Туди й назад

                           ТУДИ Й НАЗАД


Жанр: комедія (повнометражний фільм)
Локації: натура / інтер’єр (сучасне місто)
Мова: українська
Цільова аудиторія: 16-40; чоловіки, жінки

Логлайн (коротко про сюжет): Андрій мріє повернути до повноцінного життя свого брата - Макса, який отримав травму хребта у результаті автокатастрофи. Та коли в певний момент з’ясовується, що Андрій  став  не тільки жертвою шахрая – професора Макропулоса, але й об’єктом небезпечного медичного експерименту, то вже Максу разом з Лілою, його колишньою, доводиться рятувати Андрія. Часу на це залишається менше 24 годин.

Синопсис (трохи довше про сюжет): Повернувшись в Україну після здобуття освіти в одному з престижних європейських університетів, головний герой (Андрій) мріє працювати в інституті, відомому своїми дослідженнями у сфері реабілітації людей, які перенесли травму хребта. Крім наукового інтересу Андрієм в першу чергу керує бажання вилікувати свого брата (Макса), який після автомобільної катастрофи пересувається на візку.

На співбесіді представник інституту каже Андрію, що вражений його резюме і знаннями, але не може взяти його на роботу через емоційну нестабільність та неуважність - риси, які часто бувають притаманні високоінтелектуальним людям. Та тут таки уточнює, що відмова не остаточна і ситуацію можна виправити, якщо Андрій погодиться пройти курс терапії, яка була спеціально розроблена інститутом для подібних випадків. Курс складається з двох ін'єкцій: перша з яких протягом доби поступово обнуляє інтелект пацієнта, після чого вводиться друга. Вона повертає IQ на колишній рівень і при цьому усуває емоційні дефекти.

Андрій не без вагань, але погоджується. Після введення першої ін'єкції, в лабораторію вриваються бандити і викрадають вченого.

Під час викрадення вченого Андрій дізнається, що той не має ніякого відношення до інституту, а є самозванцем – професором Макропулосом, скандально відомим своїми медичними дослідами.

Таким чином Андрій розуміє, що став учасником медичного експерименту і якщо через добу він не отримає другу ін'єкцію, процес обнулення стане незворотним.

Він дзвонить Максу і Лілі - колишній дівчині Макса і своїй давній подрузі.  Утрьох вони повинні до закінчення доби звільнити професора для того, щоб він ввів Андрію другу ін'єкцію.

Той факт, що можливості пересування одного з них певною мірою обмежені, а розумові здібності другого стрімко наближаються до рівня немовляти, ніяк не спрощує завдання. 

Головні герої:

Андрій – дуже розумна та харизматична людина, проте думками постійно перебуває десь далеко, чим і викликає постійні пригоди на свою голову

Професор Макропулос – класичний "божевільний" професор. З відповідними очима, зачіскою та поведінкою. За своєю природою не є злочинцем, проте через несанкціоновані та ще й не завжди безпечні медичні експерименти постійно потрапляє у неприємності.

Макс – після нещасного випадку закрився у собі, розірвав стосунки з Лілою і до мінімума скоротив своє спілкування з Андрієм. Та коли починається вся ця історія з Макропулосом, він розуміє, що дуже любить свого брата і що йому є для кого жити окрім себе. В результаті це виводить на попередній - високий - рівень його самооцінку, що, як і тіло, постраждала в результаті нещасного випадку. 

Ліла – громадська активістка з захисту тварин. Не зважаючи на розрив відносин, досі кохає Макса. З дитинства і до цих пір дружить з Андрієм.

Референси (на що схоже):

"Без почуттів" – фільм Пенелопи Сфіріс, в якому головний герой погоджується тестувати нові ліки, що дають йому супер можливості. Зворотнім боком стають побічні ефекти, які з’являються при передозуванні й тимчасово перетворюють його на безпорадного ідіота.
 


"Квіти для Елджернона" – оповідання Деніела Кіза. Головний герой – дорослий чоловік з інтелектом дитини – стає об’єктом медичного експерименту, що перетворює його на найрозумнішу людину планети. Проте дія препарату виявляється нетривалою і поступово він повертається до свого звичного рівня.
 
 У "Туди й назад" події відбуваються навпаки і в значно коротший термін – таким чином глядач отримує не тільки happy end, але й динамічніше видовище.

Головний герой (Андрій) – гайдаєвський Шурік, жульвернівський Паганель (розумний, але розсіяний).
 


Професор Макропулос – Док Браун з "Назад у майбутнє" , Рік з "Рік і Морті", Доктор Хто
 І на останок ще декілька референсів. Деякі з них не є комедіями у чистому вигляді, деякі про людей, чиї фізичні можливості обмежені тимчасово, деякі герої - взагалі шахраї, але всі вони найкращим чином демонструють комедійний потенціал персонажа на візку.

Неймовірні пригоди італійців у Росії (Невероятные приключения итальянцев в России)- 1974
 


Несусвітні шахраї (Dirty rotten scoundrels) - 1988
 


Хор (Glee) – серіал 2009-2015
 


Недоторканні (Intouchables) - 2011. 
 


 


 

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com