Гарві та Ірма, не тандем смертельних ураганів, а довголітнє подружжя

8 вересня 2017
Svitlana Ivanyshyn-Ugryna
У той час, як в США лютують два смертельні урагани - "Гарві та Ірма", у штаті Вашингтон мирно проживає подружжя .... Гарві та Ірма
Про цю милу пару, імена яких носять зараз найсмертельніші урагани написав New York Times.

Гарві і Ірма Шлютер були одружені вже 75 років. У липні йому виповнилося  104 роки; їй буде 93 у листопаді.
 

Вони яскраво пам'ятають багато основних подій 20-го століття: вона вперше побачила літак за часів  Великої депресії, він із дивуванням спостерігав  за прогулянкою Ніла Армстронга по Місяцю. У нещодавньому телефонному інтерв'ю пані Шлюттер навіть пригадала якою була  погода в її містечку Спокані, штат Вашингтон, у день вбивства президента Джона Ф. Кеннеді. (Прохолодно і хмарно.)

Але ніколи раніше вони не бачили двох великих ураганів, які загрожують Сполученим Штатам, що носили б їхні імена.

"Я не знаю, як могла статися, щоб назвали  Гарві та Ірма", - сказала пані Шлюттер у середу. "Я не знаю, як це сталося".

Гарві вперше було використано як штормове ім'я в 1981 році та шість інших штормів мали таке ім'я. Шторм, який слідував за Гарві кожні шість років, мав ім’я Ірен. Але в 2011 році ураган Ірена добряче пройшовся Карибами і пошкодив багато міст на Східному узбережжі, так що це ім'я більше не використовувалося.

З огляду на жорстокість ураганів Гарві та Ірма в 2017 році, це, ймовірно, буде першим і останнім випадком коли імена з'являться в тандемі.

З 1979 року Всесвітня метеорологічна організація чергувала чоловічі та жіночі назви для тропічних штормів, народжених над Атлантикою.

Шість головних списків імен зберігаються і використовуються по черзі, тому назви невеликих ураганів 2017 року знову з'являться в 2023 році. Тільки імена великих ураганів, які запам’яталися великою шкодою чи загибелями, не будуть більше икористовуватися.

На відміну від тандему цьогорічних ураганів, Шлютери є в тандемі з 1940-х років, з часу, коли Гарві, відвідуючи свого брата у Спокані, зустрів Ірму, котра проживала із сестрою в тому ж будинку, поверхом нижче і навчалася у старших класах.

Містер Шлютер був переможений. Майбутня пані Шлютер, Ірма Шумахер, була не настільки вражена.

"Я ще тоді не закінчила школу", - сказала вона. "Я хотіла
спочатку довчитися. Але він мене умовив вийти за нього заміж до випуску ".

Вони одружилися  у 1942 році.

Він пішов працювати перукарем, вона залишалася вдома. Обидва виросли у великих сім'ях, і з часом вони почали брати на догляд дітей з притулку, багато з яких були фізично чи розумово відстали. Було підраховано, що подружжя опікувалося 120 дітьми.

Пан Шлютер відкрив власну справу - Harvey's Shop, і працював перукарем впродовж 45 років. Але він вважав, що найбільшим його досягненням в житті – було прийомне батьківство (а також гра на банджо).

Коли народилися Гарві та Ірма, на початку 20 століття радіо було новим винаходом, а до кабельного телебачення залишалися десятиліття. У новому столітті, після 75 років шлюбу, вони можуть спостерігати тільки, як їхні імена мерехтять по екрану з повідомленнями про смерть, знищення та евакуацію. "Це дуже сумно", - каже пані Шлютер.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

8 занедбаних місць на планеті, від яких стає моторошно
У світі багато занедбаних місць, і кожне з них має свою історію. Якісь місця вселяють страх, якісь – почуття захоплення. У статті ми зібрали для вас наймоторошніші місця на Землі, від яких перехоплює подих.
Читати більше
XVII СТ. : ПОЛОНІЗАЦІЯ, ВІДРОДЖЕННЯ, ПОЧАТОК РУСИФІКАЦІЇ
Особлива важливість цієї епохи для долі українства та його питомої мови не підлягає жодним сумнівам, хоча в різні її періоди в різних куточках української ойкумени відбувалися відмінні навзаєм, не раз "протилежні за знаком" процеси.
Читати більше
Як слов'янки прикраси носили
Яскравим та виразним наповненням до українського народного одягу виступали прикраси. Вони виконували захисну функцію амулетів, талісманів, оберегів, які супроводжували людей упродовж життя. Основним призначенням ювелірних виробів було доповнення до костюма. Звідси і їхня художня виразність, багатство форм і технічних прийомів, які збереглися і зараз.
Читати більше