Читати більше
геть від москви! дайош європу!
У Львові «Фраєрка» і «Катедральний Собор», а у Харкові хотіли перейменувати проспект Петра Григоренка знову на Жукова. У Львові музеї платні та відреставровані, а у Харкові їх майже немає або вони у стані «оставляет желать лучшего». Збереження автентичності, вишуканої архітектури європейського зразка у Львові та потвори радянського періоду у Харкові поряд з нелегально набудованими житловими масивами. Присвоєння кожній першій будівлі статусу «пам’ятки архітектури» у Львові та знесення і псування нецензурщиною харківських стін.
Відчуваєте різницю?
І Харків, і Львів – терени України. Це Схід і Захід. Це Радянський Союз та Польща. Це Російська Імперія та Річ Посполита. Фактично, наразі ми бачимо вплив Європи та Росії.
У першу чергу, ми маємо розуміти, що менталітет і умови формувалися не місяць, не рік, а століттями! У той час, як Західна Україна вже на початку 20 ст. мала виборче право, формувала партії та активно брала участь у політичному житті, тобто, набувала досвіду для безпосередньої розбудови державності своєї незалежної країни, то східні колеги тільки намагалися скинути ярмо царя, боротися з тоталітаризмом (але щось пішло не так, на жаль). Це умови історичні та політичні. Їх наслідки дуже просто розгледіти: у Львові активно діє Міська рада, проходять реставрації за її кошт, функціонує Управління охорони історичного середовища; паралельно у Харкові насаджують новобудівлі-мурашники усюди, як наприклад, багатоповерхівку перед Каскадом, яка перекрила всю панораму міста, а на додачу влада встановлює російськомовні плакати у поновленому парку Шевченка «Мы любим Харьков»… Це історія про відповідальність та самосвідомість громадян України та її органів влади, яка формувалася у країнах з різними цінностями, правами, достатками та можливостями.
Оскільки зазначені фактори є основоположними для формування парадигми цінностей, понять, менталітету і, що найголовніше, національної ідеї, вони є підґрунтям соціальних та економічних умов. Зверху був поверхнево описаний злободенний стан речей. Однак зараз, в особливо важкий та важливий період, українці від Сходу до Заходу мають підтримувати національну ідею – об’єднання та самосвідомість. Такий шлях пройшли Польща та Молдова. Жодна людина там не сумнівається у своїй національності та рідній мові. Звідси увага та повага до власної культури та історії. Звідси відповідальність за їх збереження та покращення умов для себе і країни загалом.
Мораль цієї казочки, про яку, як ви зрозуміли із заголовку, говорив ще Хвильовий, і ще 1000 та 1 українець до нього, нам потрібно орієнтуватися на європейську модель. Ні, не просто копіювати їхні моделі розвитку, а лише у чомусь брати приклад. For example, у самосвідомості та відповідальності за кожне викинуте сміття, слово, правопорушення, вчинок тощо.
Починаймо із себе. Змінюймо країну разом! Об’єднуймося! Підтримуймо одне одного!
Умови використання матеріалів сайту
Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку
Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com
Читати більше
Читати більше
Читати більше