Гурмани на "Титаніку"

3 січня 2019
Annie

Палубний трубач Пітер У. Флетчер оголошує час обіду. Через деякий час гості вже сидять в яскраво освітленому ресторані, де столи вгинаються під вагою наїдків та напоїв. У цей прохолодний вечір, 14 квітня 1912 року, ніхто навіть не підозрює, що, здавалося б, непохитний «Титанік», на якому пливуть, незабаром піде на дно.

Через 70 років після аварії «Титаніка» рештки корабля були знайдені на глибині 4000 м в Атлантичному океані. Камери зафіксували на морському дні чимало тарілок усіх видів. Це не дивно, адже з кораблем потонули у морських глибинах 3000 тарілок для супу, 1500 тарілок для других страв, 1200 чайників, 5500 мисочок для морозива, 1000 виделок для устриць, 300 щипців для горіхів і 100 ножів для грейпфрутів.

Гордість британського флоту відплив з англійського порту Саутгемптон через півгодини після полудня у середу, 10 квітня 1912 р. На кораблі було 57 мільйонерів. Ними і пасажирами ІІ класу опікувалася професійна кухня, для них - ресторани і магазини та господарські приміщення, розташовані поруч з салонами для курців (тільки для чоловіків), кафе і каюти-салони для спілкування.

Одна з 16 кают, в яких зберігають припаси на кораблі, також служила величезним холодильником. У ній безліч страв і продуктів харчування — від основних продуктів до екзотичних ласощів, що можуть задовольнити капризи найвибагливіших пасажирів. На «Титаніку» було 34019 кг свіжого м’яса, 4999 кг свіжої риби, 11340 кг птиці дичини, 800 пачок спаржі, 40000 яєць і 6819 літрів свіжого молока. 

До найважливіших пасажирів «Титаніка», тих, що їдять у ресторані люкс-класу, належав 47-річний Джон Джейкоб Астор — найбагатша людина Америки. Його статок оцінювався у 150 мільйонів доларів. За таку суму він міг придбати 20 «Титаніків». Він повертався додому зі своєю молодою дружиною після перебування в Європі, куди вони виїхали, щоб заспокоїти громадську думку в Америці. Шістьма місяцями раніше Астор був героєм скандалу через розлучення з колишньою дружиною і весілля з 18-річною дівчиною, яка молодша за його сина від першого шлюбу.

Крім Астора, на кораблі подорожують представник династії вугільних магнатів Бенджамін Югендхейм, бізнесмен і банкір Ісидор Штраус, син американського транспортного магната Уайденер, актор Генрі Бурхардт і прес-магнат Генрі Сліпер Харпер. Чимало багатіїв завершили їхні канікули на французькій Рив’єрі або поверталися з європейської метрополії, де були у бізнесових справах.

Екіпаж корабля не дивують навіть найекстравагантніші ідеї та побажання. Велику кількість свіжозрізаних квітів перевозить у холодильниках. Пари 1 класу сідають до столів в елегантних платтях, смокінґах і дорогому взутті, заходячи в ресторан широкими сходами, вкритими коштовним килимом. Навпроти сходів постійно чергує армія працівників готельної сфери (так званий господарський відділ, що налічує 494 працівники). Офіціанти, бармени, кухарі, посильні та інші — майже половина всього екіпажу. Ресторан для кожного класу подорожуючих має свій власний годинник, прикрашений бронзовими фігурами. Величезний скляний купол висить над годинником, прикрашеним різними металевими орнаментами та картинами. Увечері всім цікаво лише одне: що смачненького їм приготують кухарі сьогодні?

Ресторан 1-го класу на «Титаніку» є найбільшим приміщенням на кораблі. Він розташований на палубі D і має довжину 34 м (весь корабель - 260 м). Місць достатньо для 532 гостей. Його стіни покриті матеріалом білого кольору і весь декор інтер’єру витриманий у стилі англійського короля Якова I (1566-1625). У стінах є спеціальні ніші, де у приватній атмосфері їдять сім’ї або невеличкі компанії друзів. Вечеря, що складається з восьми або більше страв, починається з сервірування закусок та устриць. Меню пропонує найкращі страви, такі як консоме «Ольга» (телячий бульйон, присмачений філе осетра), лосось, прикрашений огірком і голландським соусом, філе міньйон «Лілі» (з гусячою печінкою, артишоками і трюфелями), баранина у м’ятному соусі, смажені голуби в соусі з селери або гусячий печінковий паштет. На десерт подають персики в желе, лікер шартрез і вальдорфський пудинг.

Перлиною всіх ресторанів на «Титаніку» є французький ресторан у стилі Людовіка XVI (1754-1793), де найбільші гурмани їдять a la carte (вибір з широкого меню). Тут за їжу повинні заплатити, оскільки вона не включена в ціну квитка, як в інших ресторанах (квиток першого класу коштує 900 фунтів, на сьогодні це майже 2000 доларів). Гостей постійно обслуговують з 8.00 до 23.00.
У французькому ресторані молодята Відер влаштовують обід на честь капітана корабля Едварда Джона Сміта.

Гостями, крім капітана, є подружжя Тайер, мільйонер Вільям Картер і його дружина, майор Арчибальд Батт – секундант тодішнього президента США Вільяма Говарда Тафта. Гості не приховують свого задоволення поїздкою, споживаючи такі делікатеси, як авокадо з креветками і фореллю, м’ясо птиці у соусі зі спаржі, лосось з майонезом, курка по-мерілендськи чи теляча вирізка «Опера».

Через кілька хвилин після останньої вечері, коли годинник показує 23:40, «Титанік» наскакує на величезний айсберг. 15 квітня близько 2 год. 20 хв. «непотоплюваний» корабель безповоротно зануриться у води океану, на південь від Ньюфаундленду.

Джерело - Маловідома історія: далеке і близьке
Фото - Pinterest.com

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Допоміжні рідини для манікюру: типи та поради щодо використання
Зовсім нещодавно манікюр вважався звичайним нанесенням лаку, який висихає за декілька хвилин на свіжому повітрі, а сьогодні світ встановлює свої правила і розмежовує різні терміни.
Читати більше