Гарем, блідість та чотирирічна вдова, або Те, чого ви не знали про жінок

21 листопада 2018
Ліля Колісник
  • При завоюванні Вейнзберґа в 1140 році король Священної Римської імперії Конрад III дозволив покинути зруйноване місто жінкам і понести в руках те, що вони побажають. Жінки винесли на плечах своїх чоловіків.
     
  • Найбагатодітніша мати — дружина російського селянина Федора Васильєва, яка народила, за офіційними даними, 69 дітей з 1725 до 1765 року. Жінка народжувала 27 разів і народила 16 двійнят, семеро трійнят і чотири рази по четверо близнюків.
     
  • Найбільше немовля з тих, що вижили, важило 10,2 кг і мало зріст 76 см. Малюк народився 1955 року в італійки Кармеліни Феделе.
     
  • Найменша дитина з тих, що вижили, народилася в Медичному центрі Університету Лойоли, штат Іллінойз. 2004 року в результаті передчасних пологів там з'явилася на світ дівчинка вагою всього 260 грамів. Вона була меншою в парі близнюків, друга дівчинка народилася з вагою 600 грамів. Зараз з ними обома все гаразд.
     
  • На відміну від сучасної моди на засмагу, дореволюційні панянки вважали за краще «цікаву блідість» особи, особливо це цінувалося на балах. Для досягнення цієї мети за день до балу дівчата майже нічого не їли, максимально затягували корсети, їли крейду і навіть пили розведений оцет. Багато хто навіть проковтував личинок глистів.
     
  • Давньоримські жінки не мали особистих імен. Вони отримували лише родове ім'я, наприклад, Юлія, якщо вона народилася в роді Юліїв. Якщо в одній родині було кілька дочок, до їхніх родових імен додавали порядкові преномени: Сеґунда (друга), Терція (третя)
     
  • Єгипетські фараони вважалися земним втіленням бога Хору і могли бути тільки чоловіками. Коли на престол зійшла жінка-фараон Гатшепсут, для легітимності її влади була придумана легенда, згідно з якою сам бог Амон зійшов на землю, щоб в образі Тутмоса I зачати свою дочку. Однак на офіційних церемоніях Гатшепсут все одно була змушена носити чоловічий одяг і накладну бороду.
     
  • Папесса Іоанна — єдина жінка, яка нібито займала папський престол під ім'ям "Іоанн VIII", між 855-858 роками.
     
  • У Західній Європі в 15 столітті існував такий ідеал жінки: S-подібний силует, вигнута спина, кругле бліде обличчя з високим чистим чолом. Щоб відповідати ідеалу, жінки виголювали волосся на лобі і вискубували брови — точно так само, як у Мони Лізи на знаменитій картині Леонардо.
     
  • В епоху чорно-білого телебачення в камерах часто застосовувалися червоні фільтри, через що червона помада робила губи на екранах телевізорів блідими. Тому дикторок і актрис гримували зеленими рум'янами і помадою.
     
  • Польська спортсменка Станіслава Валасевич до самої смерті приховувала, що вона чоловік. Вона виграла на олімпіаді 1932 року забіг на 100 метрів, установивши світовий рекорд. Тільки після її смерті в 1980 році під час розтину виявили, що вона була чоловіком (по геніталіях), хоч мала і чоловічу, і жіночу пари хромосом.
     
  • Першим в світі програмістом була жінка — англійка Ада Лавлейз. У середині 19 століття вона склала план операцій для прообразу сучасної ЕОМ — аналітичної машини Чарльза Беббіджа, за допомогою яких можна було вирішити рівняння Бернуллі, що виражає закон збереження енергії рухомої рідини.
  • 29 лютого в Ірландії жінки можуть самостійно робити пропозицію чоловікам. Ця традиція бере свій початок в законі 11 століття, за яким чоловік, який відмовить, зобов'язувався сплатити штраф.
     
  • Найбільший в світі чинний гарем у пірата Бен Бели, який грабує судна в Південно-Китайському морі поблизу Малайзії. Там містяться близько дев'ятисот полонянок. На другому місці султан Брунею, один з найбагатших людей в світі: в його гаремі сімсот наложниць. З деякими з них він ні разу не вступав у статевий зв'язок — вони повинні були лише танцювати і співати для нього. Однією з таких наложниць стала Шеннон Маккетик, володарка титулу «Міс США — 1992». У гаремі Саддама Хусейна містилося близько п'ятисот дівчат різного віку і національностей.
     
  • Ханна Керсі з Нортему, Англія, народилася з дуже незвичайним і рідкісним синдромом, який називається uterus didelphys і виражений в патологіях розвитку репродуктивних органів. У Ханни патологія привела до розвитку двох маток. У грудні 2006 року відбулася подія, ймовірність якої становить менше одного на 25000000 — Ханна стала матір'ю, народивши трьох дітей, двоє з яких розвинулися в одній матці, а третій — у другій. Дивно, що вагітність розвинулася одночасно в обох матках, і діти змогли самостійно з'явитися на світло. Це перший в своєму роді випадок.
     
  • Найменша жінка в світі — Мардж Бестер з Південної Африки. Її ріст — 55 сантиметрів. Найбільш  довгоногою дівчиною світу визнали чеську модель Адріану Скленарікову. Довжина її ніг — 124 см.
     
  • Найбільші груди в 12-річному віці були в китаянки Тін Чжафен. Їхня вага становила близько 10 кілограмів. Однак незабаром їй довелося лягати на операцію зі зменшення грудей: через них було надто багато неприємностей.
     
  • Наймолодша мама — Ліна Медіна з Перу. Вона народила вперше у віці п'ять років і сім місяців. Другу дитину вона народила через 33 роки.
     
  • Дочка султана Оттоманської імперії Ібрагіма в середині XVII століття була видана заміж за Юсуфа Паса у віці трьох років. Через рік її батько вбив Юсуфа, зробивши свою дочку наймолодшою ​​вдовою в світі: їй ледь виповнилося чотири роки.
     
  • Найбільша кількість чоловіків була в Терези Ваух. На суді в Шеффілді 1922 року вона зізналася, що протягом п'яти років у неї було одночасно зареєстровано понад 60 шлюбів з чоловіками з Англії, Німеччини та Південної Африки.
Переклад здійснено із сайту.
Обкладинка - pinterest.com.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com