Гнилий оселедець, або як працюють проти Аміни Окуєвої

14 листопада 2017
Олександра Васюта
Увечері 30-го жовтня, на залізничному переїзді у Глевасі, що під Києвом, із засідки було розстріляне авто чеченських добровольців АТО Аміни Окуєвої та Адама Осмаєва. У результаті Аміна загинула на місці. Її загибель вразила та засмутила багатьох людей, її рідних та знайомих.

Однак серед усіх, хто зреагував на трагічну звістку, не усі висловлювали співчуття. Деякі коментатори не втрималися від досить провокаційних та принизливих заяв на адресу загиблої.

У зв'язку з цим хочу розповісти про метод пропаганди, який використовують проти загиблої (причому ще до загибелі, після першого замаху 1-го червня у Києві, коли російський кілер Артур Денісултанов-Курмакаєв "Дінго", що прикидався французьким журналістом з газети "Le Monde", розпочав стрілянину в авто чеченського подружжя та поранив Адама Осмаєва. Тоді Аміні вдалося його знешкодити). Отже, так званий метод "гнилого оселедця".  В разі резонансних подій, робиться провокаційний вкид брехливого звинувачення. Важливо, аби воно було максимально брудним та скандальним.

Добре працює, наприклад, звинувачення в кримінальній діяльності або подібне. Мета "гнилого оселедця" - не зашкодити доведенню звинувачення, а в тому, аби викликати широке, суспільне обговорення його – Несправедливості та Невиправданості. Людська психіка влаштована так, що як тільки звинувачення стає предметом широкого обговорення, неминуче з'являються його "прибічники" та "супротивники", "знавці" та "експерти", шалені "звинувачувальники" та затяті "захисники" звинуваченого. Але, незалежно від своїх поглядів, усі учасники дискусії знову та знову згадують ім'я звинуваченого у зв’язку зі скандальним та брудним звинуваченням, "втираючи" таким чином все більше й більше "гнилого оселедця" в "одяг" особи, що обговорюється, допоки "запах" не починає слідувати за нею усюди. А питання "вбив-вкрав чи все ж таки ні" стає головним при згадуванні імені.І такий метод був використаний проти Аміни двічі. Тому, чуючи кожен день різноманітні інформаційні вкиди від "експертів" та "лідерів суспільної думки", важко знайти, звідки вони йдуть та хто наш ворог. Агресія росії не припинялася. Відомий російський метод – залякування та тероризм.

Закінчити хотілося б словами від Pavel Dalnoboy.
 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

8 занедбаних місць на планеті, від яких стає моторошно
У світі багато занедбаних місць, і кожне з них має свою історію. Якісь місця вселяють страх, якісь – почуття захоплення. У статті ми зібрали для вас наймоторошніші місця на Землі, від яких перехоплює подих.
Читати більше
XVII СТ. : ПОЛОНІЗАЦІЯ, ВІДРОДЖЕННЯ, ПОЧАТОК РУСИФІКАЦІЇ
Особлива важливість цієї епохи для долі українства та його питомої мови не підлягає жодним сумнівам, хоча в різні її періоди в різних куточках української ойкумени відбувалися відмінні навзаєм, не раз "протилежні за знаком" процеси.
Читати більше
Як слов'янки прикраси носили
Яскравим та виразним наповненням до українського народного одягу виступали прикраси. Вони виконували захисну функцію амулетів, талісманів, оберегів, які супроводжували людей упродовж життя. Основним призначенням ювелірних виробів було доповнення до костюма. Звідси і їхня художня виразність, багатство форм і технічних прийомів, які збереглися і зараз.
Читати більше