Рецепт впевненої поведінки

15 вересня 2014
Andrey Zlotnikov

"Тварь я дрожащая или право имею?" Ф. М. Достоевский

Сім з десяти звернень до мене як до психолога пов'язані зі скаргами на власну невпевненість. Найбільш часто зустрічаються: важко сказати "ні", встановити контакт із незнайомою людиною, відстояти свою точку зору, прийняти рішення, почуття, що інші експлуатують, немає балансу "давати - брати" у відносинах, відчуття власної неповноцінності.

Ось, наприклад, ви говорите про знайомого - він впевнена людина. У цю фразу ви точно вкладаєте свій сенс, зміст, приклади. Адже знайомий всього лише здається вам впевненим. Про себе він може бути зовсім іншої думки. Впевнена поведінка - це поєднання зовнішнього "здаватися" і внутрішнього "бути". 

"То була людина маленького зросту, худий, немічний, з мавпачою фізіономією, з живими, лукавими оченятами і манерами до того дивними і сміховинно-кумедними, що не можна було дивитись на нього без сміху чи жалю; але під цією оригінальною оболонкою причаївся великий геній. Він не був царем, але тисячі підпорядковувалися його наказам і були готові йти за ним на смерть", - думаю, ви упізнали опис полководця Олександра Суворова. 

Ця стаття про те, на що варто спиратися, розвиваючи своє почуття впевненості, як я розумію складові впевненої поведінки, і що допоможе вам знайти самодостатність, стати кантівскою "річчю в собі".

Агресія 

Лежи на печі, жуй калачі. Квакай у болітце і чекай прекрасного принца. Живи життям зачарованої принцеси або принца. Так і помреш. 

Для впевненої поведінки потрібна здорова агресія. Потрібне пробудження, визнання, що поточна життєва ситуація або відносини викликають дискомфорт. Необхідно визнати своє бажання розірвати звичний хід речей і справ. Мій друг Лев Романов (молодий письменник) на моє прохання написав, що він думає про агресію: 

Агресія - це назва не створенної музичної групи. Це прізвисько собаки і математички. Агресія - це майже "афект", але зі знаком плюс. 

Агресія як стиль життя. Синонім мужності і відповідальності перед собою за прийняте одного разу рішення. Негнучкість, недозвіл Всесвіту керувати собою. Агресія - це здоровий прилив тестостерону, дозовано викинутий у простір. Це - заява про себе і відстоювання права на місце під сонцем. Це - характеристика статі. 

Це - енергія, що змушує тебе переступати або вторгатися. По суті, це - синонім ентузіазму. Це трамплін з рішучості до дії. Напір, під яким лопається посудина твоїх сумнівів, і ти з болем ковтаєш повітря. Агресія - це прогресія. Стрімкий рух: вперед і вгору. Коли все можливо. І зруйнувати, і побудувати. Але тільки сьогодні. Однохвилинних. І зараз.

 

Компетентність 

Мої перші трудові будні були пов'язані з муками. Мені доводилося дзвонити незнайомим людям. Мій язик заплітався, я червонів, бліднів, відкладав дзвінки, забував, саботував. Але день за днем, так як дзвонити все-таки потрібно було, за рахунок набуття досвіду та розвитку впевненості страх спочатку зменшився, а потім і зовсім зник, а впевненість зросла. З тих пір подзвонити незнайомій людині в урочний час для мене не складно. 

Вище я вже писав, що є фасадна частина будівлі, яку ми називаємо упевненістю. Це те, що бачать інші. У бізнес-тренінгах це називається "soft skills" - навички, що легко набути. До них відносяться: проведення презентацій, продажі, тренінги з комунікацій. З ростом компетентності (знань, умінь, навичок і досвіду) ваша впевненість у виконанні робочих і особистих задач гарантовано буде рости. 

Психологічний кордон

Прийшов з роботи. Був важкий день. Багато нарад, обговорень, суперечок. Дружина весь день чекала чоловіка і хотіла поділитися новинами. Діти теж чекали часу, щоб пограти. Зустріч подружжя, дружина - розкажи, пограй, в магазин, відремонтуй. Здавалося б, конфлікт неминучий. Емоційна і фізична втома чоловіка зіткнулась з потребами домочадців. Можна придушити свої бажання і через силу виконувати роль чоловіка. А адже є проста альтернатива - усвідомити свої потреби і межі, домовитися про право на відпочинок, а потім приділити увагу близьким. Тоді увага буде щирою, а гра з дітьми принесе задоволення. 

У фантастичній повісті Еріка Френка Рассела "І не залишилося нікого" ​​наводиться прекрасна ілюстрація того, як ціла планета змогла протистояти загарбникам за допомогою одного принципу поведінки жителів. Цей принцип був такий: "Ні, і крапка". Право на відмову і готовність його прийняти - це те, що дозволяє відчути психологічні кордони, свої й іншої людини. 

Улюблений анекдот в тему:

Марта: - У Грети буде дитина.
Пітер: - А мені що, це її справа.
Марта: - Вона каже, дитина від тебе.
Пітер: - Це моя справа.
Марта: - І що мені тепер робити?
Селянин: - А ось це - твоя справа. 

Цінності 

Психолог, психіатр Віктор Франкл, який пережив концентраційний табір "Освенцим", повторював услід за Ніцше: "Той, хто знає, НАВІЩО жити, подолає майже будь-яке ЯК ". 

Цінності - це те, що дозволяє нам залишатися самими собою, що б не відбувалося навколо. У структурі зрілої особистості цінності визначають перспективні стратегічні життєві цілі та мотиви життєдіяльності. Останній яскравий приклад фантастичної упевненості в собі, у своїй справі - це Валерія Іллівна Новодворська, царство їй небесне. Вона протистояла натовпу, владі. Заявляла свою позицію всупереч всім. Її цінністю була свобода і щасливі люди навколо. Цій місії вона присвятила все своє життя. 

Коли людина усвідомлює свої цінності, їй просто бути впевненою. Доленосні рішення пропускаються через ціннісний фільтр, і тоді немає сумнівів - діяти чи ні. Ваш життєвий успіх і впевненість залежить від розуміння і узгодженості цінностей, цілей, мотивів. 

Щоб усвідомити свої життєві цілі і цінності, пропоную вам зробити вправу. Результати запишіть і повертайтеся до них час від часу. 

Уявіть себе в день своєї смерті. 


Скільки вам років? 

Хто поруч? 

Що вас оточує? 

Чим ви пишаєтесь? 

Підводячи підсумки зазначу що для розвитку впевненості в собі вам знадобиться: 
  • Здорова агресія - щоб діяти, або бажання жити; 
  • Час - щоб набути компетентність; 
  • "Крейда долі" - для проведення уявної лінії своїх кордонів; 
  • Усвідомлення своїх цінностей, потреб і мотивів - щоб задати агресії вектор руху; 
  • Приправити це емоційним інтелектом і креативністю - щоб рух до власних цілей був витонченим і граціозним. 

(via)
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Покривало на ліжко – мистецтво вибору
Всі ми, після напруженого дня, хочемо розслабитися і поринути в атмосферу комфорту, затишку та спокою. А також добре відпочити. Для чого робимо все для того, щоб облаштувати свою спальну кімнату та спальне місце у тому числі.
Читати більше