Факти про тварин, які вам не розповідали на уроках біології

29 березня 2019
Ліля Колісник

Тварини бувають не тільки домашніми — вони бувають дивні, можуть захоплювати і навіть шокувати. Приготуйся дізнатися про світ тварин те, що не розповідає жодний підручник біології! (Або розповідав, але ти прогуляв ці уроки).

Обсяг очниць у сов майже цілком зайнятий очним яблуком, через що вони не можуть обертати очима і бачать тільки те, що перед ними. А ось голову вони повертають аж на 360 градусів!

Єдині тварини на планеті, у яких на язику два ряди зубів, — водяні черви міксини. Ці серцеїди з вульгарною красою виростають до 70 сантиметрів і виїдають нутрощі у риб (так, і серце в тому числі).

У хижаків (наприклад, у твого кота, що дрімає зараз на клавіатурі) очі розташовані спереду, щоб вчасно побачити здобич. А у травоїдних очі з боків, щоб вчасно побачити наближення хижака і встигнути втекти або ні.

У восьминога прямокутна зіниця, що дає огляд на всі 340 градусів. У людини, до речі, — всього 190 градусів.

У панд немає спеціального місця для сну — ні ліжка, ні гнізда. Тому вони засинають там, де опинилися в момент втоми. І якщо сон зморив їх в той момент, коли вони залізли на дерево, ну що ж, так і буде.

Дельфін не просто спить з одним розплющеним оком — він спить з однією півкулею-сторожем мозку! Поки дельфін бачить сни про те, як під час виступу в дельфінарії виявив, що на ньому немає штанів, "чергова" півкуля стежить, щоб дельфін вчасно зробив вдих і не захлинувся.

Альбатрос може спати прямо під час польоту. Діє птах за тим же принципом, що і дельфін: в польоті у альбатроса відпочиває одна половина мозку, а друга стежить, щоб він утримувався в повітрі і не залетів у турбіну літака.

Калани (морські видри) тримають один одного за лапки, коли сплять, щоб їх не віднесло невідомо куди течією.

Швейцарський закон забороняє тримати вдома одну морську свинку. Тільки пару, тому що свинка — тварина соціальна. А в разі смерті однієї особини швейцарець повинен терміново купити їй іншого друга. Так швейцарці і потрапляють у вічне рабство до морських свинок:)

У Фінляндії під колесами автомобілів щорічно гинуло до 4000 оленів. Це в минулому. Винахідливі лісники придумали обприскувати роги оленів світловідбиваючою рідиною.

У штаті Нью-Мексико миша спалила будинок. Не те щоб вона зробила це з власної волі. Просто власник будинку кинув її в піч, і миші нічого не залишалося, як вискочити з вогню і рознести полум'я по всій халупі. І заслужено! Нічого ображати беззахисних.

На початку XX століття німецька влада заборонили данцям Північної Фрісландії вивішувати данський прапор. "Ах так!" — вигукнули данці (німецькою) і вивели породу свиней, підозріло схожих на прапор. А щоб підозра перетворилося у впевненість, назвали породу "данська протестна свиня".

Коли нещасний випадок забрав ноги у Джеймса Вайда, сигнальника залізничних колій з південноафриканського міста Ейтенхахе, він вирішив, що роботу у нього ніхто не відніме. Джеймс, якому довелося сісти в інвалідний візок, завів ведмежого павіана Джека і навчив його по команді міняти стрілки. Джек пропрацював під керівництвом Джеймса дев'ять років, не зробивши жодної помилки.

Взагалі у птахів немає пеніса (так-так, навіть у самців!). Вони розмножуються так: самець щільно притискає свою клоаку до клоака самки і впорскує в неї порцію сперми. Виняток — аргентинська савка.

Здійснено переклад.

Зображення - pinterest.com

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Співбесіда: як не впасти в бруд лицем
На будь-якій співбесіді про прийом на роботу в більшості випадків рано чи пізно звучить пропозиція «розповісти про себе». Здається, усе життя готувало нас до відповіді на це запитання, але багато претендентів, проте, губляться і не знають, з чого почати. Розповідаємо.
Читати більше