Гуртом популяризуємо українське

17 травня 2013
Oxana Kril

Декілька років тому натрапила на цей ресурс, який не привернув особливої уваги, хоча він і пропагував українське: дубльовані фільми, музика. Я тоді подумала: “З часом стане комерційним, так само як інші. Тут появиться безліч непотрібної реклами”. На щастя, я помилялася. Цей ресурс унікальний не тільки тим, що він поки що єдиний з такою концепцією, а й тому що він на всі 100% відповідає своїй назві – його розвивали дійсно гуртом.

Команду цих людей називають активістами. Цікавим є те, що переважно вони знайомилися один з одним он-лайн. От наприклад, Василь Мартюк і Володимир Левчук вперше зустрілися лише восени 2012 року перед одним із інтерв’ю, хоча і працювали разом ще з 2008 р.
 


Володимир (зліва) та Василь (справа) 
Фото: 
http://life.pravda.com.ua

Василь розказує: “Доки не одружився, я сидів на сайті до ночі, інколи й до ранку, перекладав, заливав відео. У мене комп’ютер не вимикався”. Проте під час цих п’яти років був момент, коли чоловік майже не приділяв часу сайту. У 23-річному віці він став міським головою м. Зборів що на Тернопільщині і відповідно мав справи, які потребували його уваги значно більше. І лише після завершення свого терміну Василь знову почав активно брати участь в розвитку “Гуртом”. Якщо ж говорити про причини того, що він приділяє так багато часу волонтерському проекту, то в одному з інтерв’ю справжній українець пояснив це так: “Легального українського контенту просто немає. Скажімо, ми робили запис фільмів, серіалів з телебачення, щоб хоч якось їх зберегти. У 90-х телеканали економили на архівах – фільми на касетах переписували по декілька разів, через що переважна більшість озвучок того часу безслідно втрачена”.

Володимир же ж тільки недавно завершив університет. Свій шлях на “Гуртом” починав з ролі модератора розділу “Відео”. Хлопець розказує: “Спочатку витрачав на це 15 хвилин, потім – по декілька годин на день. Перевіряв релізи фільмів, підказував як їх оформлювати, пояснював новачкам, як користуватися ресурсом. Також модерував розділ, в якому відбувається обговорення”. Його так само надзвичайно хвилює проблема озвучки фільмів українською мовою, а також поступове зникнення деяких україномовних стрічок. В тому ж самому інтерв’ю, що й Василь, він говорить: “Найяскравіший приклад – це телесеріал “Роксолана”. Лише половина його серій існує українською мовою, інша половина – зникла, її показують виключно з російським дубляжем”.

Зараз на сайті зареєстровано понад 380 тисяч користувачів. І значна їх частина не просто дивиться, читає, завантажує контент, а й бере активну участь у розвитку “Гуртом”, пропонує нові ідеї, популяризує українське. Від дати створення ресурсу (7 січня 2007 року) сайт виріс від тільки розкрутки української музики, фільмів в інтернеті до самостійного дубляжу цих самих фільмів, а також оцифрування книг, перекладу комп’ютерних ігор.
 


“Гуртом” – це величезний ресурс, це торрент-толока, як їх ще називають, який об’єднує сотні тисяч однодумців, які люблять українське, хочуть популяризувати його і роблять це.

І насамкінець, варто згадати, мабуть, найважливішу людину у всій цій історії – того, хто створив цей сайт, того, хто запалив багатьох цією ідеєю. Адміністратором, засновником, власником цього інтернет ресурсу є користувач під псевдонімом Konfucius, який забезпечує технічну сторону сайту. Справжнє ім’я цієї людини… невідоме. Відомо лише, що він перебуває за кордоном, а от реальна особистість – залишиться секретом. Тож поки що можна лише задатися риторичним питанням: “Хто Ви, пане Konfucius?”

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

АПЕЛЬСИНОВИЙ МАРМЕЛАД ЗА РЕЦЕПТОМ ПАДДІНҐТОНА
​Трапляється так, що фільм дуже сильно припадає до душі. Після перегляду усю ніч сниться, як будуєш хижку на безлюдному острові, перебираєш таємничий мотлох на горищі або блукаєш Нарнією. Цього разу зі мною знову так сталось.
Читати більше
УКРАЇНСТВО МІЖ ДВОМА НЕУКРАЇНСЬКИМИ РЕВОЛЮЦІЯМИ
На порозі революції 1905 р. немасовість, відсутність тривкого пов'язання з громадою на цілому етнічному терені, амбівалентність та схильність до угодовства далі залишалися відмітними рисами національно свідомого українства. "Колір часу" між тим невблаганно змінювався...
Читати більше