Гарві та Ірма, не тандем смертельних ураганів, а довголітнє подружжя

8 вересня 2017
Svitlana Ivanyshyn-Ugryna
У той час, як в США лютують два смертельні урагани - "Гарві та Ірма", у штаті Вашингтон мирно проживає подружжя .... Гарві та Ірма
Про цю милу пару, імена яких носять зараз найсмертельніші урагани написав New York Times.

Гарві і Ірма Шлютер були одружені вже 75 років. У липні йому виповнилося  104 роки; їй буде 93 у листопаді.
 

Вони яскраво пам'ятають багато основних подій 20-го століття: вона вперше побачила літак за часів  Великої депресії, він із дивуванням спостерігав  за прогулянкою Ніла Армстронга по Місяцю. У нещодавньому телефонному інтерв'ю пані Шлюттер навіть пригадала якою була  погода в її містечку Спокані, штат Вашингтон, у день вбивства президента Джона Ф. Кеннеді. (Прохолодно і хмарно.)

Але ніколи раніше вони не бачили двох великих ураганів, які загрожують Сполученим Штатам, що носили б їхні імена.

"Я не знаю, як могла статися, щоб назвали  Гарві та Ірма", - сказала пані Шлюттер у середу. "Я не знаю, як це сталося".

Гарві вперше було використано як штормове ім'я в 1981 році та шість інших штормів мали таке ім'я. Шторм, який слідував за Гарві кожні шість років, мав ім’я Ірен. Але в 2011 році ураган Ірена добряче пройшовся Карибами і пошкодив багато міст на Східному узбережжі, так що це ім'я більше не використовувалося.

З огляду на жорстокість ураганів Гарві та Ірма в 2017 році, це, ймовірно, буде першим і останнім випадком коли імена з'являться в тандемі.

З 1979 року Всесвітня метеорологічна організація чергувала чоловічі та жіночі назви для тропічних штормів, народжених над Атлантикою.

Шість головних списків імен зберігаються і використовуються по черзі, тому назви невеликих ураганів 2017 року знову з'являться в 2023 році. Тільки імена великих ураганів, які запам’яталися великою шкодою чи загибелями, не будуть більше икористовуватися.

На відміну від тандему цьогорічних ураганів, Шлютери є в тандемі з 1940-х років, з часу, коли Гарві, відвідуючи свого брата у Спокані, зустрів Ірму, котра проживала із сестрою в тому ж будинку, поверхом нижче і навчалася у старших класах.

Містер Шлютер був переможений. Майбутня пані Шлютер, Ірма Шумахер, була не настільки вражена.

"Я ще тоді не закінчила школу", - сказала вона. "Я хотіла
спочатку довчитися. Але він мене умовив вийти за нього заміж до випуску ".

Вони одружилися  у 1942 році.

Він пішов працювати перукарем, вона залишалася вдома. Обидва виросли у великих сім'ях, і з часом вони почали брати на догляд дітей з притулку, багато з яких були фізично чи розумово відстали. Було підраховано, що подружжя опікувалося 120 дітьми.

Пан Шлютер відкрив власну справу - Harvey's Shop, і працював перукарем впродовж 45 років. Але він вважав, що найбільшим його досягненням в житті – було прийомне батьківство (а також гра на банджо).

Коли народилися Гарві та Ірма, на початку 20 століття радіо було новим винаходом, а до кабельного телебачення залишалися десятиліття. У новому столітті, після 75 років шлюбу, вони можуть спостерігати тільки, як їхні імена мерехтять по екрану з повідомленнями про смерть, знищення та евакуацію. "Це дуже сумно", - каже пані Шлютер.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com