Голлівуд по-українськи: Де в Україні знімали відомі фільми

13 квітня 2018
UAPOST.US

Іноді прогулюєшся іменитим палацом чи парком і навіть не підозрюєш, що бредеш тими ж стежками, по яких десятки років тому ступали знамениті актори. І саме тут створювалося культове кіно, знайоме з дитинства. Адже в Україні багато таких місць, причому в абсолютно різних куточках країни. Наприклад, голлівудські режисери полюбили Одесу – деякі епізоди "Перевізника" знімали в Перлині біля Чорного моря, повідомляє igotoworld. Комусь були до душі простори Полтавщини – на тлі українських соняшників знімалася Софі Лорен...

"Д'Артаньян і три мушкетери": Львів перетворився в Париж

Палаци Західної України назавжди закарбовані в одному з легендарних фільмів часів СРСР – "Д'Артаньян і три мушкетери". Типові галицькі краєвиди з'являються вже в перших кадрах картини. Часто в стрічці показують Свірзький замок: він і родове гніздо Д'Артаньяна, і місце для пікніка короля та його почту. 

Резиденція капітана Де Тревіля добре знайома всім львів'янам – це розкішний палац Потоцьких. 

В одному з Львівських дворів відбулася знаменита дуель Д'Артаньяна з Атосом, Портосом і Арамісом. А стінами монастиря Дешо став Вірменський собор.

Кардинал Рішельє приймав гасконця у львівському Будинку вчених. Ще одне місце, де знімали "Три мушкетери" – знаменитий Олеський замок, який став резиденцією англійця Бекінгема.

Фатальний бал, коли королева повинна пред'явити королю подаровані ним підвіски, проходить у Підгорецькому замку.
 

uapost.us
 

Але розкішні інтер'єри, які демонструють під час Марлезонського балету – це вже шик Одеського оперного театру. Варто відзначити, що багато видів Одеси також були відображені в стрічці.

Львівські замки поступилися місцем Хотинській фортеці з Чернівецької області – тут знімали кадри облоги Ла-Рошелі.

Софі Лорен на хуторі біля Диканьки

uapost.us
 

Ікона стилю, красуня-італійка Софі Лорен в 1969 році приїхала на Полтавщину за красивими видами поля соняшників – вони знадобилися для зйомок фільму "Соняшники". Жителі невеликого села Чернечий Яр (Диканський район) згадують, що італійці встановили вагончик біля дерев'яного млина і жили в ньому кілька днів. Після зйомок на прощання Софі Лорен подарувала місцевим дітям цукерки, а мешканці села дістався модний крепдешиновий шалик.

"Діди-розбійники": вуличками старого Львова

uapost.us
 

Саме Львів пам'ятає неординарних "злочинців" зі знаменитої комедії. Юрій Нікулін і Євген Євстигнєєв тут зробили своє викрадення століття.

Саме львівськими вуличками Нікулін тікав, рятуючись від переслідувачів. Втім, вже буквально з перших кадрів можна впізнати місто, де знімали «Розбійників». Декораціями для радянської комедії стали: площа Ринок, представлена в різних ракурсах, прилеглі вулички, Порохова вежа і багато інших пам'яток старовинного Львова.

Слідами "Війни і миру"

uapost.us
 

Закарпатські екскурсоводи люблять розповідати про події 50-річної давнини, про грандіозні сцени Аустерліцької і Шенграбенської битв, які побачили ці краї. Адже епізоди оскароносного фільму Сергія Бондарчука "Війна і мир" знімали в Мукачівському районі, в селі Куштановиця. Це була величезна подія! На знімальний майданчик з "Мосфільму" вирушили 150 вагонів обладнання. У військових баталіях взяли участь тисячі "солдат"!

Королева бензоколонки: спеціально побудували АЗС у Пирятині

Місце для зйомок цієї кінострічки шукали по всій Україні, але ніде не могли знайти відповідну сучасну автозаправку. Нарешті зупинилися на Пирятині. Але виявилося, що на заправці знімати не можна, оскільки у них теж виробничий план, та й з пожежобезпечністю виникали питання. Довелося поруч будувати свою АЗС, несправжню.

Вона була до того схожа на реальну, що якось водій вантажівки зупинився і, нічого не підозрюючи, попросив Надію Румянцеву заправити машину. Актриса вирішила пожартувати: відповіла, мовляв, я вашу машину заправляти не буду – вона брудна, водій неголений... Шофер отетерів. Тут йому підвернулося "керівництво" АЗС, якому він почав виливати душу, а потім і "міліціонер"... І всі були проти нього! Але коли розіграш розкрився, водій все зрозумів і не образився на знімальну групу. А епізод, де "королева бензоколонки" відмовляється заправити неохайного водія, увійшов у фільм.

До речі, зараз у Пирятині при автостанції, де знімали "Королеву бензоколонки", є однойменне кафе. Будівля на тому ж місці, де раніше була кіношна АЗС. А водонапірна вежа, яку видно в кінострічці, досі є візиткою міста.

"Весілля в Малинівці" закінчилося реальним весіллям 

uapost.us
 

З травня по жовтень 1966 року невелике село в Полтавській області Хорошки перетворилося на кіношну Малинівку. Режисерові сподобалася садиба поміщика Щербатова, побудована ще в 1848 році. На час зйомок вона збереглася у відмінному стані, там розміщувалася школа.

Щоб не зривати навчальний процес, у ста метрах побудували точну копію фасаду садиби. З Ленінграда привезли залізобетонні статуї левів. Діти тікали із занять дивитися на зйомки, а чимало жителів села були задіяні в масових сценах. З багатьма акторами селяни здружилися, разом проводили вечори. Була і романтична історія, яка закінчилася весіллям.

Місцевий хлопець після закінчення школи ніяк не міг знайти роботу. Від нічого робити кожен день приходив подивитися на зйомки. Там його запримітила водій головного режисера. В результаті, він поїхав з нею в Ленінград, влаштувався на "Ленфільм", зіграли весілля. А ось історія самої садиби, де знімали "Весілля в Малинівці", не така весела – з часом вона прийшла в занепад.

"Пригоди електроніка": Одесу видали за Москву 

uapost.us
 

Епізоди всіма улюбленої дитячої кінострічки "Пригоди електроніка" знімали в рідній Одесі. Жителі Південної Пальміри відразу ж впізнають знайомі пейзажі: Парк Перемоги, Куликове поле, Палац спорту, колишній "Дитячий світ" на вул. Рішельєвській.

А будинок Сироїжкіна знаходився недалеко від моря, на Канатній, 29. До кадру потрапило ще багато споруд Південної Пальміри. А ось головні герої були з Москви. Вову і Юру Торсуєвих відібрали із 400 пар близнюків, які прийшли на кастинг!

"Смугастий рейс": тигри в Аркадії

uapost.us
 

Один з найвідоміших одеських пляжів – Аркадія – став знімальним майданчиком для тигрів з фільму "Смугастий рейс". Щоб зняти кадри з групою "в смугастих купальниках", спорудили невелику затоку, встановивши паркан, котрий заходив у море. Але одна з тигриць перестрибнула через нього, опинившись на людному пляжі. Почався переполох, але співробітниця знімальної групи кинулася до звіра і вдарила по носі брезентовою рукавицею. Тигр капітулював.

"Вій": згоріла церква

Перший радянський фільм жахів – так охрестили "Вій". Зйомки містичної кінострічки обросли легендами. Актори часто говорили, що з кіно творилася якась чортівня. А Наталю Варлей, яка грала відьму, на зйомках врятувало диво: вона випала з домовини, котра літала у повітрі. Від травм молоду актрису врятувала тільки реакція її колеги, Леоніда Куравльова, який встиг підхопити дівчину.

Зйомки фільму "Вій" проходили в кількох місцях. Частину кадрів відзняли у Чернігівській області – в картині відобразили старовинну козацьку Георгіївську церкву, зведену без єдиного цвяха.

Також стрічку знімали в Єлецькому монастирі, що в Чернігові. А ось доля ще однієї церкви, відображеної в кінострічці, виявилася досить трагічною. Дерев'яний храм Пресвятої Богородиці, що в селі Горохолин Ліс Богородчанського району, згорів дотла. Хтось шукає в цьому містику: мовляв, розплата за нечисть у церкві. Пожежники ж зробили висновок, що причиною стали проблеми з електропроводкою.

За двома зайцями: той самий Київ

uapost.us
 

Андріївська церква в Києві – та сама, де знімали "За двома зайцями", і в якій так і не повінчалися нещасна Проня Прокопівна з підступним Голохвостовим.

Зйомки відомої кінострічки проходили як у павільйонах кіностудії, так і в історичній частині столиці: на Подолі, на Михайлівській, Контрактовій площах. Щоправда, якщо придивитися уважніше, в деяких кадрах можна побачити і панельні п'ятиповерхівки на дніпровських схилах, і катери – все-таки на дворі був 1961 рік.

"Тіні забутих предків": гуцульські пейзажі

Чарівні пейзажі гірського краю якнайкраще розкриті у фільмі легендарного режисера Сергія Параджанова. Знімати кіно за мотивами однойменної повісті Михайла Коцюбинського вирушили, звичайно ж, на Гуцульщину.
Поява знімальної групи стала величезною подією для жителів навколишніх сіл. Сам режисер оселився у Верховині. Там, де він жив, зараз працює музей фільму "Тіні забутих предків".

А неподалік, у Криворівні, проходили зйомки. Побувати там, де розвивалися стосунки гуцульських Ромео і Джульєтти, можна, зазирнувши до Гуцульської гражди.

"Перевізник-3": Одеса-мама

uapost.us
 

Сценарій гучного блокбастера зав'язаний на Україні: рудоволоса красуня – дочка українського міністра, яку викрали, щоб отримати офіційний дозвіл для утилізації отруйних відходів на території України. Частково фінал екшену "Перевізник-3" знімали в Одесі. І кожен, хто хоч раз бував у південному українському місті, впізнає види Одеського порту.

UaPost

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Покривало на ліжко – мистецтво вибору
Всі ми, після напруженого дня, хочемо розслабитися і поринути в атмосферу комфорту, затишку та спокою. А також добре відпочити. Для чого робимо все для того, щоб облаштувати свою спальну кімнату та спальне місце у тому числі.
Читати більше