Федір Андерс, романтик неба

uahistory.com

Він народився 2 червня 1868 року в Києві. Батько – токар на «Арсеналі» не мав змоги дати синові інженерну освіту. Тож Федір закінчив реальне, а згодом землемірне училище, і обіймав суто технічну посаду у Київському політехнічному інституті: тільки в 50 років він отримав диплом заочника Київської політехніки.Майстер «золоті руки», гарний батько своїх синів мріяв про небо. За деякими даними Ф. Андерс близько року працював у Німеччині на заводах генерала Цеппеліна. Пристрасний аматор авіації Федір Андерс у 1910 році видав брошуру «Як самому збудувати аероплан».

У серпні 1911 року Андерс спорудив і здійняв у небо перший у імперії дирижабль цивільного призначення, який так і називався – «Київ». Апарат був збудований частково на пожертви киян, але більшу частину витрат узяв на себе сам Андерс, який у реалізацію своїх задумів завжди вкладав власні, зароблені тяжкою працею гроші. Разом із сином виконував Федір Фердинандович і більшу частину робіт на своїх конструкціях.

У серпні Федір Андерс разом з сином та механіком піднялися на висоту понад 1000 м, але перебої в роботі двигуна змусили аеронавтів перейти на вільний політ. За 120 кілометрів від Києва вони спустилися на землю і зворотний шлях здолали вже на підводі. У жовтні Ф.Андерс на «Києві» здійснив переліт за маршрутом Купецький сад–Куренівка–Вишгород–Київ. Дирижабль «Київ» конструкції Ф. Андерса протягом кількох місяців перевіз 198 пасажирів.
 
nik191-1.ucoz.ru

Останній політ відбувся 12 серпня 1912 року з нагоди відкриття «Спортивного поля» – першого в Києві стадіону на Лук’янівці – дирижабль здійснив переліт до Остра, а наступного дня під час запуску двигуна загорівся і за лічені хвилини був знищений полум’ям. На щастя, ніхто з людей при цьому не постраждав.

Уже в жовтні 1912 року, Федір Андерс продемонстрував модель нової розробки – дирижабля «Київ-2», розрахований на 12 пасажирів. Його гондола мала форму човна і могла триматися на воді в разі приводнення. На жаль, на реалізацію цього задуму в Андерса елементарно забракло коштів.

У часи НЕПу Федір Андерс виступив засновником Київського акціонерного товариства з будівництва керованих аеростатів, але жодного дирижабля підприємство не побудувало.

31 травня 1926 року у Києві раптово помер 58-річний Андерс Федір Фердинандович – засновник українського дирижаблебудування не дожив двох днів до дня народження.

(via)
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Обираємо готель для відпочинку в Єгипті: на що звернути увагу
Обираючи тур, потрібно знати деякі нюанси: тільки в цьому разі відпочинок повністю відповідатиме вашим очікуванням. Який сервіс пропонують туристам на курортах Червоного моря та на що звернути увагу, бронюючи готель, ми вам зараз розкажемо.
Читати більше
11 трендових відтінків для вашого гардеробу (весна–літо 2021)
Сьогодні мова піде про кольорові тренди весна/літо 2021. Це перший сезон, коли колекції розроблялися ізольовано, і відповіддю на умови карантину стала суміш ескапізму, комфорту і повернення до природи.
Читати більше