Лінчування, або Суд Лінча: цікаве походження фразеологізму

3 жовтня 2018
Annie

Суд Лінча — це звичайний самосуд, коли розлючений натовп калічить або вбиває людину, підозрювану в якомусь злочині. Самосуду стільки ж років, скільки й цивілізації. Він завжди «йде» пліч-о-пліч з м'якими законами або безвільністю і продажністю влади. Якщо ж говорити конкретно про суд Лінча, то він зародився на землях Північної Америки в кінці XVIII століття, пише Тут цікаво.

За однією з версій, у штаті Вірджинія жив цивільний суддя Чарльз Лінч. У роки Війни за незалежність (1775-1783) він змушений був в умовах політичної нестабільності особисто виносити обвинувальні вироки стосовно військових і кримінальних злочинців. За його наказом, без прокурорів і адвокатів, людей позбавляли життя. По суті, це було грубим порушенням закону, але цього вимагав суворий воєнний час.

За іншою версією, історія США знає також Вільяма Лінча. Це був офіцер у званні полковника. Його служба проходила в Пенсільванії. 1780 року Вільям Лінч, використовуючи особисту владу, засуджував людей до тілесного покарання. При цьому побиттю піддавалися в основному чорношкірі. Тобто мова йшла про очевидний расизм.

З тих часів і повелося називати суди без участі обвинувачів, захисту і присяжних судами Лінча. Виконавцями вироку завжди виступав натовп. Іноді ним керували шерифи, але частіше народний гнів виникав спонтанно. Некерована маса людей змітала все на своєму шляху і знищувала злочинця або злочинців. Історія знає безліч таких прикладів... 

Обкладинка - pinterest.com.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Коти, яких спіймали на гарячому (фото)
Цікавість котів безмежна. Їм завжди цікаво, що ви робите, куди пішли, що принесли і, звичайно, що їсте. Навіть якщо ви будете їсти огірок, кішка буде сидіти поруч і всім сумним виглядом показувати, що совісті у вас немає, якщо не ділитеся... Тому-у-у... всім котиків:)
Читати більше
Як з'явився восьмигодинний сон, якщо наші предки спали двічі за ніч?
У 18 столітті люди спали двічі за ніч, вставали на кілька годин серед ночі, а потім йшли назад до ліжка, вже до світанку. Що з того часу змінилося та чому люди сплять 8 годин — досліджуємо далі.
Читати більше