Читати більше
Гід по тканинах
Вибрати правильну тканину завжди непросто. Адже вибір варто зупинити не лише на красивій, але й насамперед зручній та приємній для тіла тканині, з якої пізніше створите одяг. Тому ось невелика характеристика популярних тканин. Базові знання допоможуть зробити правильний вибір.
А щоб не губитися серед асортименту й одразу знайти необхідні тканини, завітайте в магазин тканин в Києві. Тут менеджери дадуть відповіді на всі запитання, а тканини зможете забрати у фізичному магазині або отримати поштою, що ще зручніше.
Бавовна надходить із бавовняного заводу. Вона недорога, легко чиститься і зручна. Із мінусів — бавовна легко розтягується і втрачає форму. А також із часом зношується.
Джинсову тканину виготовляють із бавовняної тканини, витканої так, щоб утворилася діагональна гумка. Дуже жорстка і міцна. Назва “денім” походить від французького «serge de Nimes», що означає місто «Нім». Вицвітає і добре зношується, тому так широко використовується в джинсах.
Фланель легка і м'яка. Добре підходить для пошиття одягу для холодної погоди. Часто з вовни, бавовни або синтетичного волокна. Можна розчесати, щоб зробити його м'якшим. Була дуже популярна в епоху гранж-року 90-х.
Конопляна тканину виготовляють зі стебла марихуани. Її текстура схожа на льон, добре відбиває водою, але має тенденцію до утворення складок.
Льон — легка тканина, яка добре дихає в спекотну погоду. Може виглядати як недбало, так і акуратно. Це натуральне волокно, що отримують із льону. Зворотним боком є те, що він легко мнеться і вимагає дбайливого прання.
Нейлон винайшли як синтетичний замінник шовку, його використовували під час Другої світової війни для виготовлення парашутів. А також замість шовку для виготовлення жіночих панчіх, звідки й виник термін «нейлон». Нейлон міцний і недорогий, легко переться.
Поліестер дуже зручний. Добре миється і не вимагає особливого догляду. Ми схильні використовувати багато трикотажних виробів із поліестеру, тому що вони добре сприймають колір, довговічні, барвники не вицвітають. Оскільки поліестер створила людина, він не дихає так добре, як бавовна. Однак для створення мережевого плаття це не має значення. Поліестер пропускає повітря, а з огляду на м'якість і міцність це дійсно ідеальна тканина.
Атлас може бути легким і важким. Він глянцевий на вигляд, гладкий і шовковистий.
Шовк з'явився ще в стародавньому Китаї. Він неймовірно гладенький, створений із кокона тутової молі. Тканина невагома на тілі.
Пам'ятайте 90-ті? Спандекс, також відомий як лайкра, — це синтетична тканина, яка добре тягнеться. Він ідеально підходить для спортивного одягу, але, оскільки щільно облягає шкіру, нічого не приховує. Наразі його також використовують при пошитті джинсів-скіні, щоб зробити їх облягаючими. Використовують у трикотажних виробах з поліестеру, щоб зробити їх більш еластичними.
Віскозу роблять зі целюлозного волокна. Вона добре драпірується, тому що легка, але все ж важча за бавовну. Віскоза — тканина з натуральних волокон. Це робить її частково натуральною, а частково синтетичною. Віскозу часто використовують для імітації шовку, вовни й льону. Вона м'яка, зручна і гладка. Віскоза ідеально підходить для спекотного й вологого клімату, тому що не ізолює тепло тіла. Утім тканина вимагає ретельного прання і не відрізняється міцністю.
Шерсть отримують з овечої і козячої вовни. Вона тепла, але може викликати свербіж.
Мохер — це різновид вовни ангорських кіз.
Умови використання матеріалів сайту
Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку
Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com
Читати більше
Читати більше
Читати більше