Гемінґвей та економіка: 5 корисних книг нон-фікшн

Мері Дірборн "Гемінґвей" – К.: Наш Формат, 2018

     У цій книжці, присвяченій біографії видатного письменника, на матеріалі листів, щоденників та архівних матеріалів пояснюється внутрішній світ цієї надзвичайної та водночас недосконалої людини. Авторка розкриває суть трагедії письменника, який змінив загальну думку про літературу і літераторів,  а також продемонстрував спосіб мислити та робити життєвий вибір для багатьох людей. На кожному етапі його життя нам показують щоразу нового Гемінґвея  історика «втраченого покоління», мужнього мандрівника, що описував подвиги на арені для кориди, репортера на фронтах громадянської війни в Іспанії, зрештою, легенду повоєнних років на Кубі.

     Стилістичний лаконізм письменника не лише формує характер його героїв, але й впливає на сюжетну моторику самих творів. Гемінґвей пише просто, але за цією простотою ховається глибокий сенс, великий світ думок і почуттів, який часто виносяться в підтекст. На думку автора романів «Фієста» і «Прощавай, зброє!», письменник має добре знати те, про що пише. У цьому випадку він «може опустити багато з того, що знає, і, якщо він пише правдиво, читач відчує все випущене так, ніби сам письменник сказав про це».

Джадсон Брювер "Залежний розум" – Віват, 2018

      «Сигарета, смартфон, токсичні стосунки: як формуються шкідливі звички та як їх подолати»,  саме такий підзаголовок має ця книга. ЇЇ автор на цікавих експериментах і дотепних прикладах пояснює те, чому переважна більшість наших страждань виникає через відчуття, ніби нам чогось бракує, хоча насправді в нас уже є все необхідне. Ба більше, ми, безсумнівно, дивовижні, гідні подиву надзвичайні створіння, справжні генії з неймовірним потенціалом до навчання, зростання, оздоровлення та трансформації протягом життя. Проте як нам це усвідомити? Чому ми відчуваємо порожнечу, потребуємо постійного, повсякчасного і негайного задоволення наших жадань? Чого ми дійсно прагнемо? І для чого? І хто насправді прагне? Хто володіє нашим розумом? Хто всім керує? Як їх виявити, установити причину та, найголовніше,  позбутися назавжди? Автор пояснює складні психологічні процеси, і завдяки цим знанням ми можемо сконструювати власний «компас усвідомленості», який не дозволить залежностям опанувати нами і нашим життям.

Генефа Швиданенко, Ольга Пестрецова-Блоцька "Бізнес-економіка: 9Z" – К.: Віпол, 2018

     Економіка та фінансовий менеджмент укупі з фінансовим аналізом та, що найголовніше, механізмом управління витратами викладені авторами цієї книжки напрочуд легко, цікаво, весело. Тобто на цілком сучасному рівні  з урахуванням досвіду світової культури стосунків, менеджменту, виробничої етики. Саме такого потенціалу бракує нашим спеціалістам, які через нові технології забувають про власні надбання. «Результатів можна досягти шляхом використання можливостей, а не шляхом вирішення проблеми»,  недаремно цитують авторки Р. Друкера в розділі «Справжній фінансовий менеджмент».  Що ж до думки другого авторитету в будь-якій науковій галузі, а саме – Ісака Ньютона зокрема про те, що «при вивченні наук приклади корисніше правил», то саме цій методі завдячує успіх книжки. В її основі — корисні матеріали, висновки та рекомендації, засновані на багаторічному досвіді одного з провідних українських фахівців з економіки професора Генефи Швиданенко та бізнес-консультанта підприємств Ольги Пестрецової-Блоцької. Обидві авторки діляться з читачами власними ідеями, які допоможуть ці самі 9z, заявлені у назві книжки – Zалюбки Zбагачуватися Zнаннями, Zвитяжно Zабезпечувати Zміни, Zаохочуваи Zаможне Zростання – і це реальна інформації про бізнес від професіоналів високого рівня в цікавих сюжетах і ситуаціях.

Олег Криштопа, Христина Бурдим "10 успішних компаній" — Брустурів: Дискурсус, 2018

     Ця книжка – про нову якість підприємництва в Україні. Автори книжок зібрали історії 10 компаній, розпитали керівників та працівників про побудову їхнього бізнесу — від появи ідеї до створення якісного українського продукту. «Це книжка про українську мрію,  впевнені вони. - Усі історії про те, як з мінімумом стартового капіталу, але максимумом унікальних ідей можна досягти успіху. Один зі співрозмовників у книжці дивується: як можна ремствувати на погані умови в Україні? Країні, яка розвивається, і тому для нової справи просто безліч можливостей. Потрібно лише знайти її». І слід визнати, що герої цієї книжки їх знаходять. Так, наприклад, засновники мережі «23 ресторани», чия історія відкриває цю книжку. Більшість тих, хто створював цю прикарпатську компанію, родом зовсім не з цих країв, тобто не з Івано-Франківська. Аліна — з Криму, Олександр  з Харкова, Олена і Тоня — з Донбасу. Не всі їхні ідеї в консервативному містечку сприймалися із захватом, про що дізнаємося згодом. Можливо, саме тому вони порівнюють свої заклади з НЛО. У такий самий спосіб захоплення своєю «всеукраїнською» справою демонструють інші учасники розмови про нове підприємництво – від «Коника» і «Покутської кераміки» до «Селиської сироварні» та «Чистої хати».

Марк Розін "Успіх без стратегії. Як припинити планувати і почати робити бізнес" – Х.: Фабула, 2018

     Автор цієї книги мовить, зокрема, про те, що ХХI століття поповнило міфологію бізнесу двома яскравими міфами — міфом про Зростання та міфом про Віщуна. Першим продовжують бавити аудиторію, яка полюбляє графіки зростання, які прагнуть до неба, другі за взірець мають Стіва Джобса, який, погодьмося, не дуже часте явище у світі бізнесу. Тим часом, у світі діяли й діють мільйони геть інших, «неправильних» менеджерів і бізнесменів, які не відповідають загальноприйнятим «канонам». «Вони шукають нові вигідні нагоди й хапаються за них,  переконує нас автор,  вони просуваються навпомацки, пробуючи й помиляючись, вони діють абсолютно тактично, захоплюючись то однією, то іншою ідеєю.              Підприємців і менеджерів першого, візіонерського, типу автор називає «стратегами»; іншихх  експериментаторів  «опортуністами». Стратеги створюють стратегію на багато років уперед і потім реалізують її, не розмінюючись на спокусливі прожекти. Опортуністи будь-якої миті «готові почати з чистого аркуша, вони «фліртують» з усіма привабливими бізнес-можливостями і багато з ким ладні «лягти в ліжко», але й кидають те, що вже розпочато, надзвичайно легко». Отже, як вибрати? З одного боку, насправді соромно зізнатися, що ти тактик і опортуніст, адже на пострадянському просторі навіть саме слово «опортунізм» є амбівалентним. З іншого боку, opportunity перекладається з англійської як «можливість», а можливість — це прекрасно, чи не так? Якщо згодні – це книжка для вас.

Обкладинка - pinterest.com.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як не перетворити планету на звалище: інструкція
Незважаючи на те, що в Україні вже прийнято закон про сортування, реально ще досить незначний відсоток українців справді сортують свої відходи. Але навіть якщо кожен ретельно почне сортувати цього усього буде замало.
Читати більше