Фентезі книги: автори та книги, які потрібно прочитати кожному

20 травня 2021
Редакція

Фантастика – це жанр, до якого ніхто не ставиться байдуже. Є палкі фанати, є ті, хто не сприймають книги такого штибу, але жоден не може так чи інакше оминути їх своєю увагою. І це – справедливо, адже книги фентезі створюють окремі світи у вже реальному та слугують своєрідними «порталами» у минуле та майбутнє, ба більше – космічними платформами, завдяки яким ми мандруємо по всіх галактиках. Ніхто достеменно не знає, чи існує життя поза нашою планетою, але ж як спокусливо зазирнути бодай одним оком за приховані лаштунки відомого!

Любов – до літератури фентезі починається з дитинства. Фентезі для дітей – особливий світ магії та драконів, заборон і загадок, той «тренажер» уяви, без якого важко жити у сучасному світі. Трохи вищим і досконалішим етапом є фентезі для підлітків – тут додаються технологічні та історичні деталі, паралельні світи, особливі правила та багато карколомних пригод. Адже головне у таких творах – тримати темп і давати поживу для фантазії.

Не секрет, що зараз  любов до цього жанру зазвичай формується на основі шикарних екранізацій. Ми впевнені, що ціле покоління закохалося у Толкіна та відкрило для себе неймовірний світ цього письменника завдяки фільму «Володар перснів», а вже потім прочитало і «Гобіта», і «Сильмариліон».  Так само трапилося і з геніальним Джорджем Мартіном та його «Піснею льоду й полум»я». Завдяки прекрасному серіалу «Ігри престолів»  мільйони людей прочитали ці книги!  А скільки б людей знали «Відьмака» Сапковського, якби не прекрасний фільм? Отож бо!  

Тішить, що тепер можна придбати неймовірну кількість фантастики українською мовою, адже ще недавно це було справжньою проблемою для поціновувачів цього жанру.  Якщо ви вагаєтеся, з чого почати, перелічимо п’ятірку найвідоміших авторів у книгарні "Дім Книги":

1.       Рей Бредбері

2.       Станіслав Лем

3.       Айзек Азімов

4.       Стівен Кінг

5.       Джордж Толкін

Завдяки цим письменникам ви точно полюбите читати фентезі!

Особливе місце у жанрі фантастика детектив займає Стівен Кінг. Цей автор як ніхто уміє полоскотати нерви! Особливий стиль і неймовірна працездатність зробили його  найкращим і забезпечили неймовірні тиражі.

Фентезі книги українською – це не лише перекладні видання, який з кожним роком стає усе більше й більше, а насамперед фентезі українських авторів. Бо якщо ви досі думаєте, що «наші так не напишуть!», то ой як помиляєтеся!  Напишуть, ще й як напишуть! Як гриби після дощу випинають нові й нові українські фентезі. Зверніть увагу бодай на такі імена «творців паралельних світів»:  Андрій Гулкевич та його «Падіння Орла», Марія та Сергій Дяченки, які видали багато книг фентезі на українській мові у серії «Світи Марії та Сергія Дяченків», Наталка Ліщинська, Роман Росіцький, Наталка Савчук, Радій Радутний та багато інших.

Словом, є з чого вибирати! Бо кожна людина – це окремий світ зі своїми законами, зі своєю магією. Шукайте «своїх» авторів, дивіться «свої» фільми, творіть «свої» світи! І хай буде з вами Сила!

Купити фентезі книги можна за посиланям: https://dk-books.com/catalog/3479/.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Ігри для дітей англійською: користь чи шкода
Безліч досліджень присвятили тому, як відеоігри впливають на розвиток дітей. Існує багато різновидів ігор. Деякі просто розважального характеру, інші ж є складним викликом, змушуючи мозок працювати.
Читати більше
Вага стоїть на місці: у чому причина і як виправити ситуацію
Схуднення — тривалий процес. Спочатку вага йде швидко, але рано чи пізно з'являється проблема: на вагах, попри дієту та інтервальні тренування, тримається одна і та ж цифра. Нижче пропонуємо вивчити, як подолати цю проблему.
Читати більше