Good morning! Today is a beautiful day!

   Як в понеділок встати о 6.00, якщо вчорашній вихідний завершила о 3-й ночі, дожовуючи піцу з колою під улюблений фільм? А ще мріяла зранку з подругою побігати перед початком сидячого робочого дня…Адже ж ти мрієш влізти в улюблену сукню, яку планувала одягнути ВЖЕ через тиждень на побачення!

Доброго ранку! Почни свій день з посмішкою=)

Як би там як не склався вчорашній вечір, зі сльозами на очах чи знов зі шматком шоколадного тортика, не панікуй – почни новий день по-новому, з новими та корисними звичками. 

  1. ВОДА! Обов язково! Мінімум 2 літри чистої негазованої за день ти маєш випивати, більше води в першій половині дня до 18 години. Якщо м’язам не вистачає води – вони не будуть рости, як не тренуйся. Дуже корисна вода з медом та лимоном – зміцнює імунну систему, збагачує вітаміном С, сприяє схудненню. Напій корисний для серця - очищається кров від токсинів, знижується рівень кров'яного артеріального тиску і покращується пам'ять. Мед з лимоном покращує зовнішній стан шкіри - має омолоджуючий ефект, очищає шкіру від висипання.
  2.  Контрастний або холодний душ. Але тіло спочатку має прокинутися після нічного відпочинку, тоді не буде сильного стресу від холодної води. Душ допоможе швидко прокинутися, покращить кровообіг та нормалізує тиск,  зміцнить імунітет, поліпшить кровопостачання і стан шкіри. Контрастний душ – це не тільки бадьорість, енергія і захист від застуди, це – тренування всього організму. Тренуються м’язи, сухожилля, судини, капіляри, клітини – все, що є в нашому тілі, і обмін речовин при цьому починає відбуватися набагато швидше – а значить, і зайва вага надовго не затримується. При регулярному прийнятті контрастного душу організм спалює калорії, а шкіра і м’язи, якщо вони були в’ялими, знову стають пружними; зникає і целюліт.
  3. Ранкова зарядка або біг допоможе морально і фізично підготуватися до робочого дня, стресів ( приємних та недуже), покращить не тільки  м ’язи, а й настрій та самооцінку.
  4.  СНІДАНОК! Ні в якому разі не можна пропускати ранковий прийом їжі, ти маєш обов‘язково поснідати не більше ніж через годину після того, як прокинешся. Мають запуститися важливі обмінні процеси в організмі, якщо ж пропускати сніданки – це може призвести до гастритів, навіть язв, в організмі виникає стрес, він починає активно відкладати «запаси на потім», погіршується метаболізм, а в мозок не потрапляють необхідні речовини для розумового та фізичного навантаження. Не забувайте про білок, який обов’язково має бути в раціоні, тому що наш організм не виробляє його сам, лише синтезує з їжі, а він нам необхідний як повітря! Складні вуглеводи ніколи не замінять «5хв овсянки швидкого приготування», які лише закупорюють  стінки  судин та капілярів, не насичують наш організм, а через 20 хв вам знову захочеться їсти. Повністю викидати всі жири з  раціону теж не потрібно, тому що корисні  жири  допомагають засвоєнню білку і сприяють схудненню. І пам ятай про «живу» їжу, розморожені чи свіжі овочі, фрукти, зелень, горіхи.

 5. Прогулянки на свіжому повітрі мають бути навіть взимку мінімум 1.5 години (особливо взимку, коли батареї та отоплюючі прилади «з’їдають» кисень у приміщенні). Покращують розумову та фізичну роботу, настрій, здоров’я вцілому. 

6.Сон до 12-ї години – сон здоров’я та краси! Вісім годин ти маєш спати, щоб всі системи повністю відновилися та відпочили, спати потрібно в повній темряві, щоб виділявся мелатонін, без якого організм не відпочине і не відновиться.

7. Твій відпочинок. Хоча б 20 хв на день ти маєш витратити на себе, на те, що приносить тобі справжнє задоволення та радість, те, що відновить, додасть енергії та наснаги.

8. Пам’ятай про… Глікемічний індекс… Словосполучення страшне, а насправді – це властивість їжі, яка потрапляє в наш організм. Глікемічний індекс відображає швидкість із якою продукт розщеплюється в організмі й синтезується в глюкозу. Всі пам’ятають, що саме вона – головне джерело енергії в нашому організмі? Чим спритніший продукт у перетравлюванні – тим вищу цифру йому присвоять в ГІ. Відрахунок починається з глюкозного глікемічного індексу 100. Інші з ним порівнюються.

      Продукти-рекордсмени по швидкості засвоєння (ГІ) є надто оманливою спокусою. Вони швидко насичують нас енергією, але чи встигають за це час правильно розщепитись і синтезуватись у корисні сполуки? Звісно ж що ні! А от повільні, флегматичні, помірні в швидкості харчі не діють імпульсивно, а злагоджено й організовано віддають нам свою поживність. Ще одним їхнім плюсом є наявність клітковини, яка пришвидшує роботу кишечника, виводить токсини, знижує рівень холестерину та цукру в крові. Клітковина попереджує розвиток таких хвороб як рак товстої кишки, діабет та серцево-судинні захворювання.

           І найвагоміший аргумент – чим вищий ГІ – тим швидше продукт осяде жиром на ваших боках!

            Най-найнижчий ГІ мають: знежирений/натуральний йогурт (35), морква (35), груші (34), полуниця (32), персики, яблука (30), сосиски (28), молоко (27), горох, перловка (22), чорний шоколад (70% какао) – (22),абрикоси, арахіс (20), волоські горіхи (15) баклажани (10), брокколі (10), гриби (10), зелений перець (10), капуста (10), цибуля (10), помідори (10), салат листовий (10), салат-латук (10), часник (10), насіння соняшка (8).

            Найвищий – пиво (110), сушені фініки (103), модифікований крохмаль (100), свіжі булочки (95), смажена картопля (95), білий рис (90), картопляне пюре (90), крекер (80), кавун (75), гарбуз (75), шоколадний батончик (70), круасан з начинкою (70), картопляні чіпси (70), солодка газована вода (70), манка варена (70), пельмені (70).

Середній – піца, банани, диня (близько 60-ти),пиріжки, гречка, макарони, йогурти, морозиво, печиво здобне, вівсяне (близько 50-ти), виноград, апельсин, фруктові соки й салати, горох, квасоля, житній хліб (від 40 до 50).

           Тож, ви зрозуміли, що треба їсти, щоб дійсно наїдатись, а не створювати ілюзію ситості.

           І на останок, пам’ятай -  наше МАЙБУТНЄ залежить від нашого СЬОГОДНІ.

           Зроби все можливе сьогодні, для того, щоб завтра ти була ще здоровішою, красивішою та активнішою!   Your tomorrow will be better, than today!

Анна Гладких

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com