божевільні пригоди (ідея)

Це історія про двох братів, один з яких потрапляє у халепу, а іншій його рятує. Безліч комічних ситуацій, що супроводжують події, могли би бути просто смішними, але вони стають ще й особливими, бо рятівник пересувається на візку.

Єдиною стовідсотковою комедією, що мала успіх у масового глядача, де головними героями є люди з інвалідністю, до сьогоднішнього дня залишається "Нічого не бачу, нічого не чую" (See no evil, hear no evil) Артура Хіллера з неперевершеним Джином Уайлдером в одній з головних ролей (до речі, тут також починав вдосконалювати свої злодійські навички Кевін Спейсі).
 
Та ця гегемонія не має залишатися непорушною і далі.

Тож на вас чекають:
 
Назва: БОЖЕВІЛЬНІ ПРИГОДИ
Жанр:
комедія (повнометражний фільм)
Локації: натура / інтер’єр (сучасне місто)
Мова: українська
Цільова аудиторія: 16-40; чоловіки, жінки

Логлайн (коротко про сюжет): Головний герой мріє повернути до повноцінного життя свого брата, який отримав травму хребта у результаті автокатастрофи. Та коли в певний момент з’ясовується, що він став не тільки жертвою шахрая, але й об’єктом небезпечного медичного експерименту, рятувати вже доводиться його самого. Часу на це залишається менше 24 годин.

Синопсис (трохи довше про сюжет): Повернувшись в Україну після здобуття освіти в одному з престижних європейських університетів, головний герой (Андрій) мріє працювати в інституті, відомому своїми дослідженнями у сфері реабілітації людей, які перенесли травму хребта. Крім наукового інтересу Андрієм також керує бажання вилікувати свого брата (Макса), який після автомобільної катастрофи пересувається на візку.

На співбесіді представник інституту каже Андрію, що вражений його резюме і знаннями, але не може взяти його на роботу через емоційну нестабільність та неуважність - риси, які часто бувають притаманні високоінтелектуальним людям. Та тут таки уточнює, що відмова не остаточна і ситуацію можна виправити, якщо Андрій погодиться пройти курс терапії, яка була спеціально розроблена інститутом для подібних випадків. Курс складається з двох ін'єкцій: перша з яких протягом доби поступово обнуляє інтелект пацієнта, після чого вводиться друга. Вона повертає IQ на колишній рівень і при цьому усуває емоційні дефекти.

Андрій не без вагань, але погоджується. Після введення першої ін'єкції, в лабораторію вриваються терористи і викрадають вченого.

Під час викрадення Андрій дізнається, що вчений не має ніякого відношення до інституту, а є самозванцем – доктором Маняном, скандально відомим своїми медичними дослідами.

Таким чином Андрій розуміє, що став учасником медичного експерименту і якщо через добу він не отримає другу ін'єкцію, процес обнулення стане незворотним.

Він дзвонить брату, якого просить про допомогу. Той, в свою чергу, звертається до їхньої сусідки, молодої дівчини Нати. Утрьох вони повинні до закінчення доби звільнити професора для того, щоб він ввів Андрію другу ін'єкцію.

Той факт, що можливості пересування одного з них певною мірою обмежені, а другий з кожною хвилиною стає все більше схожим на людину, що перенесла лоботомію, ніяк не спрощує завдання. Ната, яка за таких умов мала б стати і ногами, і лицем цієї рятувальної операції, спочатку не дуже допомагає. 

Та врешті решт, усі бар’єри подолано і звільнено не тільки професора, але й сотню кошенят. Експерименти над ними були метою терористів і саме для цього їм був потрібен професор.

Після Андрієвого відновлення стає зрозуміло, що його так звані емоційні дефекти нікуди не зникли, але цей факт абсолютно не засмучує ні його самого, ні його близьких. Він ще раз отримує запрошення на інтерв’ю з представником інституту, цього разу вже справжнім. 

Головні герої:

Андрій – дуже розумна та харизматична людина, проте думками постійно перебуває десь далеко, чим і викликає постійні пригоди на свою голову

Доктор Манян – класичний "божевільний" професор. З відповідними очима, зачіскою та поведінкою.

Макс – під час подій, про які йдеться у фільмі й у яких він бере активну участь, на тлі розумової деградації Андрія, розуміє, що дуже любить свого брата і що йому є для кого жити окрім себе. В результаті це виводить на попередній високий рівень його самооцінку, що, як і тіло, постраждала в результаті нещасного випадку. Не останню роль у цьому відіграють також і його відносини з Натою, які під фінал стають романтичними.

Ната – сусідка Андрія та Макса. Журналіст за фахом, але працює у притулку для безхатніх тварин, яких дуже любить. Кожну таку тварину, що зустрічає на вулиці, намагається забрати з собою або, як мінімум, нагодувати.

Референси (на що схоже):

"Без почуттів" – фільм Пенелопи Сфіріс, в якому головний герой погоджується тестувати нові ліки, що дають йому супер можливості. Зворотнім боком стають побічні ефекти, які з’являються при передозуванні й тимчасово перетворюють його на безпорадного ідіота.
 
"Квіти для Елджернона" – оповідання Деніела Кіза. Головний герой – дорослий чоловік з інтелектом дитини – стає об’єктом медичного експерименту, що перетворює його на найрозумнішу людину планети. Проте дія препарату виявляється нетривалою і поступово він повертається до свого звичного рівня.
 


 У "БОЖЕВІЛЬНИХ ПРИГОДАХ" події відбуваються навпаки і в значно коротший термін – таким чином глядач отримує не тільки happy end, але й динамічніше видовище.

Головний герой (Андрій) – гайдаєвський Шурік, жульвернівський Паганель (розумний, але розсіяний).
 
Доктор Манян – Док Браун з "Назад у майбутнє" (Back to the Future)
 
Особливо має бути зазначено, що цей фільм ставить собі єдину, але амбітну мету – бути смішним і розважити глядача. Якщо крім цього будуть досягнуті й інші цілі – хтось надихнеться, комусь його життя здасться не таким вже й важким - це буде сприйнято як приємний бонус.

І на останок ще декілька референсів. Деякі з них не є комедіями у чистому вигляді, деякі про людей, чиї фізичні можливості обмежені тимчасово, деякі герої - взагалі шахраї, але всі вони найкращим чином демонструють комедійний потенціал персонажа на візку.

Неймовірні пригоди італійців у Росії (Невероятные приключения итальянцев в России)- 1974
 
Несусвітні шахраї (Dirty rotten scoundrels) - 1988
 
Хор (Glee) – серіал 2009-2015
 
Недоторканні (Intouchables) - 2011. До речі, саме зараз знімається американський рімейк з Брайаном Кренстоном
 
P.S. Одним з тих, хто надихнув автора на цю ідею, є Дмитро Щебетюк - життєрадісна людина, яка подорожує автостопом, займається спортом, музикою, etc. А віднедавна ще й веде рубріку у програмі Майкла Щура      #@)₴?$0
 

 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com