Гармонія простих речей від Олени Трошиної

4 травня 2018
Маша Пилипчук

У Галереї мистецтв Волинської організації Національної спілки художників України відкрилася незвичайна виставка – свої роботи представила лучанка Олена Трошина. Понад 30 плетених виробів і орнаментів об’єднала тема гармонійної краси простих звичних речей – «Музика сфер», повідомляють "Волинські Новини".

Олена Трошина зараз знаходиться на заслуженому відпочинку. Це жвава, допитлива жінка веде активний спосіб життя, займається городництвом, багато читає і спілкується, у тому числі і в соцмережі Фейсбук. Завжди цікавилася мистецтвом. Інакше і бути не могло, адже в родині жінки є знані митці – художники Михайло Савицький, Віктор Костукевич. Рідна сестра Олени Трошиної – художниця, член Національної спілки художників України Світлана Костукевич, яка стала куратором цієї виставки. Спостереження за створенням творів мистецтва, хвилювання при підготовці виставок, відвідування презентацій у Луцьку, на Волині, постійне спілкування з українськими художниками – це те звичне середовище, у якому Олена почувається дуже природно. І власним досвідом підтверджує істину, що творче начало закладене в генотипі людини незалежно від того, у якій справі вона реалізує себе в житті.

 «У моєму житті настав такий час, коли я відчула себе готовою до творчої роботи, – поділилася з гостями виставки Олена Трошина. – У сюжет кожного орнаменту я вкладала якусь подію чи враження власного життя –  це квіти, згадка по море, радість сімейного свята та інші. А коло – це наше життя. Як квітка, яка починається з насінини, а потім цвіте і дає нове насіння. Так по колу йде і людське життя, обертаються планети у космосі». 

Найпростіші матеріали та інструменти, час дозвілля, вправність і теплота людських рук, а головне – фантазія у поєднанні матеріалів і кольорів у неспішному творчому процесі сприяє концентрації та медитації. І тоді вивільняються підсвідомі імпульси, а кругла форма орнаментів, прості схеми плетіння, контрастні комбінації кольорів  наштовхують на роздуми про досконалість природних форм і їхній глибокий сенс. І коли візерунок розгортається у різнокольорову безкінечну спіраль, раптом очевидно проявляється ритміка пульсуючого простору, народжується сферичний об’єм і вчуваються звуки прадавніх пісень. 

Із захватом реагували гості презентації на ці оригінальні роботи. Свої враження висловила волинська художниця Олена Бурдаш: «Досконала душа не має вибору – вона малює! Жоден із орнаментів не повторюється, а створюється інтуїтивно, відгукуючись на внутрішню мудрість, тишу і глибину. Коли починаєш малювати орнамент, ти сам дивуєшся, бо не знаєш, чим все закінчиться. Орнамент включає пізнавальний процес, він зцілює душу і розкриває кругозір. У кожному орнаменті є частинка душі і гармонії космосу».

Звичайно ж, приступаючи щоразу до роботи над новим орнаментом, Олена не формулювала собі ніяких «філософських завдань»! Свідомість просто включалася у процес плетіння чи малювання орнаменту, де спершу вирішувалися технічні питання підбору інструментів і матеріалів. Та Олена зауважила собі: її власний настрій під час роботи диктує вибір кольорових комбінацій, дотик пальців обирає приємні тактильні імпульси при роботі з нитками, а завчена повторювана схема плетіння сприяє концентрації уваги. У якийсь момент монотонність процесу відтворювала свій «музичний» ритм, надаючи рухам гачка для плетіння у її руках магію створення своєї унікальної об’ємної «реальності», в якій думки відриваються від буденних земних клопотів та вирушають у політ-пошук гармонії. Цікава річ! У процесі створення цих орнаментів виникла зацікавленість у дослідженні законів гармонії, і Олена почала читати книги на філософські теми.

Про подію на сайті Галереї мистецтв

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Жінка в контексті Другої світової війни
Генріх Гейне колись сказав: «Жінки творять історію, хоча історія запам'ятовує лише імена чоловіків». А якщо жінка має за плечима зброю та відвагу, то чим вона слабша за чоловіка? На жаль, війна нікого не ділить за гендером, перед лицем смерті ми всі однакові.
Читати більше