми з книжкового дизайну,
Любов Морозова, кураторка музичної програми,
Юлія Козловець, координаторка фестивалю, кураторка Дитячої програми,
Оксана Щур, кураторка Міжнародної програми,
Оксана Хмельовська, кураторка програм із професійного розвитку,
Таня Родіонова, координаторка Української програми,
Ірина Славінська, кураторка спеціальної програми,
Соломія Савчук, координаторка мистецьких проєктів,
Віра Кружиліна, технічна директорка фестивалю.

ОПТИМІСТИ СКЕПТИКИ — наскрізна тема, що проявлятиметься у запропонованих кураторами подіях і проєктах Х Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал».

Прийом заявок на участь у Х Книжковому Арсеналі буде оголошено в грудні 2019 року.

Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» заснований Мистецьким арсеналом 2011 року. Це щорічна інтелектуальна подія України, де розвиваються і взаємодіють книжкова, літературна, візуальна, музична та театральна сцени, порушуються і осмислюються вагомі питання буття людини, а також суспільства і культури, спонукаючи до проактивної позиції учасників і відвідувачів. За 9 років існування Книжковий Арсенал відвідали понад пів тисячі письменників, поетів, філософів, дизайнерів, ілюстраторів та експертів видавничої справи з понад пів сотні країн світу.

Починаючи з 2017 Книжковий Арсенал обирає фокус-тему фестивалю. «Сміх. Страх. Сила» стала першою темою, а її кураторкою — Тетяна Терен. У 2018 році — «Проєкт майбутнього», а в 2019 — «Сусідство: відкрите питання». Кураторкою фокусних тем обидвох років була Віра Балдинюк.

У 2019 році Книжковий Арсенал визнаний найкращим літературним фестивалем року на International Publishing Industry Excellence Awards

У межах Книжкового Арсеналу відбувається конкурс «Найкращий книжковий дизайн», який покликаний говорити про книжку як мистецький об’єкт і розвивати галузь в естетичному напрямку. Прийом заявок на конкурс «Найкращий книжковий дизайн» оголосять у лютому 2020 року.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Ігри для дітей англійською: користь чи шкода
Безліч досліджень присвятили тому, як відеоігри впливають на розвиток дітей. Існує багато різновидів ігор. Деякі просто розважального характеру, інші ж є складним викликом, змушуючи мозок працювати.
Читати більше
Вага стоїть на місці: у чому причина і як виправити ситуацію
Схуднення — тривалий процес. Спочатку вага йде швидко, але рано чи пізно з'являється проблема: на вагах, попри дієту та інтервальні тренування, тримається одна і та ж цифра. Нижче пропонуємо вивчити, як подолати цю проблему.
Читати більше