Федір Раскольников - людина, яка не злякалась Сталіна

17 серпня 1939 р. радянський дипломат Федір Раскольников написав Сталіну відкритий лист, у якому звинуватив вождя у культі особи.
 
Член Реввоєнради Республіки, командувач Балтійським флотом, повноважний представник в Афганістані, Естонії, Данії. Болгарії. У квітні 1938 р. за викликом із Москви виїхав з дружиною і сином поїздом із Болгарії. На вокзалі з газети дізнався, про своє усунення з посади. Знаючи, що за цим йде арешт і розстріл, відмовився повертатися до Росії. Мешкав у Парижі. (За постановою ЦВК СРСР від 21 листопада 1929 р. "Про оголошення поза законом посадових осіб — громадян СРСР за кордоном, які перебігли в табір ворогів робочого класу і селянства і які відмовляються повернутися в СРСР" винного очікував розстріл через 24 години після встановлення особи).

1939 рік насичений подіями для Ф. Раскольникова: помирає дворічний син, дружина вагітна. Самого Раскольникова поміщають до клініки в Ніцці, де за твердженням Роя Медведєва, він був убитий агентами НКВС.


Відкритий лист Федіра Раскольникова Йосифу Сталіну: scepsis.net/library/id_446.html

Радимо вам також почитати:
Народився на світ я людиною, а, на жаль, помираю борцем
Дай вам Бог перемогти в боротьбі супроти тиранії
Моральний авторитет України

 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Який матрац обрати при болю в спині
Турбота про власне здоров’я завжди має бути в пріоритеті, особливо, якщо справа стосується стану спини. Для відновлення сил та здорового стану хребта й м’язів дуже важливо правильно відпочивати, користуючись усіма перевагами сучасних якісних матраців.
Читати більше
З чого почати навчання гри на гітарі
Вивчення нового музичного інструменту розширює кругозір та допомагає відкрити в собі нові таланти. Бажання освоїти гітару на початковому рівні легко реалізувати навіть при самостійній роботі, без звернення до викладачів. Розглянемо первинні етапи, що передують впевненому відтворенню кількох улюблених мелодій.
Читати більше