Голодна Кутя на парафії св. Володимира і Ольги у Чикаґо

23 січня 2014
Galyna Ugryna

Несподівано і стрімко промчали білими кіньми новорічні та різдвяні свята. Ось і Голодна кутя прийшла до столу

Перед завтрашньою урочистою Службою Богоявлення Христа Спасителя пісникував народ із ранку, а з першою зіркою, що, мабуть, десь там засвітилась у чистих небесах, сіли українці всіх країн, що прийняли нас, за столи з 12 стравами, помолилися до Господа хтозащо осібно, але всі - за мир у світі та в Україні, за любов і злагоду та багатий рік у кожній родині. А наше Чикаґо не обійдено зимонькою і у переддень Водохрещі: сипався сніжок весь день, то і перша зірка вгадувалася тільки за годиною. Надвечір стало так казково, як ото у Гоголя у відомій повісті “Ніч перед Різдвом”, коли і сніг лежить, і морозець ледь бавиться, і небо ще не вияснилося...

Зміцніла традиція на другий свят-вечір збиратися в Українському Культурному Центрі міста Чикаґо. Колись давніше, самотні люди, у більшості чоловіки, що полишили сім’ї в Україні та приїхали, всіма правдами і не дуже, до Америки на заробітки, шукали сімейного тепла і ілюзії родинної єдності у осередках при парафіях. Протерміновані візи не давали можливості хоча би деколи навідати сім’ю, то й гуртувалися заробітчани навколо сімейних щирих знайомих або ж створювали “чиказькі сім’ї”, що не є також дивом для всіх країн світу, де живуть емігранти. Церква завжди служить найнадійнішим прихистком для знедолених. Так звичай вечеряти у великому рідномовному товаристві, з українською кухнею став традицією. Час дуже змінився навіть за тих 10 років, які ми сім’єю живемо у Чикаґо. Тепер частенько цілими родинами і компаніями йдеться на свят-вечір до Культурного Центру чи Осередку, як звикли казати ми, і почуваємося піднесено, коли благословить священик всіх до вечері, коли у тиші великого залу дитячі голоси колядують та щедрують, звучать хори, музика, коли на столах - дуже скромна і пісна їжа та доброзичлива бесіда.

У час нашого приїзду не було так багато української молоді, не було маленьких дітей. Дорослі у більшості, були без права на працю, на виїзд з країни.Тому і свята носили сумовитий характер. Десятиріччя притоку українців за рахунок виграних ґрін-кард змінили і демографію українства в Америці, і добробут, і ставлення до себе. Зник страх, з’явилося бажання не тільки заробити, а й потратити зі смаком, на радість сім’ї, полегшити господині її домашню працю, додати часу дозвілля. Вихід сім’єю на спільну вечерю у різдвяні та крещенські свята - теж приємність; передача традицій, що зберігаються у галицьких селах, а з недавньої пори культивуються та стилізуються у містах, вважається модним явищем, престижним для українця. Росту рівня свідомості, ідентифікації краянина сприяє нелегка ситуація у нашій країні зараз, коли дійшлося, здається, до краю у царині політичного протистояння народу і влади. Проте ми повинні твердими бути та пам’ятати: найтемніше - перед світанком!

Прости, мій читачу, за розлогі міркування, згадки, аналіз, адже сьогодні - Свят-вечір, Голодна кутя. Та не буває за батьківським столом навіть у свято без науки, без пригадувань, без колядок.

Отець-крилошанин Олег Кривокульський закликав всіх у залі Осередку, що зійшлися сьогодні, 18 січня, після цілоденного посту, до молитви, до вечері. А маленькі і дорослі артисти тим часом грали та колядували на втіху людям, на славу Господа. 

Люблю вдивлятися у ці обличчя, які, так як і я, шукають щорічної казки у зимових святах, єднаються у дитинному сприйнятті молитви і віншувань, вірять і надіються кожен на своє ДИВО...

Більше фото тут.
 

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Galyna Ugryna Galyna Ugryna 23 січня 2014
Оh! Really?!
Svitlana Ivanyshyn-Ugryna Svitlana Ivanyshyn-Ugryna 23 січня 2014
Гарна стаття і гарні знимки
Який матрац обрати при болю в спині
Турбота про власне здоров’я завжди має бути в пріоритеті, особливо, якщо справа стосується стану спини. Для відновлення сил та здорового стану хребта й м’язів дуже важливо правильно відпочивати, користуючись усіма перевагами сучасних якісних матраців.
Читати більше
З чого почати навчання гри на гітарі
Вивчення нового музичного інструменту розширює кругозір та допомагає відкрити в собі нові таланти. Бажання освоїти гітару на початковому рівні легко реалізувати навіть при самостійній роботі, без звернення до викладачів. Розглянемо первинні етапи, що передують впевненому відтворенню кількох улюблених мелодій.
Читати більше