Факти, які змусять тебе кинути курити

21 серпня 2018
Редакція

Кинути курити - мабуть, одна з найскладніших справ, яку ви, як курець, можете зробити. Але користь перекриває всі труднощі, з якими ви можете зіткнутися, намагаючись це зробити. Нижче наведено 9 мотивуючих фактів, які допоможуть позбутися від цієї згубної звички.

 •  Користь для здоров'я починається буквально відразу, як ви загасили останню сигарету. Вже через 20 хвилин артеріальний тиск і пульс повертаються в норму. Ризик отримати серцевий напад знижується на третину. Через 48 годин від останньої викуреної сигарети організм повністю очищується від чадного газу і нікотину. Легені починають очищатися від слизу й інших наслідків вдихання тютюнового диму, нюх і смакові відчуття поліпшуються. До кінця першого року без сигарет у вас покращиться кровообіг, функція легенів відновиться на 10%, більшість проблем з диханням зникне. Крім того, на 50% знижується ризик отримати серцевий напад в порівнянні з курцем. Через десять років ризик захворіти на рак легенів зменшується на 50%, а через п'ятнадцять років ризик серцевих захворювань можна порівняти з ризиком людини яка ніколи не палила.
 • Кинути курити вигідно. Фінансова вигода при відмові від куріння досить висока і буде ще більшою в перспективі, оскільки держава регулює ринок тютюнової продукції, і в рамках реалізації програм по боротьбі з палінням буде надалі підвищувати вартість пачки сигарет. Для прикладу, якщо пачка сигарет коштує 35 гривень, а викурюєте ви рівно пачку в день, то нескладна арифметика підказує, що в рік ви віддаєте зі своєї кишені 12 775 грн., а натомість отримуєте цілий набір "подарунків": задишка, жовтий колір обличчя, кашель, підвищений ризик отримати рак і скорочення життя на 10-15 років. Чи не занадто дорого за такий перелік "сувенірів"?

 •  Куріння може перешкодити навіть зачати дитину, не кажучи вже про те, щоб народити здорову. В ідеалі, жіночий організм повинен бути чистий і вільний від нікотину щонайменше місяць, перш ніж завагітніти. А куріння під час вагітності просто небезпечне. Нікотин може спровокувати смерть плоду, викликану передчасним відшаруванням плаценти. Це також може привести і до смерті матері. Нікотин викликає звуження судин, а це загрожує нестачею кисню і поживних речовин, необхідних для нормального розвитку плода. Серед інших проблем можна виділити недостатню вагу у новонародженого, відставання в розвитку, лейкемію. Куріння матері також відзначають, як одну з причин синдрому раптової дитячої смерті (СРДС) у новонароджених. У чоловіків нікотин теж впливає на здатність залишити потомство - ймовірність зачати дитину зменшується в 3-4 рази в порівнянні з некурящими через зниження активності сперматозоїдів. Звуження судин порушує нормальну циркуляцію крові в передміхуровій залозі, що призводить до імпотенції та аденоми. Аденома зі свого боку - перша ознака можливого розвитку раку передміхурової залози.
 •  Тривале куріння призводить до появи так званої "особи курця". Симптоми: глибокі зморшки, обвисла шкіра. Через нестачу кисню в крові, на шкірі можуть з'являтися червоні, фіолетові й помаранчеві плями. Куріння перешкоджає відновленню клітин шкіри, тому загоєння ран, наприклад, може йти довше, і при цьому залишаться більш помітні шрами. Установлено, що куріння є одним з факторів, що провокують розвиток карциноми - одного з видів раку, що вражає епітеліальні клітини шкіри.
   
 •  Некурящим подорожувати стає набагато легше. Більшість аеропортів по всьому світу заборонили куріння в зонах вильоту. З огляду на довгі черги в зонах огляду, вибігаючи покурити, ви дійсно ризикуєте запізнитися на свій літак. Більше того, опинившись в літаку, поїзді чи автобусі, де куріння заборонено, переносити тривалу поїздку вам буде набагато важче, якщо ви курите.
   
 •  Контролюйте своє життя самі замість того, щоб давати сигаретам диктувати свої правила. Практично нікому не подобається, коли їм кажуть, як їм треба діяти, що робити і як жити, але сигарети якраз міцно тримають курця в узді: "Досить вже працювати - йди покури. Досить спілкуватися з друзями - вийди покури. Досить насолоджуватися їжею - сходи покури". Сигарети, як паразит, починають керувати вашим життям, ще й значно його скорочуючи.

 • Курці подають поганий приклад своїм дітям і їхнім друзям. Батьки постійно говорять своїм дітям нізащо не курити, але самі при цьому димлять, як паровози. Чим в більш юному віці людина починає палити, тим сильнішим є руйнівний вплив на її ДНК. Організм підлітка все ще розвивається і росте, а куріння сигарет безпосередньо впливає на здатність клітин відновлюватися.
   
 •  Куріння разом з алкоголем - вбивче поєднання. Поєднання нікотину з алкоголем в рази підсилює шкідливий вплив на організм. Для алкоголіків, які намагаються зав'язати вживати спиртне, сигарети можуть значно знизити шанси досягти успіху в цій справі. 80-95% алкоголіків курять. Щоб успішно розібратися з однією шкідливою звичкою, краще зав'язати відразу з обома.
   
 • Куріння створює численні небезпеки для дитячого здоров'я. Про вагітність і куріння ми вже сказали вище, але додамо, що якщо жінка курить під час вагітності, то її діти будуть більшою мірою схильні до алергії і нападів астми. Якщо маленька дитина підніме недопалок і почне його жувати, то нікотину, який залишився в фільтрі, може бути досить, щоб викликати її смерть.

Вирощування тютюну провокує вирубку лісів і є причиною отруєння нікотином серед населення, зайнятого в тютюновій промисловості, особливо в бідних країнах. Палаючий тютюн виділяє близько 4000 хімічних сполук, включаючи канцерогени, отруйні речовини і токсичні гази. Говорячи про утилізацію мільйонів недопалків потрібно відзначити, що багато недопалків потрапляють у водну систему, отруюючи її.

Ви можете кинути курити, залишатися життєрадісними, будувати плани і самі управляти власним життям. Як казав Аллен Карр, вам не потрібно затягуватися сигаретою, щоб насолоджуватися смаком кави або отримувати задоволення від спілкування з друзями. Вам не потрібні жовтий колір шкіри, неприємний запах з рота, чорні зуби, задишка, кашель, волосся, яке постійно пахне сигаретним димом. Вам не потрібні сигарети, щоб насолоджуватися життям у повній мірі.

Зображення - pinterest.com.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

ФОТОДОБІРКА УКРАЇНСЬКИХ МІСЦЬ НЬЮ-ЙОРКА (ЧАСТ. 3)
Прогулянка Україною посеред Нью-Йорку. У цій частині: титулований футбольний клуб, альма-матер Квітки Цісак, видатна кредитівка, знамените молодіжне об 'єднання та інші цікавинки.
Читати більше
КУПАЛЬСЬКЕ СВЯТО: витоки, звичаї, сценарій заходу. Особливість цьогорічного свята
Цією розповіддю прагну сприяти розкриттю української суті народного купальського обряду, показати красу і неповторність найпоетичнішого свята природи, а організаторам купальських дійств – подарувати сценарій ориґінального заходу.
Читати більше