Читати більше
Фешн у дворі: як виглядають гопники у різних країнах світу
Чи задумувались ви, як виглядають гопники в різних країнах? :) Які мають характерні риси, адже вони дуже різняться між собою. Сьогодні ми не тільки це обговоримо, а й покажемо всю різноманітність гоп-культури. Зі статті ви дізнаєтеся, кого побоюватися або, навпаки, поряд з ким можна сісти "на корточки" і поговорити про життя за кордоном.
Поїхали:)
1. Racaille (Ракаї) - Франція
Характерна ознака: поясна сумка.
Ракаї виділяються із загальної маси спортивним костюмом Lacoste (Sergio Tacchini або Airness) і звичкою заправляти штани в шкарпетки. Поверх спортивного костюму вони одягають поясну сумку (теж Lacoste), а мобільний телефон завжди висить на шнурку навколо шиї. Як й іспанці, французькі гопники люблять слухати музику в громадських місцях, не використовуючи навушники, але плейлист у них дещо відрізняється: хіп-хоп, R&B і давно забутий тектонік. Ракаї пересуваються на мопедах, що дозволяє деяким з них спритно виривати сумки з рук перехожих прямо під час їзди. Особлива територія ракаїв - це приміські поїзди RER. Вони схожі на наше метро, тільки вагони двоповерхові, а станції довші. Там вони збираються у великі групи з 15-20 людей, затискають дівчат чи налітають всією компанією на якогось кволого француза, щоб відібрати гроші, телефон.
2. Chav (Чави) - Англія
3. Knacker, Ned (Накер) - Ірландія, Шотландія
Характерна ознака: кепка Burberry.
Ірландське слово «knacker», крім місцевого аналога «гопник», використовується ще для опису людини, яка купує стару або хвору худобу, щоб убити її і продати м'ясо. Можна припустити, що образлива конотація цього слова поширюється на всі його значення. Крім цього, ірландські накери лише трохи відрізняються від британських чавів - той же зовнішній вигляд і спосіб життя.
Скорочення «ned» розшифровується як «non-educated delinquent», в перекладі з англійської - «неосвічений злочинець». Від англійських чавів відрізняються в основному акцентом і пристрастю до фальшивих кепок марки Burberry. Часто курять гашиш, який подрібнюють і згортають в самокрутки. Ця звичка настільки поширена, що накери придумали спеціальне слово, щоб назвати якось свій одяг, пропалений цигарками - «боммерс».
4. Bogan (Богани) - Австралія
Характерна ознака: чорні джинси, угги.
Зовнішній вигляд боганів радикально відрізняється від стилю інших гопників: вони носять фланелеві сорочки, чорні джинси або легінси, чорні вовняні светри і угги. Богани роз'їжджають на старих Holden Commodore або Ford Falcon. На відміну від інших гопників світу, носять довге волосся або довгі чубчики. Не можна сказати, що вони вкрай агресивні або намагаються «віджати мобілу», але в свідомості австралійців богани займають місце неосвічених, аморальних елементів суспільства. Ці люди збираються в пабах, де дивляться з обожнюванням австралійський футбол і зрідка влаштовують бійки. Дівчата-богани вважаються набагато агресивнішими і некерованими. Вони проводять свій час прогулюючись по торгових центрах і супермаркетах з пляшкою пива, постійно задираючи інших жінок.
5. Cani (Кані) - Іспанія
Характерна ознака: зачіска «короткий майданчик».
У різних автономіях Іспанії субкультура молоді робітничого класу називається по-різному. Загальна назва - кані, але насправді їх більше двох десятків. Якщо говорити про стиль одягу, тут все залежить від можливостей кожного окремо взятого кані. Якщо у кані є пуховик El Niño, то він не стане його знімати навіть в серпні. Під пуховиком обов'язково повинен бути спортивний костюм. Якщо ж у хлопця рельєфний торс, то змусити його одягнути футболку можна буде тільки перед Різдвом. І ті, й інші люблять сонячні окуляри і носять їх не звертаючи уваги на пору року і кількість сонячного світла. Те ж стосується і бейзболок. У громадському транспорті люблять вмикати музику з мобільного телефону, частіше фламенко, раггатон або бакалау - місцевий підвид клубної музики. Зрозуміло, у громадському транспорті можна зустріти тільки тих, у кого немає власного засобу пересування. Як правило, це скутер Yamaha Jog-R із заміненим глушником - фабричний гудить занадто тихо. Особливим шиком вважається замінити якомога більше запчастин скутера, щоб він міг їхати швидше і шуміти голосніше.
6. El ñero (Ел Ньєрі) - Колумбія
Характерна ознака: малет (англ. mullet - це тип зачіски (стрижки), в якому волосся підстрижене коротко спереду і з боків, а ззаду воно залишається довгим).
Ньєрі відрізняються від кані, насамперед, зачіскою - на південноамериканському континенті досі в пошані малет, або «сімки», як їх називають колумбійці). За свідченнями місцевих, найбільша концентрація Ньєрі спостерігається в місті Медельїні, яке в останні роки зміцнює свій статус як столиця наркоторгівлі. Прикладом для наслідування Ньєрі вибрали Ель Зарко - героя однойменного роману мексиканського письменника Ігнасіо Мануеля Алтамірано і фільму, знятого за його мотивами. Ель Зарко - лідер кримінального угруповання, молодий і красивий, але агресивний і нещадний.
Як і в кані, уніформа ньєрі - підроблені спортивні костюми Nike, Puma і Adidas. Іноді її доповнюють аксесуарами, які вішають на шию, і собакою, яка сидить біля ніг. Чим вона зліша і більша, тим краще. Часто "стріляють" у перехожих сигаретку, п'ятдесятку і телефон. Слухають звичайну латиноамериканську попсу, іноді латиноамериканський хіп-хоп. Крім дрібної крадіжки і поширення наркотиків, почасти заробляють на життя вельми незвичайним способом: торгують солодощами в автобусах, придумуючи собі трагічну історію (дружина брата-близнюка мого батька убила його, родина залишилася без годувальника). Старші ньєрі працюють помічниками водія, сидять на приставних табуретах і збирають гроші з пасажирів. У вільний час люблять грати в міні-футбол, обов'язково з голим торсом, фотографувати себе на мобільний телефон.
7. Yanki (Янкі) - Японія
Характерна ознака: робочі комбінезони.
У Японії «янкі» називають японську молодь робочого класу з антисоціальними звичками. Про них часто говорять як про майбутніх членів якудзи, але янкі менш шкідливі та із злочинів обмежуються дрібним злодійством, хуліганством, вандалізмом і бійками. Янки могли б відмінно порозумітися з простими українськими "пацанами": і ті, й інші вважають за краще спілкуватися сидячи «на кортанах» (напівприсядки).
Часто янкі підтримують націоналістичні ідеї і надихаються історією Японії, насамперед, самураями і пілотами-камікадзе. Оскільки вони майже завжди належать до робітничого класу, намагаються підкреслити своє походження в одязі, надягаючи комбінезони, нагадують уніформу японських будівельників. За ті півстоліття, що субкультура янкі процвітає в Японії, їх переваги дещо змінилися. В останні роки янкі сильно захоплені японським хіп-хопом. Їхнє життя обертається навколо мотоциклів і автомобілів, в основному тих, у яких є бандитська аура, на кшталт Toyota Celsior або американських маслкар. Як і всі культурні феномени, янкі знаходять своє відображення в японських фільмах, манзі і аніме.
8. Dres (Дрес) - Польща
Характерна ознака: собака бійцівської породи.
Слово «дрес» з'явилося в 1990-х завдяки спортивним костюмам (dres), які пропонували ринки. Передбачається, що раніше в єдину субкультуру дрес ніхто не поєднував, і називалися вони по-простому - хулігани або кримінальники. Ареал проживання - спальні райони великих міст, так само як і в нас забудовані багатоповерховими будинками. Тому іноді дрес гордо іменують себе "blokersi", тобто «пацанчики з району». На шиї у дреса, який себе поважає, завжди видніється "золотий" ланцюг з хрестом. У барбершопи (чоловічі перукарні - прим.ред) дреси не заглядають, а вважають за краще голитися за допомогою друзів налисо або укладати волосся назад, рясно поливаючи голову гелем.
З машин воліють німців, в основному, можуть дозволити собі тільки старенькі Volkswagen, Opel, Audi. Зовсім молоді дрес, без досвіду вуличних грабежів, змушені пересуватися на автобусах. Тут теж своя культура: Дреси, незалежно від кількості банди, займають останні місця у автобусах. Тим, кому за рівнем не годиться сидіти, висять на поручнях, розгойдують автобус і пристають до містян. Іноді, якщо зустрічається особливо буркотливий дід, можуть поступитися йому місцем. Узагалі люди похилого віку виходять за межі поняття "лохів", тому їх не б'ють і не чіпляються до них. Що цікаво, дреси, на відміну від наших худорлявих гопників, відвідують зал. Також часто заводять собак бійцівських порід (стаффордширські тер'єри і пітбулі).
9. White trash (Уайт треш) - США
Характерна ознака: живуть в трейлері.
Якщо в міських кварталах честь гопників відстоюють всім відомі темношкірі ґанґста, то в провінції для всього, як кажуть місцеві, непотребу існує широке поняття «white trash». «Білим сміттям» ще в XIX столітті почали називати бідних білих робітників, які нарівні з чорними рабами збирали врожаї на плантаціях. Зараз white trash називають малоосвічених бідних американців, чия поведінка не вкладається в рамки загальновизнаної моралі. Хоч зовні вони не схожі на гопників інших країн, проте сприймаються саме як декласовані елементи.
[adSlot9]
Найпоширеніший white trash - це білий чоловік, який живе в трейлері або хоча б їздить на пікапі, має свою зброю, носить зачіску малет (ми вже згадували про неї), на його тілі безліч татуювань, зроблених в домашніх умовах. Якщо і працює, то заробляє вкрай мало, а отримані гроші відразу ж витрачає на «новий ящик» замість їжі дітям, а частіше просто отримує допомогу по безробіттю. Розважається відвідуванням «сільського клубу», де обов'язково влаштує бійку. Навколишнє середовище - по всій країні, але найбільша концентрація таких людей - на півдні. Відрізняється завзятим патріотизмом і міжнаціональною ненавистю.
У маленьких містечках дуже часто утворюються банди з молодих людей, яких теж можна віднести до цієї гоп-культури. У кожному поселенні зазвичай кілька воюючих угрупувань, які борються за авторитет і вплив на жителів. Вони дуже добре організовані, підкоряються найстаршому учаснику банди, який молодшим членам роздає завдання. Зазвичай це дрібне вуличне хуліганство або крадіжки зі зломом. З будинків виносять найчастіше стереосистеми і зброю. Іноді торгують наркотиками і зброєю. Цікаво, що в таких бандах існують свої кодекси. Наприклад, одне з правил - все, що відбувається в банді, не повинно зачіпати сім'ї учасників.
10. Ars (Арси) - Ізраїль
Характерна ознака: золотий ланцюг, коротка стрижка.
Слово «арс» походить від марокканського «сутенер». Арси - це молоді люди, які безтурботно пересуваються зграями під палючим ізраїльським сонцем і пристають до дівчат. Вони відрізняються агресивною поведінкою в громадських місцях, не соромляться говорити дуже голосно по телефону серед незнайомих людей (мабуть, щоб показати свою перевагу), вважають за краще нарізати кола по місту на машині з відчиненими вікнами, з яких всі можуть чути реп чи арабську музику. Арси збираються в кафе, де п'ють дешеве вино і лаються з офіціантами та хлопцями за сусідніми столиками.
Одягаються арси в штани з матнею і носять золоті гігантські ланцюги: чим більше ланцюгів на шиї, тим краще. Носять короткі зачіски «під горщик». Відрізняються вони ще і вкрай зневажливим ставленням до жіночої статі, при цьому кожен арс прагне обзавестися своєю (або хоча б однієї на двох) фрехен. Слово «фрехен» перекладається з арабської як «радість»; так називають дівчат без видатних розумових здібностей. Ізраїльські фрехен відрізняються, насамперед, відвертим виглядом.
Думаю, про наших гопників сенсу писати не має, бо ви і так все знаєте :)
Обкладинка - i.pinimg.com
Умови використання матеріалів сайту
Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку
Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com
Читати більше
Читати більше
Читати більше