Феномен Gucci: бренд, який йде напролом і тягне моду за собою

6 червня 2019
Редакція

Відтоді як модний дім Gucci в 2015 році запросив Алессандро Мікеле стати креативним директором, у фешн-світі відбулася революція. Безумовно, до цього моменту були всі передумови для "модного перевороту" — багато брендів переосмислили свої філософію та ідеологію, виникли хайповi марки і саме поняття "мода" поступово трансформувалося. Так що цілком закономірно, що все ніби зірвалося і понеслося в шаленій гонитві хайпу і ексцентричності.

Алессандро Мікеле повністю переробив бренд. І якщо спочатку він підтримував той наліт сексуальності, який задав Том Форд, то вже через кілька сезонів представив зовсім інший образ: злегка дивакуватий, інопланетний, агендерний, без зайвої сексуальності. Загалом позбавив важкий люкс гламуру і лоску, натомість заміксував кітч, ретро і постмодернізм, додав інтелекту, цілком трансформувавши естетику. Саме те, що й потрібно було поколінню, яке керує цим світом, — міленіалам.

Успіх Gucci не тільки в артхаусному одязі. Мікеле працює в усіх напрямках — і реклама, і піар — у тому числі. Навіть більше це те, у чому Мікеле немає рівних. Щокварталу ми чуємо про чергову провокаційну рекламну кампанію або колаборацію бренду. Мікеле шукає в інстаґрамi таланти — фотографів, художникiв — знаходить і створює хіти, які потім проникають в усі вiшлисти світу. Можна навiть далеко не ходити: на українському сайтi Rechi.ua є позицiї Gucci, якi з моменту анонсу потрапили до списку бажань, i зараз, нарештi, доступнi для замовлення.  

Починаючи з найперших зйомок із Ґленом Лачфордом, де звіринець Gucci Garden подорожував по метро в Лос-Анджелесі та Берліні, а також інопланетянами і динозаврами, зйомкою годинників з фотографом-документалістом Мартіном Парром і б'юті-кампаній, повних фріків, панк-рокерш упереміш з ретро-естетикою, і зовсім недавньої гучної історії з кривозубою посмішкою — скрізь є інтелект, алюзії, сарказм і дотепність, що робить бренд цікавим. Мікеле начебто поєднує кілька світів і рiзнi часові відрізки, намагаючись вписати це в дійсну реальність — приблизно такі почуття відчувають молоді люди, що знаходяться в пошуках себе. І це безумовна романтика! Успіх Gucci обумовлений правом його креативного директора вільно вирішувати, що i як робити, його особистим баченням і небажанням жити в рамках трендів.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

24 українські емігранти, які прославили Україну на весь світ
Нашого цвіту — по всьому світу. Тисячі українців були змушені шукати кращої долі за кордоном. Але навіть у чужих країнах вони пам'ятали про своє походження та змогли вразити світ своїм талантом.
Читати більше
​Прикарпатські педагоги взяли участь в міжнародних заходах з інклюзивної освіти
У Хмельницькому, Львові, Івано-Франківську та Києві відбувалися регіональні тренінги в рамках проєкту міжнародної співпраці «Без кордонів: розвиток та підтримка інклюзивної освітньої спільноти». Деталі — далі в статті.
Читати більше