Фільми, що розширюють свідомість. Частина 2

10 жовтня 2014
Редакція
Кілька місяців тому ми опублікували підбірку 10 стрічок, що докорінно змінюють світогляд глядача. Сподіваємось, ви вже встигли їх переглянути. Адже зараз на вас чекає нова порція незабутніх кінофільмів і вражень.

Існує думка, що кінематографічна цінність фільму вимірюється тим, скільки разів ви захочете його подивитися. А переглядаючи ці фільми навіть у п'яте, можна все рівно із захопленням знаходити якісь нові цікаві підтексти і непомітні з першого погляду деталі.Не пропустіть також:

10 фільмів, що розширюють свідомість. Частина 1

Підбірка фільмів, які винесуть вам мізки

 

Інша Земля (Another Earth)


Фільм "Інша Земля" не розповідає про планету, двійників чи розбите дзеркало - він про те, як деякі люди намагаються стати іншими, щоб забути жахливе минуле. Але не можуть.

Ігри розуму (A Beautiful Mind)


Це проста і щира історія реально існуючої людини, зображена на рідкість захоплююче і зворушливо. Це розповідь про болісний вибір, розірвану на частини душу і відмову від самого себе, щоби втиснутися в рамки усередненої реальності. А ще це історія кохання, яке є всім і без якого немає нічого.

Планета Ка-Пекс (K-PAX)


Таємничий прибулець з планети K-PAX раптово з'являється на жвавому вокзалі. Начебто нічим не примітний чоловік - хіба що темні окуляри і легка посмішка спостерігача виділяють його з натовпу. Незабаром з'ясовується, що незнайомця звуть Прот і він мандрує за допомогою енергії світлового променю. Не дивно, що місцем його перебування в Нью-Йорку стає психіатрична лікарня.

Догвілль (Dogville)


Фільм про людську природу. Вірніше, про неможливість змінити черству моральну природу людини. Нещадний фільм режисера Ларса фон Трієра не залишає після себе надії на будь-які зміни на краще.

Транс (Trance)


Це дуже специфічна, інтригуюча та якісна стрічка, яка майстерно водить глядача за ніс протягом усього хронометражу. Фільм пропонує вам відмінну акторську гру, захоплюючий візуальний ряд і гіпнотизуючу атмосферу.

Початок (Inception)


Фільм знищує тонку межу між сном і реальністю. Змушує зануритися у світ сновидінь, поглинає і не відпускає ні на секунду, нещадно граючи з нашою уявою.

Меланхолія (Melancholia)


Нікуди бігти, ніде сховатись - і навіть через хиткий міст в найближче село вже не дістатися. З планети не втечеш! Залишається змиритися. Ми всі помремо, і кожен помре самотньо – нехай і поруч з кимось.

Мирний воїн (Peaceful Warrior)


Фільм, який допомагає знову віднайти віру у життя, подивитись на світ оптимістично. Часом, занурившись у вир побуту, забуваєш про невимовно прекрасний світ. Про те, що кожну секунду щось відбувається, і що момент - унікальне і дивовижне явище.

Вічне сяйво чистого розуму (Eternal Sunshine of the Spotless Mind)


Якщо захоплююча романтична трагікомедія ближче до середини стрічки починає злегка "руйнувати ваш мозок", а від атмосферного фінал мурашки йдуть по шкірі, то, напевно, слід говорити про народження шедевру.

Солярис


Фільм Тарковського. Він не про космос, він - про людей. Планета Солярис - не предмет розповіді - це лише спосіб побачити себе, свою совість. Задуматися про своє життя, про здійснені помилки і, в кінцевому підсумку, визнати свою провину. Зізнатися самому собі. "Сором - ось почуття, яке врятує людство", - говорить Кріс.

Залишся (Stay)


Студент Генрі, що знаходиться на межі нервового зриву, приходить до психолога і повідомляє, що вб'є себе через три дні, в суботу, опівночі. Так починається ця історія - одна з найсумніших і одночасно найкрасивіших коли-небудь розказаних мовою кінематографу.

Ванільне небо (Vanilla Sky)


Фільм розповідає про справжнє кохання. Раптове, але котре стало для героя найважливішим у житті. Однак ця історія буде зовсім не такою, якою ви її собі уявляєте. Не варто забувати, що цей фільм від початку є підступною головоломкою для свідомості.

Пробудження (Awakenings)


Неймовірно сильний фільм. Сильний і сумний. Це саме та стрічка, яку хочеться подивитися в наш час замість вампірів, чудес, чарів і екшена, що заполонили екрани. Саме тут є реальні люди зі своїми проблемами, переживаннями і турботами. Скільки в ньому характерів, моментів, слів!

Мрець (Dead Man)


Стрічка-алегорія, сповнена прихованими образами і символами. Це не вестерн, і навіть не драма, а справжнісінька філософська притча про життя і смерть. Чудове промальовування кожного кадру, неперевершений саундтрек від Ніла Янга створюють разом з чорно-білим зображенням особливу, притаманну тільки "Мерцю" атмосферу.

Людина із Землі (The Man from Earth)


Це один з тих фільмів, про які мало хто знає, але западають в душу після перегляду. Це не та стрічка, яку можна подивитись в кінотеатрі, - це кіно для домашньої затишної обстановки. Тут немає спец ефектів. Тут навіть немає звичної зміни декорацій, дія усього фільму відбувається в одному будинку, фактично в одній кімнаті.
 
Гарного вам перегляду!

(via)

Частина 1
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Світське життя, секс і гарне тіло: 3 книги, які змінять ваше самосприйняття
Автори цих книжок намагаються завдяки своїм вишуканим, стильним і красивим історіям, втіленим у не менш гарні ті цікаві книжки, додати гармонії і тепла у наше трагічне сьогодення.
Читати більше
Що почитати: 5 книг про дива і дивацтва
Дива, які стаються у цих книжках, мають різний характер. Утім, від економічного дива в Америці минулого до пригод у книжці сучасної української авторки – не така вже велика відстань. Оскільки захоплюючий сюжет і бажання прочитати історію до кінця – ось основні критерії, за якими можна оцінювати будь-яке диво в сучасній літературі.
Читати більше