Федір Раскольников - людина, яка не злякалась Сталіна

17 серпня 1939 р. радянський дипломат Федір Раскольников написав Сталіну відкритий лист, у якому звинуватив вождя у культі особи.
 
Член Реввоєнради Республіки, командувач Балтійським флотом, повноважний представник в Афганістані, Естонії, Данії. Болгарії. У квітні 1938 р. за викликом із Москви виїхав з дружиною і сином поїздом із Болгарії. На вокзалі з газети дізнався, про своє усунення з посади. Знаючи, що за цим йде арешт і розстріл, відмовився повертатися до Росії. Мешкав у Парижі. (За постановою ЦВК СРСР від 21 листопада 1929 р. "Про оголошення поза законом посадових осіб — громадян СРСР за кордоном, які перебігли в табір ворогів робочого класу і селянства і які відмовляються повернутися в СРСР" винного очікував розстріл через 24 години після встановлення особи).

1939 рік насичений подіями для Ф. Раскольникова: помирає дворічний син, дружина вагітна. Самого Раскольникова поміщають до клініки в Ніцці, де за твердженням Роя Медведєва, він був убитий агентами НКВС.


Відкритий лист Федіра Раскольникова Йосифу Сталіну: scepsis.net/library/id_446.html

Радимо вам також почитати:
Народився на світ я людиною, а, на жаль, помираю борцем
Дай вам Бог перемогти в боротьбі супроти тиранії
Моральний авторитет України

 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Незвідана Греція та її історичні й природні дивовижі
Країна, про яку йтиметься далі, стабільно входить до топу найбільш відвідуваних туристами держав і після зустрічі з нею відразу закохує у себе. Чудовий клімат, тепле і чисте море, комфортабельні пляжі, мальовничі острови та унікальні історичні пам’ятки — усе це чарівна Греція.
Читати більше
ФОТОДОБІРКА УКРАЇНСЬКИХ МІСЦЬ НЬЮ-ЙОРКА (ЧАСТ. 3)
Прогулянка Україною посеред Нью-Йорку. У цій частині: титулований футбольний клуб, альма-матер Квітки Цісак, видатна кредитівка, знамените молодіжне об 'єднання та інші цікавинки.
Читати більше